Ego přiznal, že musel jít trochu víc do středního proudu: Poprvé je spokojena i moje máma

Protože má rýmující polovina Kontrafaktu raději společné projekty a týmovou práci, svému egu dal konečně šanci až po mnoha a mnoha sezonách. Jeho "Precedens" tak vyšel třináct let po "E.R.A.", jedenáct let po "Bengoru" a dva roky po Podzemgangu.

Jeho dlouhohrající premiéra už je na trhu více než dva měsíce. Jak je s ní spokojen s mírným časovým odstupem? "Věci, které bych udělal jinak, se najdou vždy, ale celkově jsem velmi spokojen, hlavně s tím, jak to přijali lidi. Kdybych měl vypíchnout něco konkrétně, tak by to bylo asi to, že tam nejsou sprostý slova ani nadávky. Jsem z alba nadšen, nezní jako jedna velká písnička a poprvé je spokojena i moje máma. Musel jsem jít trochu víc do středu, protože na to album čekalo už více lidí z různých sociálních prostředí," přiznal v interview pro server monsterenergy.com Michal Straka.
 
Protože měla každá věc jiného beatmakera a některé texty mohou mít na krku již pár křížků, v médiích se probíralo i to, jestli to nebude na úkor přílišné různorodosti. Jak to vidí sám autor? "Slíbil jsem lidem, že každá skladba bude produkována jiným československým producentem, tím pádem byla různorodost zaručena a tu jednotu jsem musel zabezpečit právě já," pokračoval portálem monsterenergy.com citovaný Ego, který songy propojil koncepční příběhovou linkou, aby zmapoval typický hiphopový příběh o rebelii, dobromyslnosti a snad i o šťastném návratu domů.
 

Co ho v současné době hudebně baví "Poslední, co mě zaujalo "sonically", byl album Wanderlust od Hollow Coves. To fakt pohladí na duši. Ale co mě opravdu zabíjí, v dobrém slova smyslu, je tažení Tekashiho 6ix9ine, kterého objevili kluci z Hahacrew, první fanbase měl v Československu, první koncert v Praze, oblíkal a managoval ho tady Yaksha z Fuck Them a PAY Clothing, já jsem mu nastavoval mikrofon a výraz hlasu při nahrávání a když se vrátil do USA, tak udělal svůj první hit a momentálně je největší rapový objev v Americe! V mainstreamu? To je šílený," tvrdí spoluautor hitu "JBMNT", kde vyšvihl jednu z nejlepších slok slovenské hiphopové historie.

To vše i přesto, že tracky vznikaly různým způsobem. "Snažím se to dělat tak, aby každá skladba vznikala jinak, nemám rád stereotypy, takže každá má svůj vlastní příběh. "Runway" jsem psal, respektive nepsal, ale rovnou nahrál live, "Ideme dalej" je osmá verze, "Je nám to úplně jedno" byla nejdřív nahrána do EDM podmazu od Yanca a S3riouse, "Kým sme spolu nikdy nebudeme sami" vznikla ze zápisů do poznámek z celého roku," ozřejmil na stránkách monsterenergy.com dlouholetý kolega Rytmuse s Anysem.
 
Ačkoliv byl zvyklý koncertovat s největšími hymnami, které už musí znát tak, že by je mohl rapovat i pozpátku, u novinek by přeci jen i po mnoha letech v branži mohla nastat nějaká nervozita. Jak to tedy je? "Nervózní je docela dobrý výraz, pokud to nemáš vyzkoušeno alespoň desetkrát živě, musíš se příliš soustředit na dýchání. Nejlepší je to zhruba tak po roce, kdy to už dáváš z břicha," uzavřel piešťanský rodák, jehož slova vyšla na monsterenergy.com.
 
Precedens Tour:
Praha | pá, 23.3.2018 @Sasazu
Bratislava |so, 24.3.2018 @Refinery Gallery
 

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná