Kdo je aktuálně nejlepší český hiphopový producent? Hlasujte!

Kdo je aktuálně nejlepší český hiphopový producent bez ohledu na zásluhy z minulosti? Možná jsme ho mohli vyhlásit my a tečka, ale to by bylo až příliš snadné a zbytečně subjektivní. Proto o tom rozhodnete vy. Navíc - co je lepšího než vox populi? No dobře, tyčinka Choco-n-Rice, možná také přírodní kuřecí prsíčka po čínsku s broskvičkami a dalších x slastí, požitků a radostí, ale hned pak už je to opravdu hlas lidu.

Vladimir 518 říká, že "pražský producenti jsou top", ale je tomu opravdu tak? Ať už je vaše odpověď jakákoliv, právě z metropole zřejmě vzejdou i největší favorité na vítězství. Kvůli dlouhověkosti, vlivu, univerzálnosti i technické kvalitě pochopitelně v seznamu nemůže absentovat Dj Wich.
 
"Poslední od něj beru ten synth v "Moji psi telefon nenosí", ten je nejvíc. Rád bych více věcí s jasným ksichtem, takže stále čekám na další tracky jako "Bengoro", "Jádro kudla atd." Strašně cením jak to dělá. Neochcává to, stále na sobě maká, pořád peníze investuje do vybavení, vinylů apod. U něj můžu říct, že tam skoro patří slovo producent a ne beat maker. Přitom by mu stačilo kradený FLko, starý komp a midi klávesy za 2 kila. Ale každý pokorný člověk ví, že s muzikou nelze vyjebávat. Pokud začneš na FLku, za rok díky něčemu máš příjmy z koncertů a produkcí, tak nelze za tři roky být furt na tom kradeném FLku a starým kompu, co se sotva zapne. Pokud má být někdo příklad pro děcka, co to chtějí dělat taky, tak je to Wich," uvedl pro bbarak.cz Dj Pufaz, jehož slova o FruityLoops beatmakerech dopadají například na Inphyho: "Jeho hraný věci jsou super, samplovaný je jeden ze sta. Má na to být worldwide, ale každý má priority jinde. A to je strašná škoda," pokračoval na adresu člena Ty Nikdy zakladatel magazínu cream.cz.
 
Pro někoho by mohl být vysoko například Dj Opia, jehož sympatizanti ale musí být obrněni větším než malým množstvím trpělivosti: "Kdyby chtěl, mohl by dělat možná nejvýš. On to tam má, ale...," doplnil otec projektu Humble Grooves, který vidí obří potenciál i v olomouckém DTonateovi: "V českém rapu pro mě neexistuje lepší deska než "Interview" od Pio. A velkou měrou za to může DTonate. On to tam má, jen to musí umět prodat. Samo to nepřijde. To, co udělá za minutu, nedokáže nějaký Lojza ani po sto hodinách nauky na klavíru. Muziku se nelze naučit, ta musí být v tobě," zakončil blízký spolupracovník bbr.cz Pufaz.
 
Doufáme, že naše nabídka je pestrá jako anální filmografie Sashy Grey - nechybí v ní ani "obojživelníci" s mikrofonem v ruce typu Kata, jehož schopnost slít množství odlišných samplů do harmonického celku je neskutečná, Jamese Colea, Fosco Almy, Olivera Lowe nebo Sifona, který je sice úplně někde jinde než ostatní, ale si zaslouží respekt za neotřelý přístup, kreativitu a schopnost prosadit alternativní beaty.
 
Jak to tedy vidíte? Kdo je u nás v roce 2014 instrumentálně na vrcholu? Čí beaty jsou nejvíc nemocné? Jaké lejno je opravdové? Které jméno je nejosobitější a o kterém zase můžeme mluvit i v souvislosti s originalitou? Děkujeme za názor!

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Eva Burešová
  • Eva Burešová
  • 12.25 dne 13.08.2014

Super, ale co Jirka Vidasov (Vidas) ?

Adam Svatoň
  • Adam Svatoň
  • 23.12 dne 12.08.2014

J-BEZ! :)

Dominik Krejčí
  • Dominik Krejčí
  • 11.24 dne 10.08.2014

Wich!! Ale co se týče těch mladších tak Cassius Cake a Donie Darko.

Flashik666
  • Flashik666
  • 21.10 dne 09.08.2014

Borci celkem zásadní chyba! Chybí vám tam jeden z nejlepších producentů a to je Jeso! Se proberte!!!

Ondrej Mlsna
  • Ondrej Mlsna
  • 20.37 dne 09.08.2014

chybi vam tam tafrob heeej....

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná