RUKAHORE_SHOP_BANNER

Tenki: To, co mám sám v hlavě, nemůže doplnit nikdo jiný, proto jsem udělal sólo desku

Tenki je v Ostravě jménem, které pamatují nejen staří posluchači, ale i tamní zdi. Odrapováno už toho má nemálo, ale tak nějak si vždy hrabal píseček, který ho nekatapultoval na pódia velkých klubů po celé republice. Projekt Safari se těšil před lety oblibě, dokonce se před časem spekulovalo o jeho návratu, ale myšlenka nakonec zanikla v procesu realizace. Čas navíc Tenki využil k nahrání debutového alba. Pojďme se začíst do několika řádků, ve kterých nám popíše aktuální věci kolem sebe a své hudby.

Sedíme tu spolu a bavíme se o tvé desce. Přitom pár měsíců zpět to vypadalo, že místo tvých sólových ambic budeš u comebacku Safari. Proč osud chtěl, že je tomu nakonec jinak?

Nahrát album by problém nebyl, ale nefungovalo by to po vydání alba. Ne každý by potom chtěl trávit čas v klubech a na koncertech. Priority má každý z nás jiné. Takže pár okolností, včetně téhle, mi nahrálo do karet udělat své první sólo. Každopádně Safari na albu nechybí.

Debutové album po tolika letech ve hře. Doposud ses angažoval vždy jen v hloučku umělců a tvořil ve skupince. Považuješ se více za týmového hráče, nebo jsi našel nyní více choutky jet i sólo?

Vždycky mě bavilo pracovat na projektech více lidí. Je tam energie, která mě baví. Je tam různorodost nápadů a na stagi to funguje. Ať už projekty Safari, nebo jiné. Cítím, že je třeba jít z kůží na trh. Navíc, to co mám v hlavě sám, nemůže doplnit nikdo jiný. Takže momentálně sólo.

Rappeři většinou na své první desce mají hodně co říct a tracklist je široký jak Pacifik. Proč jsi vsadil jen na jedenáct stop?

Původně jsem měl připravených tracků víc. Vím, že jedenáct není hodně, ale takhle mi přijde Walkman hotový. Takže některé věci zůstali v šuplíku, některé se objeví na dalším projektu. Určitě chci dělat další desku, která bude zase o trochu jiná. A třeba bude obsáhlejší. Walkman je pro mě rok práce a tak vše, co jsem za rok viděl a zažil a měl potřebu dostat ven z hlavy, je na jedenácti stopách.

Hosté jsou přátelského rázu, hrabete si ostravský píseček. Nebojíš se, že to pak budí dojem lokální desky bez ambic uspět na republikovém trhu?

Je to první sólo, což je pro mě dost osobní album a tím pádem jsou tam lidi, kteří do mého osobního života patří. A přesně takový dojem to má zanechat.

Slezská scéna drží hodně při sobě, česko-polské spolupráce nejsou ojedinělé. Proč tu nic takového nemáš? Jsi jeden z mála, kdo naše severní sousedy necení?

Naopak, cením. Na desce mám dvě produkce z polské strany, které produkoval Paul Crans a pokud jde o Mcs, tak jsem necítil, že by tam byl ještě prostor. Natočili jsme nedávno klip s Mikaelem a Lokerem, který brzy vydává svou desku Trapmajster, tak tam bude možnost shlédnout mou česko - polskou spolupráci.

Beaty ti sednou na míru. Je to zjevně tím, že jsi jejich autorem. Hlásí se i další MC´s o tvé produkce?

Nejsem producent, beaty dělám sám sobě, aby měly moje tracky přesně to, co chci. Až bude možnost si vybírat beaty od producentů, možná budu mít čas konečně jen na rap, ale baví mě to. Určitě se nějaký ten beat objeví zase mezi mými lidmi, takže například na nové desce Stopař, na které maká Yoga Spank. Jinak produkce je z větší části moje, ale nápad a final je sto a jedna, takže velký kus práce na mých beatech má Raklo Rukono, který dohrával ve svém studiu spousty věcí.

A jak je na tom sever Moravy celkově? Moc nových jmen se nehlásí. Nebojíš se, že tam vymřete po meči?

Naopak si myslím, že je tady víc dobrých jmen, než kdykoliv předtím, jen musíš zavítat do našich ulic. Bony Bones a Dj fliptyck vydali nedávno povedené album. Chodim na pivko s mladýma klukama, z kterých jde cítit potenciál, a rád jim pomůžu s vydáním alba, až bude třeba. Professor Cass střílí výborné rapy, takže určitě tady ty jména jsou.

Debutové album Tenkiho můžeš zakoupit ZDE

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná