Ty Nikdy vs. Bbarak –- všech 10 členů Ty Nikdy o desce "Label"

Původně jsem chtěl udělat rozhovor jen s CML (rozuměj centrální mozek labelu) Ideou, ale potom mě napadlo, že by to nebylo fér, protože tahle deska je o všech členech, poprvé v historii se na ní podílelo všech deset členů. Jak říkají, tohle nejsou sólo tracky, ale společné skladby a proto mají všichni společnou šanci se k tomu vyjádřit. A to nejen ti, kteří na desce zastupují tu verbální část, ale i všichni bubny dodávající beatmakeři. Tady je výsledek. Tři mikro otázky a deset Ty Nikdy odpovědí. BBRK vs. TNKDLBL.

1. Kdyby si měl charakterizovat album Label a měl si k dispozici jen tři slova, jaká by to byla?

2. Kdyby to náhodou někdo nepoznal, v čem se tahle deska liší od těch ostatních? Co má co jiný ne? Proč by si ji měl posluchač poslechnout?

3. Která skladba je tvoje nejoblíbenější a proč?

Idea

1. Ty Nikdy Label

2. Má super obal. Je v podstatě identická s tím, jací jsme lidi, takže působí dost familiérně. Na druhou stranu je hodně různorodá tématicky, ale pořád se tématicky točí v okruhu našich životů a jejich náplně. Jako poslední důvod, proč by si ji měl někdo pustit je ten, že se na ni soustřeďuje spoustu producentů a rapperů. 

3. Z těch temnějších je to "Bod Zlomu" a z těch veselejších je to "Jsem Pro". 

Paulie Garand

1.  Progres, Flow, Parta

2. To zní trochu, jako kdybys říkal, že je to klasická deska, ať to radši rychle obhájíme, než bude pozdě. Čím se liší? Samozřejmě je to semknutím deseti hlav dohromady z různých koutů republiky, který mají společnej zájem tvořit jeden celek a šlapat do toho. To se povedlo a tím je ta deska asi nejspecifičtější. To tady ještě nebylo, i když je to spíš taková zákulisní informace. Taky tady ještě nevyšla deska, kde by se MC´s střídali po 4kách, nebo někde dokonce i po řádku, přirozeně se doplňovali a zároveň byli tak různorodý. Nejsme z jednoho varle, ale máme smysl navzájem se vnímat a to je podle mě nejzajímavější. Tvoří to koláž, která si přitakává ruku v ruce - a to i u producentů. Je to samozřejmě podobný hudebním vkusem, ale ty věci k sobě sedí. Tady bych chtěl hlavně mega poděkovat Ondrovi Žatkuliakovi (www.rooftop.cz), kterej odvedl výbornou práci a dal desce jednolitej sound. Je to Pán zvukový inženýr. Deska skýtá hodně punchlines tracků, ale pokud tvoříš album v takovém rapovém hypu, nikdy se tomu nevyhneš. Žijem to, píšem to .Nezažranej rapovej poslouchač s tím bude mít možná trochu problém, ale i tak je tam dost jiných témat, který se snesou na hlavy mnoha posluchačů svou zajímavostí i podáním. Baví mě, že to není vtíravá deska. Ježí se mi háro z těch rádoby vyguettovanejch pokusů o hitovost. Ta deska říká: "Tady máš, čeho jsme schopný, než usnem na vavřínech, né vykalkulovanou lambádu." Je to v podstatě naléhavá deska bez příkras. Má dost vážnejch témat. Nejuchá se pořád. Je to v místech i tvrdá a progresivní smršť. Je tam spoustu žihadel, co se musej udělit, protože někdy je opravdu potřeba udělat si prostor. Nechyběj ani atmosféry, protože label producers nejsou stroje a uměj vykouzlit pestrou paletu barev. Je to prostě taková exkurze do naší továrny, kde musíš postupně hledat, páč průvodce ti to hned všechno nepodá na nablejskaným podnose.

3. “KRAJINY“: Pro mě je to jednoznačně tenhle let noční krajinou. Atmosférka. DJ Fatte udělal překrásnej beat, kterej mi evokuje podobnou produkci jako na Reperotáru od PSH, což byla deska, kterou sem žral, provázela mě nejlepším a to skejtovým obdobím a lovim jí stále. S Restem jsme dali do kupy tuhle věc už v létě, a když to dopsal i Pepski, nezbylo nic víc, než se těšit na výsledek. Adamski vyslal trefnej a výbornej refrén jako korespondenci pro fans, kterej nejlíp charakterizuje náš postoj k věci. Bude to možná znít stupidně, ale ten track je pro mě velká srdcovka.Silná a čirá skladba, která si na nic nehraje, nesnaží se posluchače zhypnotizovat motivačníma kecama - je upřímná. Taky si myslim, že sme tady dali všichni tři jedny z nejlepších slok na desce. V rámci svýho egotripu to tak určitě mám a proto s touhle peckou v uších proplouvám ulicema nejradši. "Pokud máš uši, musíš slyšet dobrý rapy, vole." a ta Fatteovská vyhrávka na konci? Olalá.

Fatte

1. The Real HipHop.

2. Ostatní desky dělám produkčně celé já.

3. Nemám nejoblíbenější. Jsou tam dobré i slabší bombicage. Ale mám z tého velkou radost jako z celku. Povedlo se to. Jupí na pivko.

KennyRough

1. Přímá, upřímná realovka.

2. Spojení tolika lidí, jmen, charakterů, názorů a osobností. 

3. Mám jich tam víc oblíbenejch, vlastně skoro všechny. Žádná z nich není nejoblíbenější a žádná z nich není nejmíň oblíbená. Ta deska je velice vyvážená.

Inphy

1. Spokojenost. Bendžrs. Krasavci.

2. Je to čistě jenom label, nic víc, nic míň. Žádné hostovačky. Beru to víceméně jako první desku, na které jsme nedělali jako jednotlivci, ale jako určitý kolektiv, jako TyNikdy. Tuhle věc si může poslechnout jak fanoušek, tak i někdo, kdo nás nezná a právě touto deskou nás poznat.

3. Samochvála smrdí, ale... asi "Ruce pryč". Nejde zase tak o buben, jako spíš o věci typu "kdyby se úspěch válel po zemi, tak by tě najednou sralo, do čeho šlápli sousedi" nebo "sápe se na mě David Lynch, lynčuje mi mozek, ukradnu ti vánoce jak Grinch". A taky klip, který bude/je mega.

Rest

1. TY NIKDY LABEL

2. Deska LABEL není nějakej mixtape věcí, co vznikly pod labelem, je to směsice nás všech. Deska je společným dílem všech členů labelu, není to jen tak, že by na desce měl každej interpret z labelu svoje solo tracky, ale je to spojení nás všech dohromady. To mě na tom baví, protože to tak máme a ceníme se vzájemně jak debil. Sem rád, že sme napsali společný album, snažíme se lidem dávat najevo jak to je. My sme label, kterej spolu fellí.

3. Určitě nemůžu napsat jenom jednu skladbu, baví mě to jako celek, mega. Každej z producentů  zanechal na desce jiný atmo. TNKDLBL.

MC Gey

1. TY NIKDY LABEL

2. Na desce se míchá víc úhlů pohledů na věc a různorodost podání témat.
Podle mě je taky víc útočná, otevřená, temná a zároveň vtipná, tudíž rozmanitá.
Posluchač by si ji měl rozhodně poslechnout minimálně proto, aby ji slyšel!

3. Hodně mě baví atmosférou “Krajiny“ a “Bod zlomu“.....deska mě ale baví jako celek, což je hlavní!

Boy Wonder

1. Ty nikdy label

2. Tak v čom sa líši od ostatných. Okrem hudby, je to určite obal, to je uplne zberatelský kúsok a určite tým, že na doske sú všetci členovia labelu. A okrem toho, tie hudby ti rozjebú kotrbu. Posluchač by si to mal vypočut hlavne preto, aby vedel kolko toho Fattez je na ranajky.

3. Najvac ma baví “R.I.P.“ to je našlapaný trek s popiči refrénom. A ten beat... morda.

Dubas

1. Naše nová deska

2. Nebudu nikoho přesvědčovat o tom, co si má poslechnout a co ne. Ale pokud už se deska bude někomu líbit, budeme rádi, když ten člověk přijde na koncert, a pokud ho i koncert bude bavit, muže si koupit desku, aby Fattez měl na tlačenku a nějakej ten litr domácí pálený.

3. “Pot a lesk“ - Real hovno

FNTM

1. Rap, beaty, charaktery

2.Názorově se asi shodnu s ostatníma – od obalu, přes zvuk až po celkovou myšlenku. I když to zní jako klišé, tak je to silná reprezentační věc, na které pracovala spousta různých zajímavých lidí. V podstatě jeden z nějakých labelových milníků.

3. Nejvíc rotuju asi “Horolezce“ a “Bod zlomu“. Horolezci jsou label track, všichni MCs se super beatem, Inphy celkově na tohle album dodal velké nepěknosti. No a Bod zlomu mě baví naopak úplně jinou, temnou, atmosférou. Je patřičně „dope“.

- Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná