Evropské novinky roku 2016 na velkém plátnu? Tohle by vás minout nemělo

Před několika měsíci jsme vám nabídli seznam nejzajímavějších evropských filmů motajících se kolem našeho oblíbeného hudebního žánru a stačili nám tehdy na ně téměř prsty na vlastních rukou. Nebudeme si nalhávat, že náš článek byl pro filmaře ze starého kontinentu hnacím motorem, ale pravdou je, že rok 2016 nabídl hned několik snímků, které stojí za vaší pozornost. Pojďme vám je tedy představit. Je možné, že něco našemu drobnohledu uniklo, ale věříme, že vše podstatné tu máme.

5) Francie

Opět se dostáváme ke snímku, jehož scénář je hodně odkojen za velkou louží. Letní komedie z dílny francouzských ručiček nabízí děj v thajském letovisku Pattayi, kam míří naši hlavní hrdinové v domnění, že utečou fádnímu životu na sídlišti. Samotný film nenabízí žádné zásadní herecké obsazení z tamní rapové elity, ale opakem je soundtrack, ve kterém je možné nalézt hvězdné tváře jako Gradur, Alonzo, Seth Gueko, Sch nebo Lacrim. Pokud hledáte něco na odreagování, zkuste dát této komedii šanci a hudební kulisu si zamilujete rozhodně.

4) Polsko

I u našich severních sousedů se něco dělo. Kontroverzní režisér Sylwestr Latkowski, kterého z minulosti můžete znát díky snímkům „Blokersi“ nebo „Gwiazdor“ se letos blýskl delším materiálem z prostředí MAA klecí. „Moja Walka" reflektuje vzestupy a pády bojovníků a nahlíží do zákulisí. Celé dílo náležitě dokresluje velice vkusný soundtrack, který má produkčně celý na svědomí známý polský beatmaker Whitehouse. Za mikrofon se pak postavila další silná jména jako Pezet, Ten Typ Mes či Paluch.

3) Německo

Před rokem si známý německý rapper Eko Fresh odbyl svůj filmový debut v komedii o třech Turcích a malém dítěti. Že vám tohle téma přijde známe? No jistě, inspirace za velkou louží. Letos si ale autor hned celé řady zajímavých desek střihl hlavní roli v seriálu Blockbustaz. V tomto případě se nejedná o pudrování opruzených dětských zadečků. Eko Fresh hraje v podstatě sám sebe. Všech šest epizod najdete jednoduše na youtube. Pokud máte rádi letní komedie pro náctileté, mohli jste už vidět i pokračování Fakjů pane učiteli, kde si vedlejší postavu automechanika zahrál opět další známá tvář německého rapu Farid Bang.

2) Itálie

Italské ateliéry hostily na počátku tohoto roku hned celou řadu tamních rapových hvězd. Film „Zeta“ vznikal pod taktovkou režiséra Cosima Alemy se dostal do kin v závěru dubna a nejen na apeninském poloostrově si získal své fanoušky. Hlavní dějová linka není nikterak originální, ale mezi herci je možné spatřit Salma, Salvatora Esposita, Fedeze, Baby K, Clementina, Noyz Marcose, Brigu, Ensiho a další. O kvalitě soundtracku pak už nemusíme diskutovat, neboť je vybroušený jak diamant.

1) Anglie

Již potřetí vzal vše do svých do pevných rukou Noel Clarke. Britský herec, scénárista a režisér se v minulosti blýskl snímky „Kidulthood“ a „Adulthood“, kde si zahrál i hlavní roli. Konzumenti amerického průmyslu ho můžou znát z druhého dílu nové trilogie Star Treku, ale Clarke se letos rozhodl rozvést svůj příběh z periferie Londýna opět dál díky „Brotherhood“. V soundtracku k tomuto dramatu je možné nalézt opět hvězdy anglického grimu jakými jsou Giggs, Chip, Maniac, Fekky či půvabná Shystie. 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná