Druhá šance pro ty, jimž brzy vyprodané "Kmeny" unikly

Když vyšla začátkem prosince kniha "Kmeny", jež mapovala současné městské subkultury a jejich vizuální styl, asi nikdo netušil, že bude o týden později zcela vyprodaná. Po obrovském vlně zájmu tak není divu, že se chystá dotisk, jenž se dostane do distribuce již 7. března.

Kniha vznikla pod vedením Vladimira 518 a ve fotkách a textech představuje aktuální podobu pražských komunit od hip hopu, punku a hardcore, přes gotiky, emo, skinheads a neohippies, až po motorkáře, fanoušky tuningu, videoher či milovníky japonské popkultury. Jejich vizuální a životní styl mapuje více než tři sta barevných snímků fotografa Tomáše Součka. O doprovodné texty se pod vedením Karla Veselého postarali přední čeští publicisté či kmenoví insideři mezi nimiž jsou například publicista Kamil Fila, James Cole, Kay Buriánek a také jména jako Pavel Eichler, Martina Overstreet, Vladimir 518 a spousta dalších.
 
 
"Cílem "Kmenů" je zachytit momentální stav různorodých městských subkultur, které cirkulují kolem sdílených středobodů, jako jsou hudba, móda, hry, umění či závislosti. V krátkém úseku léta roku 2011 jsme nastavili zrcadlo všem těmto aktivitám, abychom tím navždy zachovali zprávu o tom, jak žije naše hlavní město a lidé v něm. KMENY umožní čtenáři nahlédnout mezi skupiny lidí, do nichž se běžně nemá šanci podívat, a třeba si ani zatím neuvědomil, že taková společenství vůbec existují," dodává 518, jenž se pomalu s PSH připravuje na turné s Monkey Business.
 
Předobjednávky na eshopu biggboss.cz jsou spuštěny.
 

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná