Fosco Alma na Křížové výpravě proti stagnujícím rapperům. Co vyčítá Coleovi či Kontrafaktu?

Finiš předposlední listopadové neděle pobavil. V hlavní roli byl jeden ze zakladatelů Blakkwood Records Fosco Alma a jeden z jeho oddaných a zarytých fanoušků, jenž nazval člena skupiny MAAT "nejtechničtějším emceem v Evropě". Asi by měl více studovat hru, ale zarytými a mnohdy zbytečně zaslepenými příznivci, kteří by své hrdiny vynášeli do nebes, i kdyby za celou skladbu neotevřeli pusu, se zabývat nebudeme.

Výše zmíněné znaky byly vyťukány v rámci facebookové diskuse na oficiálním profilu bývalé součástky dnes již dějepisného pojmu Philosofic. Fosco, jehož značka zastřešuje i Radikala, 1210 Symphony, Sharlotu, Renne Danga, Viktora Sheena, Jesa, Cehu či Jay Diesela, se bez servítek vyjádřil na téma zaostalé konkurence...
 
"Stejně mě furt příjde, že skoro všichni MCs v česku (i na Slovensku) maj flow jak z roku 1993.. To se kurva neumíte nikam posunout?! A českej fanoušek to uplně slepě toleruje! Je mi jasný, že starýho psa novejm kouskům nenaučíš, ale tak se na to prostě vyserte a furt neoklamavejte českýho posluchače sračkama! Můj cíl byl vždy posouvat úroveň českýho rapu vejš a nasazovat laťku hodně vysoko.. To, že mi tu kurva nikdo nestačí (až na pár výjimek!), neznamená, že bude českej posluchač konzumovat sračky od ostatních 1993-flow emsís ne?! Už se všichni konečně probuďte ty vole," napsal Alma na svém oficiální fanpage.
 
Emoce, o které jde, přišly hned vzápětí. Padaly i dotazy, že "když se mluví o flow, proč dělá s dětma z BLKKWD". Východočeský reprezentant neměl problém konkretizovat předešlé prohlášení: "Marpa cenim! Technicky je skvelej i Ektor. Rytmus i Ego sou hodne dobry, ale nekdy me zklamou po technicky strance, jak kdyby to flakali. To samy James Cole - pro me top emsi, ale par poslednich roku jak kdyby sral uplne na techniku. Pak cenim samozrejme lidi z BLKKWD, protoze se jim snazim predat vse, co znam a umim a Viktor to chape velice rychle a je pro me top. Nerikam, ze rap je jen o technice, ale pokud se nekdo neumi trefovat do beatu a ma flow, jak kdyz se cte basnicka, tak to je wack emsi. Jinak cenim v CR spoustu emsis, ale vetsina z nich neni technicky na nejlepsi urovni, ale i tak si jich vazim a respektuju je," pokračoval na nejpopulárnější sociální síti v Česku Fosco Alma.
 
Protože se diskuse podle očekávání rozvířila, nemoho nedojít ani na inspirací Eminemem. Zazněl kupříkladu názor, že kdyby nebyl Slim Shady, sám východočeský rodák by nikdy neměl takovou flow jako nyní: "Od Eminema by se meli ucit vsichni,je to technickej genius. Jenze studovat rap tady neumi skoro nikdo a proto mam pred vsema takovej technickej naskok, protoze mam dar chapat rap vic nez kdokoli jinej," zakončil Bob Korg, u nějž jsme sice po dodatku "tohle vůbec nemusí číst moji fanoušci, protože ty jsou ode mě zásobování produktem nejvyšší kvality dostupné v ČR" chvíli zapochybovali, jestli se mu někdo nenaboural do účtu, ale nakonec to skutečně vypadá na sebevědomou erupci sebevědomého rappera. I o tom však byl a je rap.

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná