Dokumentární cyklus Kmeny navštíví příští rok vaše obrazovky

Česká republika je domovem velmi širokého spektra subkultur, z nichž mnohé našly svůj zárodek také u nás. Až do roku 2011, kdy vyšla kniha Kmeny, jsem postrádal publikaci, která by nabízela charakteristiku různorodých uskupení v pokud možno střízlivém a nezaujatém střihu. Velmi pak kvituji snahu Vladmira 518 zmapovat tyto světy ve světě do vážně pojatého celku, i když jako každý podobný projekt, neměl ani tento na růžích ustláno. Pokud vám ovšem papírový formát moc neříká, mohla by vás zajímat zpráva, že Kmeny se objeví i ve vaší televizi.

Od března 2015 se objeví na obrazovkách České televize šestnáctidílný dokumentární cyklus Kmeny. Jednotlivými epizodami diváka provede desítka režisérů. Konkrétně Pavel Abrahám, Bohdan Bláhovec, Daniela Gébová, Petr Hátle, Jan Látal, JQr, Jan Strejcovský, Štěpán FOK Vodrážka, Jiří Volek a Jan Zajíček. V cyklu se objeví zástupci nejrůznějších městských subkultur, mezi nimiž nebudou chybět například graffiti, hipsters, hackeři, motorkáři, neohippies, hooligans a další.

To však není jediná akce, o kterou se rozšíří značka Kmeny. Ještě před uvedením seriálu čeká zájemce možnost navštívit některý z osmi premiérových  večírků, které proběhnou po celé České republice. Vidět pak budete moci vždy dva díly z celé série. A to stále není vše - samotný dokument podporuje web kmeny.tv, kde si můžete sami udělat kontext o probíraných subkulturách a nebo zjistit více o tvůrcích pořadu.

A jak působí celý záměr projektu na vás? Měly by podle vás subkultury usilovat o dialog se širší veřejností nebo se mají spíše držet mimo proud zájmu masového publika?

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná