Radimo se v souvislosti s PSH nebál zmínit disko a kýč. Proč nedá dopustit na Majka Spirita?

Vltavou ještě možná ani neproteklo tolik vody, co vyšel v online magazínu Headliner rozhovor s Radimem ze Champion Soundu. Blízkého spolupracovníka Prago Union v něm zpovídal Kay Buriánek ze Sunshine, který z multiinstrumentalisty dostal i názory na několik známých jmen branže jako VR/Nobody, Majk Spirit nebo PSH, s tím, že byl zmíněn také letošní výroční reunion Chaozzu. To, zda byl v diplomat, nebo ne, se můžete dozvědět i z níže pořízeného výtahu...

Kompletní rozhovor s Radimem v  Headlineru najdete zde.

O tom, jak se dostal ke spolupráci s VR/Nobody a jak je baví jejich hudební směřování...
 
"Jakuba Stracha znám dlouho z akcí, a když jsem se stal ndávno i součástí konceptu Jager Vibes, začali jsme se vídat víc a víc spolu i hrát. Když VR/Nobody dělali desku, něco jsem na ni nahrál a ukázalo se, že nám to spolu velmi sedí, takže jsem s nimi začal hrát i nějaké akce. Dával jsem také dohromady koncept celého jejich křtu v Lucerna Music Baru, sehnal aranže smyčců a vůbec tomu celému vetkl nějaký profesionální tvar. Kdykoli hrají živě a já můžu, tak se přidám. Jejich muzika mě baví hodně. Obecně mám moc rád lidi, kteří dělají hudbu bez ohledu na to, co se děje kolem, a Kuba je tou svojí úplně pohlcený. A zároveň poslouchá spoustu dobré muziky, ke které se já vůbec nedostanu."
 
O tom, že Champion Sound nekývl na doprovod Majku Spiritovi hned, ale nyní toho nelituje...
 
"No, tam jsme měli největší otazník, dlouho jsme to řešili, rozhodli se do toho jít a nakonec to byla jedna z nejlepších zkušeností, kterou mám. Majk Spirit je velký profík, připravený, je na něj spoleh, i na pódiu uměl být občas sebeironický, přiznat svoji chybu, ale naopak být velmi sebejistý, když to bylo potřeba. Nemusí se mi třeba tolik líbit všechno, co dělá, ale nedám mna něj dopustit."
 
O tom, co si myslí o názoru, že se v posledních letech otočilo hiphopové dogma z černé na bílou...
 
"To je případ skoro všech na hiphopové scéně u nás. PSH, kteří se smáli komerci a skončí jako největší vyznavači diska a kýče, kdy Trafik chtěl ze začátku hrát špínu a dneska dělá největší diskotéku ze všech. A zrovna tak třeba Prago. Kato dělal tu nejkomerčnější, naivní a dětskou partu Chaozz a dneska je v totálním undegroundu a je mu úplně jedno, co se kolem něj děje. Čímž chci říct, že otáčení kabátů je pro česko-slovenskou hiphopovou scénu rys velmi příznačný a já se to snažím brát hodně s rezervou a dnes je už pro mě mnohem důležitější, jestli někdo ddrží slovo, než to, jestli se mu během let mění vkus a názory. I já seám jsem změnil názor na spoustu věcí."
 
O tom, kolik šancí dává reunionu Chaozzu a jestli o tom ví něco víc, než běžní smrtelníci...
 
"Visí to ve vzduchu. Protože letos je jejich dvacáté výročí a popravdě je to za hodně dlouhou dobu největší rébus, co se tý če hudebních projektů. Realizovat se dá téměř všechno, jsem zvyklý na to, že se plní i ty nejšílenější věci, ale jestli je Chaozz schopen znovu povstat, je ta největtší záhada a zároveň velmi vzrušující představa. Ale i bez mlžení, opravdu nejsem schopen tuhle otázku zodpovědět. Co ale můžu rozhodně řícct je, že buď se to stane letos, nebo nikdy."
 
 

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná