Ustřelilo mi to hlavu, řekl Cut Chemist po inspekci ve sbírce Afriky Bambaaty

Pokud stejně jako my čekáte na úterý 10. února, kdy se pražská Roxy ponoří do tónů šnůry Renegades of Rhythm, v rámci níž se v srdci metropole ukáže dvojice Dj Shadow a Cut Chemist, zkuste si udělat pár minut čas na rozhovor s dvaačtyřicetiletým členem Jurassic 5, jenž už v hlavním městě České republiky minimálně jednou byl, když famózním způsobem předskakoval Shakiře. Na stránkách protisedi.cz byl totiž kvůli unikátnímu setu z originální a bombastické vinylové sbírky Afriky Bambaaty vyzpovídán právě on.

O pocitu, když spatřil newyorské skladiště vinylů Afriky Bambaaty...
 
"Ustřelilo mi to hlavu. Vidět desky, které pomohly vytvořit popkulturu… a které mi vlastně daly důvod být DJ a postaraly se mi tak o kariéru...  Byly tam. Všechny. Přímo přede mnou. Mohl jsem si na ně sáhnout. Bylo to víc než jen nějaké předměty, byly to stavební kameny hip hopu! Zírat na ně a sahat na ně, to bylo něco."
 
O tom, co bylo na přípravách nejtěžší...
 
"Sestavit ten set, myslím - probírali jsme se strašně velkými množstvími desek. Pohybovali jsme se ale rychle. Vyloučili jsme to, co jsme neznali. Věděli jsme, že v setu má být pár konkrétních věcí, které nám pomůžou odvyprávět určitý příběh. Chtěli jsme, aby tam byly Bambaatovy vlivy i jeho vlastní hudba. Takové desky  jsme vytahali a zvažovali jejich zařazení. Dostali jsme se k výběru asi 150 vinylů. To už šlo.
 
O tom, jak dlouho se na turné zkoušelo...
 
"Hodně intenzivně, asi dva měsíce. Takže ta performance má svůj scénář, kterého se držíme. Ale jak turné postupuje, tak se víc improvizuje - konkrétní desky se v setu objevují vždycky, ale použité třeba jinak."
 
O tom, jakým směrem se bude večer ubírat...
 
"Bude to oslava hip hopu a set, jaký nemáte šanci jinak slyšet - musíte přijít."
 
O tom, z jakého vybavení pražskému publiku zahrají...
 
"6 gramofonů a bicí mašina z roku 1967 plus jedna novější a mixpulty se samplery."
 
 
 

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná