15 nejbohatších lidí v hip hopu

Hiphopový interpret je tvorem přizpůsobivým. Když už se neprodávají nosiče, k výdělku a s tím spojenému nadstandardnímu životu, jenž ho oddělí od těch, kteří k němu vzhlíží pod pódiem, si najde jinou cestičku.

 
Na atraktivním výsluní se s náskokem celé řady parníků vyhřívá Dr. Dre, jemuž dopomohl prodej značky Beats by Dre ke statusu prvního hiphopového umělce, jehož jmění přesáhlo bájnou miliardu dolarů. Jen pro srovnání, takovému Kendricku Lamarovi, který se svými zisky uzavírá první třicítku, napočítali za rok 2014 o 610 vydělaných milionů dolarů méně.
 
Někdejčí člen N.W.A., jemuž budeme příští měsíc gratulovat k padesátinám (že by si letos k jubileu nadělil "Detox"?) předstihl dva dlouholeté lídry Jay-Zho s Diddym, jejichž konta zdobí za všechny ty roky tolik peněz, že by se za ně najedla celá hladovějící Afrika a ještě by zbylo na dezert.
 
Autor devadesátkových počinů "The Chronic" a "2001" má v první desítce hned tři koně, jimž v úvodu jejich kariér vydatně pomohl a dlouho je šlechtil, konkrétně Fiddyho, Ema a Snoopa. Jeho pozice proto nemůže být náhoda - na úspěch má evidentně čich jako žralok, o němž se traduje, že cítí kořist i na půl kilometru. 
 
 
Nejbohatší ženou soudobé hry je Nicki Minaj, jíž patří šestnáctá příčka. V dalších letech však lze očekávat další cestu vzhůru. Tím spíš, že začala shromažďovat miliony až před čtyřmi lety. Během čtyř sezón vydělala 65 milionů dolarů, díky čemuž předstihla i jména jako Wiz Khalifa, T.I., Lil Jon, Rick Ross, Game, Common, Young Jeezy, T-Pain, J.cole či Mac Miller.
 
Několik tváří je v popředí ještě kvůli historii, než přítomnosti a je pravděpodobné, že budou v dalších ročnících vystřídáni mladšími, hladovějšími a oblíbenějšími.
 
Údaje, jež se nezabývají pouze prodejem, ale i reklamou či vlastním podnikání jednotlivých interpretů, vychází z listu "Top 20 Hip Hop Cash Kings", který vydává každý rok specializovaný magazín Forbes. 
 
15 nejbohatších lidí současného hip hopu:
1. Dr. Dre
2. Jay-Z
3. Diddy
4. 50 Cent
5. Kanye West
6. Lil Wayne
7. Pharrell Williams
8. Eminem
9. Snoop Dogg
10. Ludacris
11. Timbaland
12. Drake 
13. Akon
14. Birdman
15. Swizz Beatz

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná