Rýsuje se další beef na Slovensku? Moloch mění Rytmuse za Ega!

Neskutečně to letí nejen v našem kalendáři, ale i v dění na tuzemské rapové scéně. Už jsou tomu dva roky, co jsme byli svědky skladby „Škola rapu“, která rozčeřila stojaté vody v divoké vlny, jež poté několik měsíců připomínaly japonské tsunami. Slovenský rap se vždy vyznačoval větší agresivitou a kadencí než ten český, což dokazuje o větším temperamentu tamních hráčů. Před dvěma lety jsem vás informoval o beefu u našich východních sousedů, který se kolem zmiňované skladby nabalil hned na několik jmen. Celou tuto „etudu“ jsem označil jako slovenské Star Wars a mnoho čtenářů si tento název osvojilo. Jelikož pod pokličkou stále bublají názory z Petržalky, které směřují především do Piešťan, zkusme se obeznámit i s dalším možným beefem mnou označeným za Slovenské povstání, které je tak příznačné i díky tomu, že letos je tomu 70 let od konce druhé světové války.

Praotcem tohoto povstání se stal zřejmě Ragby. Nevýznamný lokální „proudovec“, který v intelektuálním kukuči lanaří své adolescenty skrze hitparády. Zajímavé je, že na jeho pózičku reagoval především Patrik Vrbovský, který by v tomto ohledu měl stát hodně v koutě s hlavou sklopenou. Lázeňský náčelník z Piešťan měl během své kariéry již několik přehmatů, které započaly při jeho samotném startu, který potvrdil v nedávném rozhovoru i Rišo zo Žužulety. „David zo Senca písal texty a celý ten štýl aj vymyslel Patricku Metamorfolordovi.“ Tuto skutečnost už před rokem vypustil do světa právě i Moloch Vlavo ve svém úderném proslovu na skladbu „Škola Rapu“.

Sociální sítě tehdy žhavily názory ostatních ze scény, kteří se stavěli na strany obou táborů. Na jedné straně byl Rytmus, Separ, který se chtěl v té době vyvázat z nařčení jeho nástupce a Momo, který hledal kopec, ze kterého by se mu dostalo více věhlasu. Zajímavý je však fakt, že právě tento Rival vděčí za mnohé právě Molochovi a i přes svůj nesouhlas s „kolotočáři“ pak nahraje hrůzostrašnou spolupráci s členem HAHA crew. Jedno je jisté, že vztahy těchto dvou už nebudou nikdy jako dřív a Momo měl po svém videu dostat především smlouvu na spot od mobilních operátorů, neboť jeho používání telefonu bylo vskutku netradiční.

S Rytmusem už měl jeden velký spor i James Cole, který se o něj tehdy otřel v rozhovoru právě pro Bbarak.cz. Možná jsme tomu přidali mi vlastním dočiněním díky tomu nadpisu, ale reakce Rymuse na sebe nenechala dlouze čekat a výsledkem byla i jeho návštěva na koncertu Super Crooo v Uherském Hradišti. Tady je však válečná sekera již zakopána, což dokazuje společná komunikace v backstagi Wichova obřího koncertu v Lucerně na podzim minulého roku. Přesto Phat po výpovědi z auta vyjádřil podporu Molochovi: „Moloch je předseda komise předseda Komise československého rapu. Takovou promluvu jsme se Shromáždění dlouho neslyšeli. Srdce plesá.“ Nebyl však jediným, kdo si srdceryvný projev pochvaloval.

Někteří prožívali tu obrovskou mediální nevraživost, jiní v tom viděli čistý kalkul v rámci proma svých nosičů, které v té době mířilz na svět. Kontrafakt se měl vracet s revolučním albem a Druhá Strana hlásila comeback. Ta nevraživost přetrvává. Moloch má venku čerstvý mixtape Falanga, jehož video snippet na konci obsahuje monumentální rozšlapání Rytmusova alba Král. Je nejasné, jestli se v tomto případě jedná o pokračování nevraživosti a potřeba se přihlásit k faktu, že z tohoto názoru nesešel nebo o promo dalšího svého dlouhohrajícího materiálu.  Jasné je však to, že v posledních dnech dostává sadu na svá bedra spíše druhý člen Kontrafakt Ego.

Sociální sítě zaplavily další vyjádření vládce labelu Hudba Zdola směřované právě k Egovi. Michal Straka to taktéž v posledních letech zkouší ze všech stran. Letní toboganová nálož pro plážomily byla jen lehký předvoj, neboť největší odběratel reklamních batůžků v Československu poslední dobou přejímá vizáž transvestity. „Ten beloch nechal triafať kamaráta na mňa? Vo svojom videju. Teš sa na FALANGU aj z kamošom turkom a uber z parna lebo sa vyjebeš do járku .Pozdrav synáčkovi čo mu pélo hladkáš.LEGO si strelec aj s Paťom Vrbom čo ti zedol paty za konexiu..PARNOSTROJ 2015,“ hází ručník do ringu hrdý Slovan Denisovan. Po svém boku má i Rétose, který nezůstává pozadu. „Tvoj obľúbený spevák LEGO je 5 kilový feťák lebo má rád štiplavé v nose ten jebo Tento rok bude plný hejtu tak sa priprav a nezabudni informovať svojich obľúbených interprétov Začína sa lov na Fejkových reperov sevas a Michal SS už nefetuj ten pervitín dobre ti to z neho jebe na tú sprostú hlavu šak si tatko kurva.

Zajímavé je, že druhý člen Druhé Strany Miky Mora stojí opět opodál. Jeho spolupráce s Rytmusem započaly již na albu Moratón a v posledním vizuálu „Huba“ jako křoví  Vrbovský opět nechybí. Zajímavým faktem je i to, že v tomto klipu hraje stejnou úlohu právě i Moloch a jak musel být z celého výsledku špatný, když s ním okupuje společnou věc. Místo Ega se však jako zpět z davu vynořil producent Norbert Ronin, který nenechal naopak na Molochovi nitky suché. „Týmto momentom som na sto percent presvedčený, že LUTUJEM KAŽDU SEKUNDU, KEDY SI OTVORIL PAPULU DO MOJHO BEATU a asi preklínam moment kedy stránansky rosy oznámil, že ideš do mojej veci. Cenil som starú DS kedysi, ale každou novou vecou ty a tvoja partia len potvrdzujete, že ste úplne v kokote. Mikroman je pán, toho sa to netýka. Nie. Ego ani nikto zo scény ti nedá feedback, max pikeri pod bytovkami a v šenkoch ti tu budú honiť kár na internete...lebo vieš ako..život na ulici, stokári, pravý vyjebaný rep..a z toho vám jebe na hlavy. Nie aby si makal na nových veciach, robil bomby (ako ne pre mna, ale pre tvojich fans) ale miesto toho pičuješ bez zmyslu. Alebo Promo? Veľmi pochabo touto cestou kamoško. Toto ste presne vy, pre takých ako ty nenávidim slovensky "underground". A keď takto, mal si sa obuť do niekoho, s kým si porovnatelný. Nech sa ti darí. Pravý rep navždy stoka ulica ghetto kriminálne živly.“

Před námi se rýsuje otázka, zda se jedná opět jen o prosté promo svého alba nebo se skutečně blíží poslední bitva, která rozhodne, jakým směrem se další generace budou ubírat? Na jedné straně stojí slovanští vlastenci, na druhé miláčkové náctiletého davu. Bude zajímavé sledovat, do jakých rozměrů by se mohl tento beef rozrůst a které další rappery na sebe namotat. Jedno je jasné, slovenské vody jsou opět neklidné a v přístavu očekávají nepokoje. 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná