Jamasterap je soutěž v rapu, která se oblibě těší již několik let!

Není jednoduché rozjet sérii akcí, která by se těšila oblibě dlouhodobě a nestala se ještě okoukanou. V pražském klubu Cross již čtvrtým rokem funguje Jamasterap, což je freestyle party zaměřená na rytmiku a vnímání beatu, kterou freestyleři uplatňují v battlu jeden proti jednomu. Samozřejmě nám celý večer zpestřují i kapely, které prokládají toto soutěžní klání. Přibližme si Jamasterap trochu blíže!

Na dveře nám klepe již dvaatřicátý díl a na jaké kapely jste tu mohli již narazit? Ironkap, Nironic, Henry D, Plnej Sklad, Oereo, Afarastafa, Wuty (UL Farma), Mic-key Dredalist, Austy, Neznama identita.Sk, Dryll, Michal Šeps, Badwood, Reprodukce, Raklo Rukono, Gramy gramatiky, Galen, MC Gey, Target crew, Zlotři, Crewní skupina, Tade, SiraVole nebo Revolta. Ten výčet jmen je obsáhlý jako poznámky v žákovské malého zlobra. Hudbu celý večer obstarávají různí DJ´s, mezi nejčastější skloňovaná jména patří členové legendární formace Chaozz Ba2s a Kato, který dokazuje, že neovládá jen češtinu a mikrofon. Dále Back, Dug, Woko, Fil a další….

Přestože se jedná o battle, tato soutěž má spojovat lidi různých koutů hiphopu. Důraz se klade na zákaz urážení a dissování soupeře. Freestyleři, kteří se účastní pravidelně, shodně dodávají, že jim tato soutěž hodně přinesla ve všech ohledech. Osvědčeným speakerem akce je Postr, který dodává celému večeru jedinečnou atmosféru.

Patronem a autorem této akce je Febio, který dodává: „Jamaster rap je mým odkazem, založil jsem ho z důvodu, abych spojil lidi z hiphopové kultury a ukázal, že v nás je víc, než jen naduřelý ego. Nadávat a urážet umí dnes každý, ale kdo z vás dnes vyleze na stage a řekne ti něco, co si odneseš a přemýšlíš nad tím…jsou to kořeny naší hudby – spojovat se a podporovat. Od dob, co začal Battle Night, je tu jen plno namyšlených fakanů, co ani neví, jak to všechno vlastně začalo. Zastávám starý kvalitní rap, který už dneska málo kdo ovládá.“ Pokud vás tato akce zaujala a chcete si ji omrknout na živo, každý měsíc se koná v pražském klubu Cross a vlezné je zcela zdarma.

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná