Opouští Everlast definitivně kapelu La Coka Nostra?

O tom, že La Coka Nostra chystá své druhé studiové album Masters Of Dark Arts jsme vás informovali už loni v prosinci, teď je už stanovené přesné datum vydání a tím je 26. červen. To je ta dobrá zpráva. Ta špatná je, že se začátkem března objevily mraky prohlášení o tom, že Everlast už nebude součástí super grupy.

Za odchodem ale nestojí tradiční tvůrčí neshody a hádky uvnitř kapely, ale problémy v soukromém životě. Jedná s konkrétně o závažnou chorobu jeho dcery, která trpí cystickou fibrózou, což je vcelku časté onemocnění žláz ze zevní sekrecí. V praxi to vypadá tak, že pacienti trpí častými záněty plic, mají problémy s dýcháním a s trávicím ústrojím. Je to každopádně běh na dlouhou trať, je potřeba odborná péče, ale i psychická podpora. Proto se chce Everlast stáhnout. Nebyl by totiž schopen vše zvládnout, protože má samozřejmě závazky i ke svému hudebnímu vydavatelství. Je to podle jeho slov jeho vlastní rozhodnutí, kterému předcházela diskuze se všemi členy LCN. Až bude cítit, že je schopen dát do projektu maximum, tak se snad vrátí, do té doby by to ale nebylo vůči ostatním členům fér, kdyby setrvával jako regulérní člen.

Jak moc by to byla velká ztráta, kdyby to Everlast definitivně zabalil? Odpověď zní, že obrovská, protože Everlast je zásadní článek skupiny La Coka Nostra. Je to legenda s nezaměnitelným hlasem a hlavně je to neuvěřitelně charismatický rapper, který má jasné vůdcovské schopnosti. I když je Ill Bill současně MC a producent (na nové desce by měl mít vedle DJ Lethal na starosti většinu beatů), vůdcem a tahounem je právě Everlast. Kdo viděl LCN na HHK či v Lucerně na živo, tak mi dá zajisté za pravdu.

Doufejme tedy, že bude mít tenhle příběh happy end, že se na nové desce, která by měla být oproti debutu ještě syrovější a temnější, objeví Everlast alespoň v některých skladbách a že nebudeme o něm mluvit v souvislosti s La Coka Nostra už jen v minulém čase. 

- Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná