Těším se zpátky, říká Sims z Doomtree před domácím turné

Sims hovoří o chystaných projektech, éře State Property a boxerských zápasech.

Parta Doomtree se chystá vzít Českou republiku v květnu útokem. Nejdříve přijede 5. května Dessa a o pár dní později projede republikou její kolega Sims. Ten se po několikaměsíční pauze vrací k nahrávání a ohlašuje chystané sólo album, EP i desku od celých Doomtree.

Jak se liší přijetí tvé muziky v Evropě od Spojených států?

V souhrnu zná v Evropě moji tvorbu určitě míň lidí, ale to nikdy nemá vliv na koncert a jak moc si jej užiješ. Myslím, že lidé jsou všude stejní. Všichni máme rádi umění, u kterého musíme trochu přemýšlet a které stimuluje kromě těla i hlavu.

Když jsem byl naposledy v Praze, byl jsem uchvácený architekturou a atmosférou celého města. Přál jsem si, abych mohl zůstat déle. Opravdu se těším, až přijedu zpět. Vystoupení bylo taky skvělý. Byl to takový malý, narvaný klub, který se rychle proměnil v taneční parket. Netušil jsem, co očekávat, ale lidi byli rozjetý. Nálada ten večer byla excelentní.

Jinak moje nejlepší show jako interpreta byl Doomtree Blowout v 2010. To bylo naprosto úžasný. Jako fanouška? Když mi bylo 19, viděl jsem na acidu Radiohead v Chicagu. To bylo něco.

Jak došlo ke spolupráci s The Hood Internet na “One for the Record Books“ před dvěma lety?

Jednoduše se mě zeptali. Známe se z turné. Jsou to v pohodě lidi. Neznám klíč, podle kterého vybírali rappery ke spolupráci, ale jsem rád, že jsem s nimi a A.C. Newmanem mohl natáčet. Song se povedl.

Existuje spousta dalších, se kterými bych rád nahrával, ať už to je Andre 3000, Aesop Rock nebo Jon Hopkins. Mimo ně jsou dneska spousty intepretů, kteří dělají dobrou muziku.

V loňském roce jsem si dal trochu oddych. Před tím jsem dlouhý roky dřel a dostal jsem se do bodu, kdy jsem se sám sebe musel zeptat, jestli chci rap pořád dělat. Odpověď je, že ano, chci. Pracuji proto na dalším albu, které by mělo vyjít letos, a menším EP, které bude venku v létě. Kromě toho můžete očekávat nové Doomtree LP.

Co považuješ za hlavní důvod úspěchu Doomtree?

Je to spojení dřiny a práce na sobě. Vše navíc stavíme postupně a s rozvahou. Nikdy jsem se nesnažili z ničeho nic přetáhnout fanoušky. Nevěříme podobným akcím  a nepovažujeme je za udržitelné. A není na škodu, že naše skladby zní dobře.

Nevidím důvod, proč bych nemohl se svými alby debutovat na Billboard 200 stejně jako Dessa nebo P.O.S. Popravdě se ale o čísla moc nestarám. Ta zabíjí zábavu.

Nedávno jsi na Twitteru psal, že éra State Property, aneb Peedi Crack, Freeway a Beans, byla jedna z nejlepších.

Sice si nemyslím, že tenhle hardcore, street rap je tím, co současný hip hop postrádá, ale miluju, jak technicky zdatní tihle emcees jsou. V tomhle ohledu je považuji kouzelníci. Jejich hlad,vůle a cílevědomost – to vše mi připomnělo Wu-Tang.

Taky jsi vyjádřil nesouhlas s chystaným boxérským zápasem George Zimmerman vs. DMX.

Rasismus není věcí, kterou v Americe beru na lehkou váhu. Zimmerman naháněl a nakonec zabil mladého člověka, a my jej odměníme penězi a slávou. Dovolujeme mu si přihřát polívčičku na celém tom humbuku, zatímco se směje pod vousy cestou do banky.

Jsem zklamaný, protože boxérský zápas není způsobem, jak se s podobnými událostmi vypořádat. Místo abychom použili Travonovu památku k započetí dialogu o nerovnosti ve společnosti, umožníme zlehčit celou situaci boxérským zápasem.

Koncerty:

23. Květen — Piešťany (SK) — ŽiWell

24. Květen — Břeclav (CZ) — PIKSLA BŘECLAV

25. Květen — Brno (CZ) — BORO Klub Brno

26. Květen — Rožnov pod Radhoštěm (CZ) — VRAH

27. Květen — Jihlava (CZ) — CHILLI Cafe-bar

28. Květen — Kutná hora (CZ) — Holubník

29. Květen — Praha (CZ) — Klub 007 Strahov

30. Květen — Klatovy (CZ) — MAJALES FESTIVAL

31. Květen — Plzeň (CZ) — TBA 

Lukas - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná