16 nejhorších rapových desek, které se kdy pyšnily nominací na Grammy

Zámořské ceny Grammy jsou o chlup prestižnější záležitostí než pochod Louny - Mělník. Když se vyhlašují, slavnostní ceremoniál si v ničem nezadá ani s takovými Oscary. Kategorie "nejlepší rapové album" se na nich uděluje již jednadvacet let a za tu dobu byla nominována a následně triumfovala celá řada skvělých desek, o něž ovšem nyní nepůjde. Specializovaný portál hiphopdx.com se totiž zaměřil na nahrávky, které se mezi tím nejzářivějším a nejkvalitnějším za dané kalendářní období ocitly omylem a pobyt mezi elitní smetánkou si nezasloužily. Kterých 16 nosičů bylo zmíněno?

Mezi šestnáci disky mají své místo i dva pozdější vítězové, kteří podle hiphopdx.comm pouze dokreslují bídu daného roku. Jde o Eminemovo "Recovery" a "Poverty´s Paradise" od autorů "OPP" či "Hip Hop Hooray" Naughty By Nature. Ti zvítězili hned v prvním roce, kdy se začaly vyznamenávat hiphopové počiny a při té příležitosti porazili například "E. 1999 Eternal" od Bone Thugs Harmony, "Me Against The World" od 2Paca či "Return To The 36: Chambers: The Dirty Version" od nebožíka Ol ´Dirty Bastarda.
 
Na seznamu je také poslední zářez karéry MC Mystikala, jenž se začátkem milénia přihlásil na Jive LP "Tarantula", které obsahovalo komerčně úspěšný hit "Bouncin´ Back (Bumpin´ Me Against The Wall)", jehož produkci zaštítili The Neptunes. Hned poté však kariéra Mystikala ztroskotala jako Titanic a za vykolejení až do dnešních dní mohlo znásilnější a s tím spojený trest odnětí svobody.
 
Nejhorší rapová alba, která kdy byla nominována na Grammy dle hiphopdx.com:
 
Naughty By Nature – Poverty’s Paradise (1996)*
DMX – ...And Then There Was X (2001)
Lil Wayne – Tha Carter IV (2009)
Iggy Azalea – The New Classic (2015)
Dr. Dre – Compton (2016)
Common – Universal Mind Control (2010)
Eminem – Recovery* (2011)
50 Cent – The Massacre (2006)
Jay-Z – Kingdom Come (2008)
Drake – Views (2017)
Skee-Lo – I Wish (1996)
Flo Rida – R.O.O.T.S. (2010)
LL Cool J – The DEFinition (2005)
Jay Z – Magna Carta Holy Grail (2014)
Nelly – Suit (2005)
Mystikal – Tarantula (2003)
 
* Tyto desky vyhrály
 

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná