Chceš vědět, co na tvoje beaty říkají Karaoke Tundra, Radimo, Bonus a Nobodylisten?

Producentských kompilací je u nás snad ještě méně než producentských desek. Oba formáty představují jistou výzvu, o níž by mohli jejich autoři vyprávět legendy. Dostat za mikrofon vašeho oblíbeného rappera může být někdy základ pro groteskní i otravné zážitky. Pokud stojíte o podobnou zkušenost a nechcete při tom odškrtávat rider pozvaného hosta, hudební pořad Kreaton má pro vás hned dva checkpointy ve vašem diáři.

 
Myslíte, že máte kreativního ducha a zabýváte se tvorbou hiphopových beatů? Hudební pořad Kreaton rádia Wave se již delší dobu věnuje podpoře začínajících beatmakerů, producentů a jiných živlů, kteří jsou zvyklí vecpávat své nápady do čtyř taktů. Psali jsme například o projektu Universum, kde si mohli příznivci samplingu zadovádět se zvuky z filmu "Zítra vstanu a opařím se čajem".
 
Hudební pořad pod taktovkou Mary C ve spolupráci s jihočeským producentem Nineteezem přináší soutěž, které se mohou účastnit nejen tradiční, ale i alternativně zaměření autoři, kteří chtějí představit svojí tvorbu podobně laděnému publiku. Experimentujete se syntetickými melodiemi nebo raději lepíte beats z vokálů Eart, Wind & Fire? Kreativitě se meze nekladou a věřte, že 4x4 Kreaton beats zajímá obojí. 
 
Záměrem pořadu je vybrat šestnáctku nejzajímavějších nezávislých producentů/producentek, kteří zazní nejen v pořadu Kreaton ale též na kompilaci, poskládané z příspěvků nejlepších účastníků. Ty můžete posílat do 9. listopadu na email maryc@seznam.cz ve formě webových odkazů. O šestnácti nejlepších pieců rozhodne porota ve složení: jihočeský producent Nineteez, experimentálně produkující Karaoke Tundra, Martin Tvrdý aka Bonus, Radimo z Champion Soundu a NobodyListen, jenž má za sebou alternativní desku "Yet" se zpěvákem Václavem Roučkem. V plánu je též klubový showcase.
 
 
Celá soutěž však předchází ještě významnějšímu bodu, který ocení zejména ti, kteří se chtějí o beatmakingu dozvědět více, pokud možno od renomovaných účastníků a nemají zrovna slabost pro internetové průvodce a návody. Na beatmakingovou soutěž 4x4 Kreaton beats totiž navazuje čtyřdenní vzdělávací program Music Ports, který připravuje realizační tým za podpory Goethe-Institutu.
 
Ten je určen zejména pokročilejším začátečníkům, co se tvorby elektronické hudby týče. Čtyřdenní uzavřené setkání se zaměří na nejrůznější workshopy, asistovanou tvorbu v pop-up studiu nebo diskuze s českými a německými odborníky z médií, labelů a bookingových agentur. Celá akce se pak uskuteční 26. - 29. listopadu v Praze. Co musíte udělat pro to, abyste se mohli zúčastnit? Přihlásit se můžete do 31. října na emailu kreatonmusicports@gmail.com, kde přiložte link na vlastní tvorbu a odpovězte na otázky:
 
1. Jak byste popsali svou tvorbu?
2. Jaká je vaše motivace tvořit?
3. Co vám jako hudebníkovi/hudebnici chybí na české scéně?
4. Co byste se rádi naučili?
5. Co by se jiní mohli naučit od vás? 
 
Hosty, lektory a mentory prvního setkání Music Ports, které se uskuteční 26.–29. listopadu v Goethe-Institutu a Galerii Školská 28, budou například:
 
Martin Tvrdý aka Bonus – producent, rapper a grafický designér, Gordon Gieseking – CEO a výtvarník berlínského labelu Project Mooncircle, Sicker Man – německý multiinstrumentalista, producent a skladatel, Minoo – polský producent a specialista na program Ableton Live, Bastl Instruments – bastlíři modulárních syntezátorů, Prokop Holoubek – hudebník, booking agent a zakladatel BumBum Satori, Michal Kindernay – audiovizuální umělec a specialista na field recordings, Petr Ferenc – nezávislý hudební publicista a hudebník, ... a další. 
 
 
Zdroje: tisková zpráva

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná