RUKAHORE_SHOP_BANNER

Torula: Máma mi vyčítá, že nejsem tam, kde ti retardi, co nepochopili odkaz

Sejít se s bývalým členem formace Turbo Boost značí vždy vstoupit do slovenských vod, kde se každý slovenský lodivod ztrácí. Aktuální mapy moří a trendová GPS zde neobstojí, neboť Torula využívá starých klasických pomůcek, kdy pozoruje hvězdy, na které neustále nadává a mluví o jejich vykolejení z oběžných drah. Náš rozhovor vznikl z prostého důvodu, neboť jeho loď Oktogen připlouvá do přístavu s novým proviantem, který je však tím posledním, neboť pak zamíří do vrakoviště. Hlasem zvučný kapitán však poslední plavbu neplánuje, přestože do příštích let to bude již na jiné kocábce.

Spartak Trvnava má krásný nový stadion a figuruje před novou sezónou v bojích o evropské poháry. Stále jsi aktivní fanoušek, co si nenechá ujít žádný zápas?

To zas neni až tak pravda, ale fandím svojmu tímu, aj ked bude posledný. A to, že sme Trnavský sedláci? To je nepodstatné, lebo aj tak budeme najfutbalovejšie mesto (dedina) na Slovensku.

Nové album jsi avizoval již po vydání toho předešlého. Proč se práce protáhly o takový kus oproti původní předpovědi? Jaké je to vůbec vědět, že se jedná o poslední release končícího labelu Oktogen?

Torula: Prečo tak dlho? Veci neišli tak jak mali. A to že končí Oktogen label neznamená, že naša spolupráca s Masifom je u konca. To, že som posledný projekt pod týmto labelom, tak to je to najmenej. Masif pracuje na úplne iných projektoch a tým pádom mi dal priestor realizovať sa (za čo som mu vďačný) dá sa povedat, že 8 rokov som ho naháňal....

Masif: Myslím, že to je výborne ukončenie vyborným albumom. Oktogen už je v podstate len stagnujúci label a do budúcna by nemal čo ponúknuť umelcom ani Torulovi a byť im nápomocný. Všetkým interpretom, čo boli zainteresovaní v ňom ďakujeme a želáme do budúcna veľa skvelých albumov a nech sa im darí.

Masif: Jak to má tedy s dochvilností? Vždy jsem si myslel, že právě Torula je ten člověk, kterého musíš tahat z postele. Půlka desky se nahrávala u tebe ve studiu…

Práveže, Torula je dosť dochvílny a spoľahlivý človek. Keď sme sa dohodli, vždy to platilo a prišiel, aj ked niekedy nie úplne presne na minútu, ale tak ani ja nechodím úplne presne na čas.

Každého zaujme především cover. U minulé desky byl jednoduchý, přesto výstižný, zato u tohoto si někdo dal velkou práci. Kde se zrodila myšlenka?

Malo to byť jednoduché a sedlácke...podarilo sa...našli sme Kuba a oslovili...súhlasil...on má tetovací salón Rozčúlený Strojček...pozdravujem a zároveň robím reklamu..heh...ale každý tam musí dojst holý

Název „Trnavský sedlák“ není vymyšlen jen tak, což mi již před časem vysvětlil Masif. Pověz našim čtenářům, proč padla volba právě na něj a zda tím někomu něco nevzkazuješ.

To sa vlastne vraciame k otázke číslo jeden....ked som chodil na futbal tak sme boli pre ostatne mestá iba sedláci...aj ked to dotyčné mesto malo o cca 11 obyvateľov viac. Stáva sa to hlavne v Bratislave..Je ich tolko, čo nás, ale zbytok Bratislavy je východ a Orava...každý Blavák to potvrdí.. aj Vec aj Lyrik H..

Hosty jsi nakonec vybral z okruhu svých blízkých přátel. Před dvěma lety jsi mi však v rozhovoru prozrazoval, že chystáš zahraniční překvápko. Můžeš mi tedy už prozradit, koho si chtěl na album přivést a nakonec nevyšel?

Na rovinu...! Bol to DAS EFX ale toto je skorej otázka na Masifa... Je to moj sen a nevzdám sa ho. Na nich som vyrastal a boli ochotní to dat. Bol však potrebný badžet ktorý proste nebol...škoda. .Ja viem že sa mi to podarí, ja tých dredáčov pozvem na další počin.

Masif: Ty jako producent a majitel nahrávacího studia. Nekecal jsi mu někdy do jeho vlastních beatů, že bys mu třeba na nějakou věc udělal sám lepší?

Ako producent a aj výkonný producent albumu som mu síce do beatov nekecal, ale vždy sme spolu dolaďovali posledné úpravy na hudbách, niekedy sa stalo, že som mu tam prehral jednu stopu na novo, s lepším, kvalitnejším zvukom alebo prehodil zvuk kopáku alebo bassy. Ale Torulove produkcie sú výborné a fakt ma bavia, preto som mu nekecal do hudieb ani sa nikdy nesnažil namiesto jeho spraviť moj akože "lepší" :) skor som sa snažil spraviť mu tam výborný zvuk, aranžmány a nech to čo najlepšie hrá.

V poslední době se mluví o faktu, že rappeři vyměnili studia za fitko. Ty sám hned v úvodní skladbě mluvíš o tom, že ho nenávidíš. Neřešíš tedy zevnějšek?

Ked som pred 14 rokmi prišiel z vojny, tak som bol pekný a vymakaný...teraz pracujem na iných častiach tela. Vyzerám jak kinder vajico s bradu ortodoxného žida a s nohami Etiopského bežca....ale toto neni konec...možno sa raz odhodlám a zdvihnem nejakú činku..ale možno? Možno neprídem!

Propadl jsi i ty závislosti na televizi podle skladby „Mama ožen ma“? Nevyčítá ti matka, aby sis našel již ženu a založil rodinu?

Prepadol...pozerám: MS v Hokeji, MS vo Futbale, Tour de France (aj ked nevim o čo ide v cyklistike). Priatelku mám a som spokojný s nou. Mama by určite chcela vnúčatá a najprv je na rade moj starší brat...

Když jsme u tvé matky, pamatuji si, že se na minulé desce objevila ve videoklipu s Boy Wonderem. Podporuje tě ve tvé tvorbě i nadále?

Mama počúva každý moj aj nezmastrovaný trek...ked odíde z izby tak prisahám, že neviem čo si myslí...ale verím, že to je moj fanušík, ktorý mi verí, ale kurevsky podpychuje...ja vím prečo....ja to natrem... (že som neni tam, kde sú tí retardi, ktorý nepochopili odkaz).

Jaké jsou tedy tvé ambice? Budíš na mě dojem lenivého tvora, který posun zřejmě neřeší. Nechtěl bys koncertovat častěji než dnes a rapem se důstojně živit a vyvíjet?

Bracho to, že som lenivý tak to už vie každý. Keby bol aspon ešte jeden tak lenivý jak já, tak by scéna vypadala inak...preto kopem mladých chlapcov jak FU Defekt do UG..netlačím to...verím. A ja verím že posunem odkaz...na to som tu.... A Koncerty samozrejme, len tam chcem tých pravých a né ovce, ktoré budú čapkat z rukami a nebudú mat haluz na RAP.

LPDR(Liga proti diskofilným raperom) je vcelku zajímavý projekt a sdružení. Vysvětlil bys čtenářům více, co se pod ním skrývá a jak je pro tebe důležitý, když sis ho nechal dokonce vytetovat na pravou ruku?

LPDR vzniklo na zaklade diskofilov, kerí teraz hrajú trep alebo iné štýly ZRAZUREPU. Šírim odkaz pravého repu a to je pre mna najdóležitejšie. A tá kérka LPDR bolo fake ,bolo to kreslené len s fixku (smích).

Známá je i tvá náklonnost k alkoholu. Neprozradil bys nám, na kterém nejpodivnějším místě ses ráno po opici probudil, když tomuto tématu věnuješ prostor i na své desce?

Tak je pravda, že mam blízko k flaške a nehambím sa zato. Každý to aj tak o mne ví! Tolko ich je, že si ich nepamatám a bolo ich fakt dost. To sa stáva ked piješ jak dúha…

Když bys měl vyjádřit svou poslední odpověď v procentech. Jaká je pravděpodobnost, že se Turbo Boost opět spojí ve snaze zplodit společnou desku?

Je mi to lúto, ale nulová, teda 0,00 nič percenta. Turbo Boost je minulost a nevidím v tom žiadnu budúcnost aj ked perspektívu to malo. Všetko to padlo kvoli Tučkovi A.K:A Turbo T (smích).. Dík za rozhovor

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná