Jména, která opustila svět Black music v roce 2015

Někteří vylétli v roce 2015 jako motýl z kukly, jiní se po úspěšných kariérách raději stahovali do ústraní. A jsou jména, která nás v polovině druhé dekády opustila navždy. Server allhiphop.com dal dohromady jména (nejen) rapových umělců, jejichž flow v roce 2015 vyhasla. Připomeňme si proto na závěr letošního roku jména, která přežijí i v dalších letech hudební historie.

 

ASAP Yams

Člen ASAP Mob zemřel v důsledku předávkování drogami ve věku pouhých 26 let letos v březnu.
 

Chinx

Chinx byl členem labelu Coke Boys, který řídí French Montana. Zemřel 17. května na následky střelného zranění.
 

Errol Brown

Frontman geniálního soulového uskupení Hot Chocolate podlehl 6. května rakovině žaludku ve svém domě na Bahamách. Bylo mu 71 let.
 
 

Sean Price

8. srpna zemřela ve spánku ve věku 43 let brooklynská legenda a člen zásadních boombapových uskupení Heltah Skeltah a Boot Camp Clik Sean Price. Stalo se tak jen pár dní před vydáním alba "Songs in the Key of Price". Více
 

Andraé Crouch

Po srdečním infarktu zemřel 8. ledna ve věku 72 let otec moderního gospelu Andraé Crouch.
 

Dex Osama

Detroitský rapper se těšil z rostoucí popularity a pozvání ke spolupráci s Meek Millem a Dej Loaf do letošního srpna, kdy byl zastřelen před pánským klubem v jeho městě.
 
 

Wendell Holmes

Jedna polovina gospelového dua The Holmes Brothers zemřela začátkem ledna v důsledku plicního onemocnění. Jen o deset dní dříve zemřel i jeho někdejší kolega Popsy Dixon.
 

The Jacka

Během svého života vydal textař východního pobřeží celkem 13 alb a to nepočítáme jeho práci s Mob Figuz. Toto číslo se mu stalo osudné. Zemřel v únoru na následky střelného zranění v Oaklandu ve věku 37 let.
 

Hussein Fatal

Nejvíc proslul spoluprací s Tupacem a členstvím v The Outlaws. Zemřel 10. července při automobilové nehodě v Georgii ve věku 38 let.
 
 

B.B. King

Ve věku 89 let zemřel 14. května v Nevadě ikonický kytarista a právem přezdívaný král blues B. B. King. Více
 

Koopsta Knicca

Nejznámější člen Three Six Mafia zemřel v důsledku mozkové příhody, po které byl dočasně připojen na oživovací přístroje. Zemřel 9. února krátce poté, co musely být odstraněny.
 

Charmayne Maxwell

V důsledku domácí nehody zemřela v březnu členka R&B kapely a držitelů ocenění Grammy Brownstone Charmayne Maxwell. Podle serveru dailymail.co.uk spadla zpěvačka na sklenici od vína, o kterou si prořízla hrdlo.
 
 
Zdroje: allhiphop.com, dailymail.co.uk

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná