Kdo ovládl 57. ročník udílení cen Grammy?

Udílení cen 57. ročníku Grammy je za námi. Respektive za našimi zámořskými sousedy, přičemž letošní favorité sbírali ceny často i ve více než jedné kategorii. Přesto nemají na loňský výkon Macklemorea, který při loňském konání Grammy Awards posbíral hned čtyři ocenění. A to za nejlepšího nováčka, nejlepší rapové album, nejlepší rapový počin a nejlepší rapovou píseň, přičemž se tak stal držitelem více ocenění než obdržela většina předních rapových umělců za celou svoji kariéru.

Letošnímu slavnostnímu ceremoniálu vévodili zejména Kendrick Lamar a Eminem. První zmiňovaný si odnesl cenu za nejlepší rapový výkon a to v písni "i". Za stejnou píseň obdržel i cenu za nejlepší rapový song. Marshallu Mathersovi pak vynesla ocenění za nejlepší hudební spolupráci jeho píseň "The Monster" s Rihannou, přičemž Eminem se stal též držitelem nejlepšího rapového alba za rok 2014. Ano správně, jedná se o album "Marshall Mathers LP 2".
 
Pokud zabrousíme do vod R&B, tam obdržela ceny za nejlepší výkon a nejlepší R&B song Beyoncé, která s Jay Zm loni zazářila ve skladbě "Drunk in Love". Šťastný může být též Pharell Williams, který si odnesl hned dvě ocenění za song "Happy" a to v kategoriích za nejlepší sólový výkon a nejlepší videoklip. V rámci programu také prezentovali před publikem své nahrávky například Kanye West s Rihannou a Paulem McCartneym, Pharrell nebo Johny Legend.
 
 
 
 
 

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná