Devět desek roku 2016, které Francouze zajímají více než Eiffelovka a Louvre

Ohlížet zpět se sluší vždy za nějakou významnou událostí nebo obdobím. Konec roku se tak dá se vší vážností brát, proto i my hodnotíme, co se kde událo a co nás zasáhlo. Zajímá vás rap ze země galského kohouta, kde ještě mnoho tamních obyvatel rozdýchává nezdar z letního fotbalového Eura a písmeno „R“ je tam v řeči používáno asi jako u nás facebook? Zkusili jsme pro vás vybrat devět alb, které by vám z této země uniknout neměly.

9) Seth Gueko - Barlou

Tajemná a zajímavá postava francouzské scény nabídla letos již svou šestou sólovku. S italskými předky vyrůstal Seth Gueko poblíž romské komunity, ke které se v textech náležitě hlásí. Drsný život v něm zanechal pozůstatky, neboť v roce 2010 skončil ve vazbě za napadení ženy. Jeho tvorbu však tamní publikum miluje a desky se prodávají o sto šest. Ta nová tomu není výjimkou.

8) Despo Rutti - Majster

Rodák z Konga tě zaujme na první poslech již svým charismatickým hlasem, který zní jak z pekla. Ono to možná nebude daleko od pravdy, neboť jeho desky jsou vždy temné a plné násilí. Po šesti letech studiové pauzy se vrátil letos na trůn a je nutno přiznat, že se mu to podařilo. Despo Rutti se nebrání i přestřelkám s kolegy, neboť ve svých textech si na paškál vzal už tváře jako La Fouine nebo Maitre Grims.

7) Keny Arkana - Etat d´urgence

Dalším velkým návratem byl i dlouhohrající materiál od tamní královny Keny Arkany. Toto jméno je moc dobře známé i tuzemskému publiku. Odvážná bojovnice za světový mír vypustila desku, která je opět plná politického rapu a rozhořčením nad společností. Hlad ji nelze upřít i po letech, proto i tato deska by neměla chybět ve vašem playlistu.

.

6) Shurik´n - Adamant-ium

Když už jsme u těch velkých návratů, nebylo by slušné zapomínat i na tuto stálici francouzské scény. Z jeho rukou vyšla do světa řada nezapomenutelných hitů nejen ve formaci IAM. Nová placka je určena především vysloužilým posluchačům, kteří doufali, že se nebude vše motat jen kolem nových zvuků. Shurik´n je i v padesáti letech při chuti.

5) Niro - Or Game

Velká jména jsou fanoušky i médii často sledována, proto je téměř nemyslitelné, že by někdo vydal regulérní desku bez jediného šustnutí. Niro patří k velmi úspěšné nové generaci a právě tento tah se mu podařil. „Or Game“ se objevilo z ničeho nic a ihned se prodávalo ve velkém. Však se také není čemu divit, když je v tracklistu možné nalézt několik hutných hitů.

4) Soprano - L´Everest

Dlouholetou stálicí v zemi galského kohouta je i Soprano, kterého si na žádné skladbě nespletete s nikým jiným. Člen formace Psy 4 de la Rime poslední dobou inklinuje více ke zpěvu, ale fanouškovskou základnu má obrovskou. Skalní příznivci jeho starší tvorby se sice již nějaký ten pátek odvrací zády, ale i tak nemůže Sopranovi zásluhy nikdo odpárat. Jeho nová deska se prodává a hraje v tamních rádiích.

3) Kaaris - Okou Gnakouri

Je těžké v takto lidnaté zemi postavit žebříček jen na devíti deskách a ostatní nechat bez povšimnutí. Ještě těžší je však rozdat samotné medaile. Bronz jsme nakonec po zralé úvaze věnovali Kaarisovi za jeho desku „Okou Gnakouri“. Je na ní možné nalézt i známého amerického interpreta Gucci Manea a Kaaris svým novým dílem potvrdil, že má zlaté ruce na chytlavé skladby.

2) Gradur - Wher is l´album de Gradur

Svým debutem se před dvěma lety odpálil mezi francouzské titány, ale to mu bylo zřejmě málo. Gradur si počkal, aby mohl opět přijít s něčím, co bude pálit jak žáha po bujarém večírku. S rapem začal později, nejprve to zkoušel jako voják u dělostřelectva a pravdou je, že mnohem lépe než s náboji střílí slovy. Díky jeho hlasu se jedná o velmi silnou tonáž.

1)PNL - Dans la légende

Zlato jsme se pro rok 2016 rozhodli udělit bratrům, díky kterým v jejich zemi skoro padá server youtube a klaní se jim i kolegové ze scény. PNL přišli s revolučním stylem pro svou zem a sklízí za něj ovace. I druhá deska „Dans la legendě“ má ve svém rukávu nemalý počet chytlavých skladeb a kluci si tak jen upevnili své postavení po debutu. Jsou tak živým důkazem toho, že i v zemi s tolika rappery a kapelami lze vylézt na povrch téměř z neznámého rohu společnosti.

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná