Tomba Bomba: Jsou protekčáci, co musej podkuřovat a ti, co něco umí. Jsem ta druhá skupina

Až doposud si mohla většina fanoušků tuzemského rapu myslet, že Liberec je jen rájem sluníčkářů a lidumilů, ale přeci jen se tam najdou i sígři, kteří za majkem ostrými výroky nešetří. V minulém roce o sobě dal vědět debutovým albem Tomba Bomba, kterého si vzal pod křídla Paulie Garand. Jak to vidí po pár měsících nejvýraznější tvář Sitcom crew a co plánuje do konce tohoto roku?

Otázka na zahřátí: V Liberci je celá řada patriotů. Mě by zajímalo, kolikrát jsi vylezl bez lanovky na Ještěd?

(smích) …ani jednou. Na to jsem byl vždycky dost línej a tlustej bůček, jinak na Ještědu jsem byl hodně krát skrz lyžování, ale hlavně na poffel s bráchama autem.

Liberec je krajské město, přesto tamní píseček nebude zase až tak velký. K vzestupu ti pomohl Garand. O kolik času déle by trvalo vydat tvůj debut, kdyby ti nehodil pomocné laso?

Pauliho pomoc byla veliká a k nezaplacení, a za to jsem mu vděčnej. Bůh ví, jestli by nějaká deska vyšla, kdyby mi nepomohl. Za to mu patří obrovskej dík. Nepovažuju to za samozřejmost, asi kdybych tu šanci nedostal, soustředil bych se spíš na vydávání singlů…

Tvrdost, syrovost, ale i humor a nadsázka. To jsou trochu odlišné věci, než kterými se prezentuje člen legendárních BPM. Jak na tebe koukali fanoušci skladeb Play, Neony nebo Pavučina lží, když na Nirvana tour přišel rozsévat na stage zkázu ten, jehož repertoár hlášek necenila ani Šmoulinka?

Jsem takovej, jakej jsem, a proto mě lidi ceněj nebo nenáviděj. Reakce fanoušků, myslím, že byla pozitivní, ale v ten moment jsem si to užíval na maximum a zase tolik jsem to nevnímal.

Čechy jsou ale rájem hudebních jistot a nerad se vsází na něco nezaběhlého. Však sám víš, jak silnou vůli museli mít třeba Superz nebo Smack. Nebojíš se, že když vybočíš ze standardů, že se nedočkáš velkých čísel a ten lokální písek bude stropem? Má Tomba Bomba sílu a odhodlání?

Dělám to hlavně pro sebe, aktuálně i pro rodinu, ale vždycky jsem si standardy určoval sám. Tolik síly a odhodlání si ještě neviděl…

Jsi bavičem jen v textech a koncertech nebo je to jen obal Tomby Bomby, který funguje jako artikl? Jak by ses tvářil na telefonát, kdy by tě třeba Kapitán Demo zval na feat?

Brácho, hubu nezavřu a nechceš se mnou jet autem, když jsem vožralej. Aby moje okolí přežilo moje já, musím se nahulit jak Marley. Jestli ho znáš, tak mu řekni, ať mi zavolá… (smích)

Debut připravil živnou půdu, ale tak nějak se domnívám, že další pomocnou ruku ti podal DJ Fatte, který tě pozval na svou producentskou desku. Jak ty námluvy probíhaly? Nebojíš se, že máš díky Garandovi v zádech jistou protekci?

Myslím, že DJ Fatte cení syrovej rap, a proto mě oslovil. Jsou protekčáci, co musej podkuřovat a jsou protekčáci, co musej něco umět. Já jsem ta druhá skupina.

Dočkáme se letos další desky? Budeš chtít o sobě dát víc vědět nebo si teď spíše oťukáváš, jak to chodí za hranicemi svého města a vyjde jen pár singlů?

Do budoucna vydám věci, který mám hotový a desku tento rok nechystám, každopádně se chystá dost desek kolem mě a dost spoluprácí, takže nebude slyšet jen o mně . A já budu dávat o sobě vědět dokud tu budu! Žádný oťukávačky, ale tohle je proste Tomba Bomba!

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná