Rytmus dosáhl svého, už sedí vedle Michala Davida a Vojtka z Kabátu

Od února budou čtyři kouči z řad československé hudební scény vybírat Hlas Česko Slovenska. Stejnojmenná show se stala hitem v mnoha zemích, od zimy ji budou moci sledovat také diváci TV Nova a Markízy."Tento pořad lámal rekordy ve sledovanosti a šíří se po celém světě. Kromě Česka a Slovenska ho uvidí i diváci v Británii, Belgii nebo Austrálii,“ představil novinku novácký ředitel Jan Andruško.

Od 12. února tedy budou Dara Rolins, Michal David, rocker Josef Vojtek z Kabátu a Rytmus v soutěži vybírat ten nejlepší hlas Československa. Oproti předchozím talentovým soutěžím se nový pořad ale liší. "Je to nový systém, nové prostředí. Zaujalo mne to, že si musíme vybírat po hlase, zpěváky nevidíme. Líbí se mi, že to je opravdu o zpěvu a že se ukážou i naše producentské schopnosti. Lidé se nyní dovědí, jak to vypadá za oponou,“ zhodnotil soutěž Rytmus, jenž už se dle svých slov distancuje od zdejší hiphopové scény a asi je to dobře, protože "Fenomén" je až na výjimky prázdný jako láhve Becherovky po večírku u Miloše Zemana.
 
V předkolech si kouči vybírali "ovečky“ do svých týmů, které povedou průběhem všech dílů a svými zkušenostmi je budou provázet až do finále. Podle Michala Davida proto nejsou porotci hlavními kouči, tak také ke zpěvákům přistupují. "Kouči zpěváky trénují, předávají jim zkušenosti, podporují je, vzniká tam vztah. Ale je to soutěž, takže koučové bojují mezi sebou a usilují o to, aby vítězný hlas byl z jejich týmu,“ řekl režisér pořadu Peter Majeský.
 
Hlas Česko Slovenska bude uvádět ostřílená moderátorská dvojice Leoš Mareš – Tina. I oni si dosavadní průběh natáčení a vůbec formát soutěže chválí. "Je to fantasticky připravená show, výběru soutěžících předchází velká práce a vidět to bude už na prvních dílech. Je to show od první vteřiny,“ řekl na tiskové konferenci Mareš. Z novinek ho nejvíce zaujal motiv otočných křesel. "Má to sportovní charakter. V SuperStar se v prvních kolech čekalo, až se dozpívá, potom porota hodnotila. Teď pro postup stačí jedno otočené křeslo a je to gól, soutěžící postupuje dál,“ vysvětloval Mareš princip hodnocení, kdy porota v prvních kolech soutěže seděla zády ke zpěvákovi, slyšela jen jeho hlas a otočením křesla čelem k němu dala najevo své odhodlání přibrat ho do svého týmu.
 

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

JayZak
  • JayZak
  • 16.25 dne 17.01.2012

Jan Andruško není novácký mluvčí, ale novácký generální ředitel:D.. A co se týče poroty, no to je fakt all-stars tým, bulvárnější a pokleslejší složení už být nemohlo

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná