Pět důvodů, proč si i v roce 2016 najít čas na návštěvu koncertu B-Reala

Již příští měsíc se vrátí do Česka ten, jenž by se v případě, že by bylo kouření zelené medícínky sportovní disciplínou, mohl bez problémů měřit i s podobně zaměřenými velikány typu Snoopa, Metha či Reda. Česká zastávka jeho Dr. Greenthump European Tour byla odložena z června na podzim a pražská Roxy se jí dočká přesně 22. listopadu od 20:00. Níže před vámi leží 5 důvodů, proč by pro vás mohla být absence na blížící se show B-Reala s Demrickem chybou.

Proč si nenechat ujít další českou návštěvu B-Reala?

1) Protože Praha stále není to, co Vídeň nebo Berlín a žánrové koncerty zahraničních interpretů v ní na denním pořádku zkrátka a dobře nejsou. Česko-slovenské tváře lze v klubech zastihnout bez větších problémů, ale kalifornští veteráni se tady pravidelně nevyskytují. A jelikož hiphopový boom v Čechách dávno pominul (pamatujete, jak jsme tu měli během léta 3 festivaly a Snoop, Fifty, Busta aj. se zde střídali jak na běžícím páse?), podobné akce znovu představují malé svátky. Co na tom, že někdy i sentimentální.
 
2) Protože B-Real není popcornovu rychlokvaškou z mikrovlnky, jež se svezla na trendy vlně a do roka a do dne zmizí. Pro někoho je legendou, pro jiného hrdinou - jisté je, že na něm vyrostla celá jedna generace a jeho ovlivnění je nezpochybnitelné. Hráči, co teď zahaleni do dýmu ve svých slokách neustále omílají zelenou medicínku, už budou navždy jen "ti druzí". A neboť v Česku už několikrát byl a hádáme, že v šedesáti letech nebude koncertovat se skladbami, které napsal ve dvaceti, klidně může jít o jednu z posledních šancí, kterak vidět jeden z důležitých hlasů zlaté éry.
 
3) Protože právě hlasový projev je v rapu poměrně zásadní ukazatel a ten, jenž svého času ochutnal i broskvičku Carmen Electra, ho má tak nezaměnitelný, že si jej nespletete, ani když vás ve tři ráno vzbudí Dj Muggs se Sen dogem a budou po vás požadovat přístřeší a dva toasty k tomu.
 
4) Protože ví, co je to vyrobit hit a na kontě jich má takový počet, že je pro většinu konkurence nedostižný, o čemž svědčí i řada platinových ocenění. Jen si to vemte - osm alb se Cypress Hill, vlastní sólo, mixtapy, archaické bokovky typu Psycho Realm a navrch hostující sloky pro nejznámější tváře hry, jejichž seznam by byl dlouhý skoro jako kalifornské pobřeží, odkud k nám přijíždí. Bomby a nic než časem prověřené a fungující bomby by měly padat také na půdě Roxy.
 
5) Protože se snaží být pořád aktuální a zarputile se nesnaží žít pouze z minulosti jako někteří jeho souputníci a vrstevníci. Důkazem budiž jeho účast ve skupině Serial Killers, pod jejímiž křídly vypustil společně s Demrickem a Xzibitem dva projekty, nebo letos vzniklý kolektiv Prophets, ve kterém se ocitl po boku lidí jako Chuck D, Dj Lord nebo tří členů Rage Against The Machine. A mimochodem - jeho čerstvou výpomoc v "Get Hi" u Danny Browna už jste slyšeli?
 

Lístky na listopadovou show obstaráte například zde.

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná