Dvacet zámořských videoklipů z roku 2017, které byste neměli minout

Naše redakce pro vás sestavila sérii nejzajímavějších videoklipů, které v roce 2017 servírovali interpreti z USA. Protože materiálu vzniklo i letos hodně a vkus publika je pestrý stejně jako množství nejrůznějších podžánrů hip hopu, zkusili jsme pro vás připravit kousek ode všeho - z mainstreamu i nezávislé produkce. Na své by si tak měli přijít příznivci true schoolu (Evidence), horroru (Reel Wolf), hledači mladých mladých výtečníků (Bhad Bhabie), studenti západního učení (Snoop Dogg), ti, které zajímají ty nejsledovanější kousky roku (Kendrick Lamar či French Montana), i ti, kteří hledají méně viditelné ale neobyčejně kreativní náměty (L'Orange, Action Bronson). Rok 2017 patřil na mainstreamovém poli jménům jako Cardi B, Kendrick Lamar, French Montana, Lil Uzi Vert a dalším.

Evidence - Jim Dean

Videosingl z Evidencovy sólovky Weather or Not, která vyjde na začátku roku 2018, ukazuje, že dobrý nápad je polovina úspěchu.

Jay-Z - The Story of OJ 

Jiggova pěkně animovaná pastva pro oči připomíná první animáky z první poloviny poloviny dvacátého století, na které se ještě chodilo do kina. Vlastně do biografu.

Kendrick Lamar - HUMBLE.

Oproti To Pimp a Buttefly promoval K-Dot své letošní LP řadou videoklipů a na všechny se kouká dobře. V čele stojí vizuál k nejpopulárnější písni z alba.

L'Orange ft. Del the Funky Homosapiens - Blame the Author

V rohu mezi nezávislými interprety se krčí produkující L'Orange, jenž přišel s originálním námětem, skvělým hereckým výkonem a okouzlujícím vizuálním zpracováním, ve videoklipu ke skladbě Blame the Author.

Joyner Lucas - I'm Not Racist

Otevřený rozhovor dvou lidí, z nichž každý reprezentuje svojí rasu. Video je v podstatě jednoduché, námět a výkony protagonistů ale dodávají celé věci nesmírnou autenticitu.

Joey Bada$$ - Temptation

Za střih, práci s efekty a kameru, šikovně proplouvající davem Joeyho fans, si zaslouží zmínku tenhle videoklip k desce ALL-AMERIKKKAN BADA$$. Jen ten konec scénáristé tak nějak přepálili...

Reel Wolf ft. Lex the Hex Master & Řezník - Masks of Torment

Řezník je sám o sobě šikovným vizualistou. A z produkce Reel Wolf byste našli kandidáta na doporučený klip každý rok. Pro nás je minimálně sympatické vidět v roce 2017 nějaké světácké spojení české a zámořské alchymie. Z torontské audiovizuální sklizně letos taky doporučujeme filmový klip k jejich tracku Sinematic.

Bhad Bhabie - Hi Bich / Whachu know

Teprve čtrnáctiletá floridská rapperka Danielle Bregoli ilustruje události v "internetovém" světě hip hopu v roce 2017 a ukazuje, že cesta na stage už nevede jen přes street nebo TV. Stačí být pilně aktivní na sociálních sítích. Bhad Bhabie mnozí odkopávají coby malého smrkáče, jiní v ní vidí příslib do budoucna. Už tím se postarala tahle malá holka letos o menší humbuk.

French Montana ft. Swae Lee - Unforgettable

Jeden z nejsledovanějších videoklipů roku pracuje s prostou psychologií - člověk tak nějak zapomíná na vlastní problémy, když vidí jiné lidi se spontánně a nefalšovaně veselit uprostřed něčeho, co by leckdo označil za ruiny. Tady to zafungovalo.

J.I.D - Hereditary

Sedmadvacetiltý svěřenec Dreamville Records přistupoval k obrazovému zpracování tracku Hereditary ze svého letošního debutu The Never Story opravdu pečlivě a máme tu příběhový vizuál s téměř filmovými kvalitami.

Tyler, the Creator - Who Dat Boy

Tyler se musel v případě nového videa Who Dat Boy z desky Flower Boy opět utrhnout ze řetězu. A nesmí samozřejmě chybět vtipná tečka na závěr.

Snoop Dogg - Neva Left

Doggův pětačtyřicetiminutový snímek, doprovazející jeho loňskou desku Neva Left, jsme zařadili vzhledem ke stopáži o délce poloviny celovečerního snímku jako takovou menší výjimku. Jasně, nejde tu o hudební klip, a tak by si snímek Neva Left zasloužil diskvalifikaci, jde ale také o kreativní způsob, jakým obrazově rozvíjet náladu svého nosiče...

J. Cole - Neighbors 

... J. Cole nám ukázal, že to jde udělat i opačně a v krátkém klipu o délce něco kolem sedmdesáti vteřin řekne všechno podstatné. Vizuální pozlátko má důvtip. Načasování Coleovy sloky s nástupem policejního komanda je přímo brilantní. Jedná se však jen o zkrácenou verzi vizuálu, který vyšel už na začátku roku.

Ezri - Be Right Back

Chcete bejt opravdu real interpret? Natočte videoklip ze svého pohledu. To už tu sice bylo několikrát, tady se ale sugestivní prostředek sešel s koukatelným scénářem.

Action Bronson - Let Me Breathe

Nejvýraznější podívaná k poslednímu dílu s Bronsoliniho série Blue Chips v podobě Let Me Breathe sice zrovna nepatří k největšímu zlatu, který kdy Action nahrál, samotné video ale opět jendoduše groteskní kousek. 

Danny Brown - Ain't It Funny

Nevím, co ve mě vyvolává větší otřes. Jestli Dannyho tvorba nebo inspirace morbidními osmdesátkovými sitcomy. Záměr? Pochopitelně.

A Boogie Wit Da Hoodie - Drowning

Banks si se svou skladbou Drowning do klipu pod hladinu netroufla. Nápadu se ujal lépe newyorský A Boogie Wit Da Hoodie, jenž připravil vizuál ke skladbě s melancholicky kolísavým instrumentálem pod vodou.
 
 

Wu-Tang Clan ft. Redman - People Say

Oceňme, že se ve videoklipu k asi největší raketě z alba The Saga Continues sešla alespoň polovina staré party (plus Redman). 
 
 

De La Soul ft. Little Dragon - Drawn

Kdo by to byl řekl, že se De La Soul jednou dospějí k podobně kreativním videoklipům ke skladbám (hodným toho pojmu), jako je píseň Drawn s Little Dragon. Byť pravda, že rapu je tu málo. 
 
 

Hopsin - Ill Mind of Hopsin

Hopsin se projevuje ve své lidštější poloze a promlouvá k nejmladší generaci jeho možná budoucích posluchačů. Hopsin měl v letošním roce vůbec kliku jedinečné vizuály. 
 

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná