Kvintet československých jmen, které by to už chtělo dokopat k sólovce

Kapela je dobrá. V komunitě je tepličko, není nutné vyčnívat a sundávat vyhřáté papuče. Týmový duch vše zařídí, stačí si jen udělat svoje. Jednou za čas se tahle parta domluví, že spolu ve studiu zplodí nějakou dlouhohrajku a opět je to rozhodnutí všech. Není to na tvých bedrech, nemusíš vše táhnout sám a kolem všeho běhat jak splašený diktátor. A k tomu ty termíny. Prázdné sliby, které lze přirovnat k volebním lákadlům. Zkuste si pak chodit v botách sólo hráčů, vylézt z vyhřáté crew a nahrát svou vlastní desku. Podívejme se na pět schopný týmových jmen, které by to už chtělo dokopat k nahrání sólovky. Je nutné si přiznat, že tenhle seznam mohl mít klidně jmen deset. Nebo jste si mysleli, že jsme zapomněli na tváře jako Moe z ex A.M.O., Tesla z Tragikomixu, Rebel z GR Teamu, Late z DFT nebo Demo z formace Pra3x.

5) Efko (Pio Squad)

Jižní Pionýr z Jihlavy je na scéně již déle než většina ostatních, přesto si stále vyhřejvá svůj zadek jen v týmovém gauči. Občas se objeví na něčí desce, čímž dosvědčí, že by na svůj vlastní dlouhohrající produkt měl sílu, ale tahat za ten provaz zatím asi nechce. Nebo čím to je? To možná neví ani sám Efko, který byl i pár let zpátky spojován se Zverinou, ale k jejich projektu nakonec vůbec nedošlo. Nyní je ale na pořadu dne další placka PIO, která však letos už asi nevyleze. Co třeba pak?

4) Šegi 100 (Drvivá Menšina / Názov Stavby)

Jméno, které českému posluchači možná vypadlo z paměti, nebo ho popravdě ani vůbec nezná, ale na Slovensku ho minimálně zdraví pravidelně po ulicích Petržalky. Šegi patří k pilířům slovenské scény, jeho domovskou partou je Drvivá Menšina. V roce 1998 pak tahle parta spojila síly s bandou přezdívanou L.U.Z.A a výsledkem byl projekt Názov Stavby. Tímhle vším Šegi prošel, stejně tak i několika honovačkami na albech svých přátel. Ale jako jediný z téhle bandy ještě nenabídl publiku své sólo.

3) Ego (Kontrafakt)

Michal Straka alias Ego je velmi rozporuplnou osobností slovenské scény, kterou jedni milují a jiní ji nemohou přijít na jméno. Spolu s Rytmusem se postarali o díla, která už zlidověla a stala se předlohou dalších rapperů. Kontrafakt je pojem, který vám nemusí chutnat svým aroma, ale nelze mu upřít schopnost zaujmout trh. Ego samotný nabídl posluchačům několik singlů od tobogánu po módní výstřelky, ale regulérní sólo do hry nepřidal. A je nutné si přiznat, že je to celkem škoda.

2) Dame (DMS)

Už od počátku v něm byl cítit potenciál na míle daleko a uměl ho i prodat. Bohužel byl delší dobu ve stínu svého parťáka Separa, že bylo jasné, že se nikam nepožene. Navíc také moc dobře víme, že rap je pro něj pouze koníčkem a chlebem je tetování. Dame však na druhé desce DMS dokázal, že není jen obstojným sekundantem a někde svého týmového kolegu i zastínil. Proč tedy nezkusit odložit na chvíli strojek a nevěnovat do pár beatů i své sloky? Domnívám se, že jeho placka by se rozhodně neztratila.

1) Eurodel (Pio Squad)

Eurodel se stejně jako jeho parťák Efko již řadí do role statečných veteránů, které to ještě neomrzelo. Oni si vlastně menší pauzu dali, ale publikum si je vyřvalo zpět, což značí, že poptávka by tu byla. Jihlavský patriot a majitel velmi charismatického hlasu se umí sem tam postavit i za gramce a cizí mu nejsou ani barvy na zdech. Zatímco se ale kutí deska Pio, Eurodel se nechal na facebooku v jednom svém statusu slyšet, že příští rok by po dlouhých letech čekání mohlo to sólo dorazit. A neříkejte, že tahle informace vás nezajímá!

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná