RUKAHORE_SHOP_BANNER

Vladimir 518: Za 40 let budou působit videa "Kick The Shit" z mnoha důvodů naprosto neuvěřitelně

Nové DVD "300% Kick The Shit!", které obsahuje poslední tři videa kultovní série, jež je tu s námi od druhé poloviny devadesátých let minulého století, už vpadlo na trh. Balení s tituly "3000" "Bitch" a "Wild Style" bylo odprezentováno na release party 12. října v Graffnecku, s tím, že den poté proběhl na pražském Kačerově velký Jam s řadou relevantních writerů soudobé hry. A když se zabýváme termíny jako graffiti, "Kick The Shit" a Bigg Boss, tak by nám k tomu možná mohl něco říci i Vladimir 518, ne?

Na aktuálním mixtapu Hugo Toxxxe jsem tě zaregistroval v pecce o graffs. Je v Praze v současnosti někdo tak výrazný, jako byli svého času na ulici TOP nebo na vlacích CMR?
 
Musim přiznat, že se mi toho líbí furt hodně a konečně můžu sledovat graffiti scénu bez zatížení osobních známostí. Samozřejmě furt znam hodně lidí osobně, ale to období, kdy jsem věděl naprosto o každym čoklovi, už je definitivně pryč. Užívam si graffiti jména a nepotřebuju (i nechci) k nim znát žádnej další background. Podle mě jsou momentálně srovnatelný s velkejma crews z minulosti BE. Taky mě hodně bavěj BKP, to se týká ale spíš stylu a velkejch productions. Jinak kvalitních jednotlivců je naštěstí furt dost.
 
 
Zanechal si nějakou stopu na "300% Kick The Shit!" i ty osobně? Ať už jako jeden z herců, nebo konzultant...
 
Ve finále to všechno jde skrz mě, aspoň nějakym vzdálenym způsobem. Ale tvůrcům jsem nechával vždycky naprostou svobodu a do ničeho jim nekecal. Jinak to totiž nejde. Kick The Shit videa jsou především vždy o momentální situaci na scéně a tuhle chemii neni dobrý ani zdravý jakkoli zkoušet měnit. Autoři, který jednotlivý videa zastřešujou, musej mít dostatečnej respekt od scény a jejich postup práce a konkrétní selekci si musej před ostatníma umět obhájit. Ta pozice neni vůbec jednoduchá a kdo se v ní nikdy neocitl, neví o čem tu teď mluvim. Sám jsem si to prožil hodněkrát, jak u starších dílu KTS videí, tak u práce na všech číslech Terorist magazínu.
 
 
Ve všech třech dílech má prsty váš dvorní Bigg Boss režisér Pavel Raev. To je také bývalý writer, nebo?
 
Vim, že něco psal a kolem graffiti se vždycky motal, ale abych se přiznal, jeho graffs až na malý vyjímky neznam. Určitě v tom hraje hlavně svojí roli to, že je z Brna. Naše první spolupráce byla na videoklipu k tracku "Smíchov Újezd", tam mi došlo, že má tenhle kluk potenciál a od tý doby jsme toho společně už udělali spoustu.
 
 
Když vaši poslední trilogii srovnáš s dřívějšími videi "Quality Control" nebo slovenskou sérií "Show Must Go On", jak to v tvých očích obstojí?
 
Já myslim, že naprosto se ctí. Každý to video má trochu jinej záběr a ambice. Každý z nich se snaží vyhecovat lidi k trochu jiný formě graffiti aktivity. Například poslední Kick The Shit s podtitulem Wild Style je čistě a nekompromisně pouliční záležitost. Záměrně ignoruje všechny jiný disciplíny mimo tags, throw ups a jinejch forem street bombingu. Snaží se hru vrátit zpátky k základům, což bylo pro mnoho lidí hodně nepochopitelný až bolestivý, ale já osobně jsem tenhle krok autorů strašně ocenil. Každý to video má za sebou nějaký sny a emoce. Zároveň fungujou jako neuvěřitelnej deník i zápis doby a to oceníme všichni teprve v daleký budoucnosti. Myslim, že za 40 let budou působit tyhle videa naprosto neuvěřitelně, a to z mnoha důvodů.
 
13. října proběhne Kick The Shit Jam. Kdo z významných představitelů scény se účastní, nedorazí třeba i Koby?
 
Koby nedorazí, ale seznam lidí čítá například Trona, LA4, Blunka, Cakese, Pastu, celý BKP, Oipseho, Hanese, Huxera a další. Určitě to bude stát za to, doražte se podívat. 

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná