RUKAHORE_SHOP_BANNER

9 životních rad, které mi dal rap

To, jak se v životě rozhodujeme a jak jednáme, závisí především na hodnotách, které si v sobě nosíme a podle kterých se řídíme. Tyto hodnoty se mění s věkem, zkušenostmi a novými prioritami. Posbírali jsme je různě. Od svých rodičů, prarodičů, sourozenců, od strýčka Jedličky, od feláka s podezřelým účesem z vedlejšího vchodu, z pohádek a filmů, nebo z poslouchání kazet Public Enemy.

Zde je výběr 9ti silných rapových lyrics, podle kterých není marné se na cestě životem řídit. Záměrně nejsou vypíchnuti jednotlivý autoři, protože se v mnoha případech jedná o hlášky, která již dávno zlidověly a později si našly cestu do rapových textů. 

"Snitches get stitches”

Práskač si to pěkně odsere, k tomu asi není třeba moc dodávat. Pokud tě dříve nedožene ten, koho si podělal, karma ti to jistě pěkně spočítá. Existují situace, kdy je asi správné se obrátit na policii nebo na nějaké úřady, ale jsou i situace. kdy správnej chlap ví, že má držet jazyk za zuby.

"Choke the ego, just to feed all my people"

Život vám do cesty pošle spoustu zvláštních lidí. Hlavní je si vždy zachovat chladnou hlavu a štábní kultůru. Třeba v práci nebo celkově v osobní kariéře. Zejména v situacích, kdy se snažíte něčeho dosáhnout ve svůj prospěch nebo na tom dokonce závisí vaše živobytí, je potřeba mít své ego pod kontrolou a neříkat nahlas co se vám právě honí hlavou. I když máte chuť právě zavraždit svojí šéfovou, vyřvat dementního klienta, nebo nepochválit tchýni nákyp, dobře si to rozmyslete a uvědomte si nevyhnutelné následky.

"Don't get high on your own supply."

Nesjížděj se vlastním zbožím. Pokud je to pro tebe hlavní příjem, nebo jen vedlejšák, být uživatelem látky kterou prodáváš je z obchodního hlediska ten nejhorší nápad pod sluncem a nutně se podepíše na výnosech. Do červených čísel se dostaneš, ani nemrkneš. Pokud jsi ožrala, neotvírej si hospodu. Jestli rád hulíš, prodávej raději piko nebo krokodýla.

"Can't make a ho a housewife."

Dost možná jedna z nejcennějších rad nad zlato, která vám ušetří hromadu starostí. Proč by si proboha někdo měl chtít nastěhovat do kvartýru ženskou, o které od samého začátku ví že je to totální štětka?  Dalo se to poznat třeba podle toho, že jste jí vobtáhli hned po prvním drinku, bez gumy, na hajzlu v Karlovkách. Proč si myslet že zrovna vy jí změníte? Dejte si studenou sprchu hned jak by vás něco takového napadlo.

"Gangsta rap made me do it."

Tahle hláška sahá podstatně hlouběji, než její prostý překlad. "Gangsta rap made me do it" je track od Ice Cuba o braní odpovědnosti do vlastních rukou a schopnosti postavit se za svoje činy, versus schovávání se za pohodlné výmluvy. Sáhněme si každý do vlastního svědomí sám.

"Worst comes to worst, my peoples come first."

Když na to přijde, každý bychom měli mít ve svém okolí alespoň hrstku nejbližších, kvůli kterým nikdy nebudete váhat ani zlomek vteřiny utrhnout si od huby nebo obětovat svoje pohodlí. Pokud takové lidi nemáte, bylo by asi dobré si je najít, nebo je jen správně identifikovat. Jednou se vám to bude hodit.

"Gangsta can have that, but he ain't got to show it, cause with or without it he's still gangsta and you know it."

Pokud máš to štěstí, že jedeš ve věcech, o kterejch se může ostatním jen zdát, máš lóve, moc, nebo ses uměl narodit, není potřeba to rozmazávat svýmu okolí po ksichtě, protože spousta lidí, co by si to zasloužila, to štěstí neměla. Není nic horšího, než debílek na powertripu. Je spousta způsobů jak si užívat života a neztratit přitom svou tvář.

"In the hood summertime is the killing season, it's hot out this bitch, that's a good 'nuff reason."

Ať si žena či muž, nemysli si, že když se budeš pořád na všechny usmívat, že nemůžeš dostat kvalitně přes hubu. Lidi obecně nepotřebujou velkej důvod aby někomu ublížili. Jednou můžete narazit na člověka co nemá co ztratit a půjde vám o krk. Je dobrý bejt na to připravenej.

"Turn down for what!"

Jsou momenty, většinou je to o víkendech v ranních hodinách, kdy se zdá být přímo životním posláním v podstatě jakýkoliv refrén od Lil Jona. Tyhle hluboké filosofie mají tu výhodu, že se dobře pamatují a dobře se křičí nahlas. Například: "Shots, shots, shots, shots, shots, shots, shots ", "Yeeey", "Let's go, let's go, let's go, let's go", "Skeet, skeet, skeet, skeet, skeet" nebo "shake it like a salt shaker". Nejhorší je když odmítáte jít domů s tím, že vaším mottem je: "till sweat drips down my balls, let these bitches crawl".

Jaro

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

NTR
  • NTR
  • 19.25 dne 01.11.2014

Dle tvého tragikomického článku tě nejvíc vystihuje věta: ...far as life, yo it ain't worth it, put a rope around your neck and jerk it. The trick didn't work your life was fucked up from the first day of birth...

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná