Pětice českých a slovenských EPček, která neměla uniknout vaší pozornosti

EPčka se u nás obecně nedočkávají až takové pozornosti jako "celovečerní" stopáž regulerních desek. Přitom malý plácek občas poskytuje prostor pro zajímavější hru. Na následujících řádcích vám připomeneme nebo vás seznámíme se staršími releasy, které vás v posledních letech mohly minout.

BenePeko & Roland Kánik - Letá vačšie jak Coelho

EP ze slovenských luhů a hájů z minulého roku možná stojí jen na třech peckách, ale kdo si najde cestu k Beneho artovce "Letá väčšie jak Coelho", nebude litovat. Nečekejte žádný větší poprask, EP v Česku snad ani nikdo nepromoval. Nepopiratelným plusem je v případě Beneho výkřiku produkce Peka a Rolanda Kánika.
 

Prago Union - Odložené chlebíčky

K chlebíčkům z roku 2013 téhle pražské praty bychom mohli dost dobře připojit i staršího bráchu "Metronom". Samozřejmě, jedná se spíše o výstřižky, ze kterých se napakuje hlavně základna fans, je ale škoda, že oba releasy posloužily spíše jako lákadlo na koncerty a málokdo jim posléze věnoval pozornost.
 

Paulie Garand - Mozoly

Harantova prvotina z časů, kdy ještě neexistoval ani projekt BPM a Garand Brand možná nefiguroval ani v představách samotného Garanda. Paulieho okouzlení uměleckým světem dalo ve své době za vznik možná intelektuálně mělkým, ale jinak skvělým písním jako "Obrazy skutečnost č. 1", "Postmoderní pláč" nebo "Štěstí".
 

Febe - Střepy

V Liberci ještě na skok zůstaneme. Adresa feberoka.cz je již dnes nedostupná, ve své době ale patřil Febe k renesančnímu proudu libereckého rappu. Navíc ztvárňoval spíše jeho streetovější křídlo. Že na jeho desetibodovém EP zazněly i producentské tendence Paulieho Garanda nebo Kennyho Rougha a za majkem hostovali FullKontakt, o jeho roli ostatně vypovídá samo.
 

Safari - Kontakt

EP z dílny Everydays labelu zní od prvního tónu slibně. Navíc se na malém prostou pěti položek i přes výslednou koncepční nesourodost může pochlubit pestrou produkcí ze staré i nové školy. Z elektronické produkce v titulní "Kontakt" tak skočíte do minimalistické "Ty ty ty" a v další písni už jede true school. Safari umí pozoruhodně pracovat s ostravským přízvukem, 
 
 

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná