RUKAHORE_SHOP_BANNER

Yarah Bravo: Mám krásné vzpomínky na HHK

Yarah Bravo, třetina projektu One Self, krásná rapperka, která je díky návštěvám HHKempu v naší zemi skoro jako doma, odehraje již za pár hodin svůj další koncert v pražském klubu Cross. Přiveze i svou novou desku. Oliver Lowe, který bude na pražském koncertu v Crossu hrát se svou kapelou před její show, ji položil několik otázek..

 

Právě se dostalo na světlo denní tvoje nové EP s názvem Love Is The Movement, které vyšlo i na vinylu a má moc hezký obal. Řekni nám o něm něco.. 

 

Je to živé, organické. Stejně jako některé zvuky, které na něm uslyšíte. Obal stejně jako obsah je odrazem inspirací a vlivů, které na mě působí. Je to hip hop, ale je to i mnohem víc.. je to hudba. Nejsem rapper. Je to vyjádření z hlubin mého nitra.. pro Vás. Vědomě. Bylo těžské se rozhodnout, kdo bude navrhovat obal k mému EP. Je tolik talentovaných lidí, se kterými bych na tom ráda spolupracovala. Ale ve finále obal udělala krásná Anita z Vídně, kde jsem také tuhle desku natočila. The Duzz Down San crew mi dali svobodu a prostor využít jejich úžasné studio. Cítila jsem skvělou energii. To je pro mě velice důležité, když dělám muziku. Tak to má být. Žádný tlak. Nechci hledat konkrétní zvuk. Hledám určitá místa, které mají energii. To je to, co je pro mě muzika. Věřím, že propojováním a sjednocováním skrze energie můžeš vytvořit opravdu silnou hudbu. A teď je venku moje EP. Je ideální čas. Rok 2014 je velmi zvláštní rok.. pro všechny krativní duše. Věci se mění, mocenské struktury a způsoby života.. a my jsme jeho součástí. Být si vědomi své role v tomto světě. 

 

Těšíš se na návštěvu České republiky? V jakých městech budeš hrát? 

 

Vždycky se těším na návštěvu České republiky, protože mám krásné vzpomínky na HHK, na české lidi. Cítím z Vás hodně lásky a spojení se mnou a mou hudbou. Podporujete mě od první chvíle. A to je záruka, že to bude dobrá show! Právě jsem byla v Jihlavě. Bylo to moc hezké. Malé město, ale klub byl plný a energie byla skvělá. Bohužel jsem prodala většinu merche ve Francii a neměla jsem toho moc pro fanoušky, kteří si chtěli koupit originál. Ale pro show v Praze toho bude připraveno hodně! Možná brzy zahraji také v Brně. Časem bude více shows ve Vaší zemi a v Polsku. Cítím vývoj. Láska je pohyb. OGT 2014

 

Asi hodně lidí by se rádo zeptalo, jestli ještě někdy vydáte desku s Vadimem a BluRumem jako One Self?

 

Možná ;-). Lidi o to v poslední době žádají víc a víc. Myslím, že mladší generace začínají objevovat hudbu. Každý rok zní skladba Bluebird z reproduktorů po celém světě a oslovuje nové uši a duše.  Je to nadčasové. Zní to jako by to bylo vydáno včera. Je to opravdu neuvěřitelné. A vlastně ani netušíš, že vytvoříš něco, co bude mít takovou sílu a lidé si to budou pamatovat. Někdy se to lidí dotkne tak, že se to stane jejich soundtrackem pro šťastné nebo smutné okamžiky. Je to silné. Jsme propojeni.

 

 

Co vím, tak jsi žila v Anglii. Kde je nyní Tvůj domov?

 

Cestuji poměrně hodně, ale žiju střídavě v Berlíně a Londýně. Trávím také hodně času ve Vídni díky spolupráci s Duzz Down San.  Žila jsem taky v New Yorku. A samozřejmě ve Švédsku, kde jsem se narodila. Nevím, jak dlouho zůstanu v Berlíně, asi dokud se nevyčerpá inspirace. Následuju znamení.

 

Hodně cestuješ. Jaké kultury jsou Ti blízké?

 

Za poslední 3 dny jsem navštívila Vídeň, Španělsko, Francii a Čr. Hodně míst si mě získalo, poznala jsem spoustu lidí, ta paleta barev a vůní je pestrá. Nacházím sama sebe kdekoliv, já jsem všechno a všechno jsem já. Jsem odrazem tohoto světa. Všichni jsme propojeni, všichni jsme se narodili a naše cesty taky jednoho dne skončí… ve Vídni, ve Španělsku, ve Francii, v Čechách.. všude, bez ohledu na to, kde jste se narodili, nebo jakou máte barvu pleti, či vyznání… tato fyzická podoba, kterou právě teď všichni zažíváme, nebude trvat věčně.. a my všichni se snažíme přijít na to jak…. to mi dává sílu, a to je kurva krásný … 

 

- Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná