Celá řada beatů Dje Wiche mohla mít úplně jiný příběh...

Pokud bychom měli vybrat jedno jméno scény, které má dobře zmáknutý marketing a komunikaci s fanoušky, museli bychom ukázat na Dje Wiche, jenž své příznivce tu a tam pozve také "za kulisy". Zatím naposledy nabídl příběh několika známých skladeb, které mohly při troše jiných okolností skončit úplně v jiných rukou.

Kupříkladu beat k "Můj svět, můj rap" vůbec nemuseli mít v diskografii Peneři strýčka Homeboye a podklad "Odviati vetrom" klidně mohl patřit Gramo Rokkaz: "Moje beats cestujou - "Pirát" mohl být MAAT, "Můj rap, můj svět" BPM a "Odviati vetrom" zase Gramo Rokkaz. "Nigdy se nezavdačíš" z "Krále" mohl mít Indy a "Cigánský sen" slyšela tenkrát snad celá scéna, než po něm sáhnul Rytmus. "Denně" byl původně remix pro Strapa, "Kungfu rap" mělo být"Velrybí hovězí", "Umenie žit" nahrál Nironic, ale dal jsem to radši Spiritovi a "Loket z vokna" je remix," prozradil někdejší člen pražskýho vypálenýho štýla, kterému vychází na podzim společná deska s Lay4 Boyem.
 
Kdo si vybral dobře a kdo naopak zaváhal? Jo a mimochodem, také nezpochybnitelná česká klasika "Teritorium" nemusela říkat již jedenáctým rokem pane právě Orionovi: "Chtěl jsem to původně použít pro mě, bylo tam vysamplovaný to slovo Wich, ale Orimu se to tenkrát hrozně líbilo, tak jsem mu to nechal," ozřejmil Máňa před necelými šesti leti na stránkách bbaráku v době vydání "The Goldech Touch".
 

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná