Jaký dopad může mít třebíčský incident na český horrorcore?

Tragická událost, jakou bylo bodné zranění s následkem smrti, kterého se měl dopustit frontman českého horrorcorového uskupení Masový wrazi El Marón, se stala o silvestrovské noci v třebíčském baru. Incidentu samozřejmě věnovali pozornost i česká média, přičemž nejen hiphopoví fanoušci již měli možnost se dočíst alespoň minimum zveřejněných informací. Jaký dopad ale bude mít El Marónovo podezření pro trestný čin vraždy na samotný horrorcore v Česku?

Hlavní postava jedné z nejznámějších tuzemských kapel svého žánru, El Marón, měl během oslav nového roku kolem druhé hodiny ráno v opilosti pobodat svého kamaráda. Podle svědků celému incidentu předcházela hádka. „Muž utrpěl vážné zranění, kterému do hodiny v nemocnici podlehl. Pachatele jsme zadrželi,“ sdělila krajská policejní mluvčí Dana Čírtková pro portál novinky.cz. Marón je v současné době v cele předběžného zadržení pro podezření z trestného činu vraždy.
 
Zprávy se již stihla chytnout média, pro něž byla Marónova účast v kapele Masový wrazi pochopitelně lákavým soustem, přičemž bulvárně laděné zpravodajství na ní přímo staví. Server blesk.cz se dokonce neměl problém se zeptat nejvýraznější horrorcorové postavy v Česku - Řezníka, který přiznal, že Marón byl jeho známým. „Je to hrůza. Děsná tragédie. Zbytečná událost, která zničila několik rodin,“ vyjádřil se k nešťastnému incidentu Řezník serveru blesk.cz. Kontroverzní interpret mimo jiné událost komentoval slovy, že celé neštěstí rozhodně nevrhne dobré světlo na českou horrorcorovou scénu. V tomto případě mu dáváme za pravdu, protože si dovedeme představit, jaký mediální kolotoč může tato událost rozpoutat.
 
Celý incident pravděpodobně nepovede hned k vážnějším cenzurním opatřením, ale poškozuje obraz hudebního žánru, jež bohužel staví právě na explicitním vyjádření těch nejhorších lidských skutků a vlastností. Ostatně sám El Marón v nedávném rozhovoru pro bbarak.cz odpověděl na otázku týkající se zbraní způsobem, který v současné situaci pouze přilévá olej do ohně: "Mám rád nože, nosím ho pořád u sebe, a když jsem vožralej, tak s ním napadám bezbranný lidi, takže asi tvoří mou osobitost. Je to můj milášek. (smích) Z filmových zabijáků by mě asi nejlíp sedli Miky a Melory Noxovi." 
 
 

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná