Tafrob: Neumím se vnucovat, přemýšlet nad kalkuly a hrát koncerty za tisícovku

Tenhle Sup krouží nad moravskou metropolí již více jak 15 let a jisté je, že je jednou z nejvýraznějších aktivních tváří nejen Brna, ale i celé české scény. Na svém kontě toho má mnoho, ale dlouho o něm nebylo pořádně slyšet. Pár hostovaček to nezachrání, ale vše nasvědčuje tomu, že na podzim vydá další dlouhohrající materiál. Jedná ukázka je už venku. A co koncerty? Bylo na první pohled patrné, že mu absence na stagi vadí, ale jak sám přiznal, nikam se na sílu šroubovat nebude…

Minulý měsíc vyšel singl „V noci nespím“ a hojně se začala skloňovat podzimní deska. Mohou s tím fanoušci počítat?

Tafrob: Termín je listopad, není se čeho bát. „Není co ztratit 2“ vyjde v listopadu 2018…

První ukázka nabídla na beatu Daniela a proslýchá se, že by měl mít na starosti všechny bubny. Je tomu tak a proč byla důvěra vložena do jeho rukou?

Celou ji bude produkovat Daniel a proč právě on? Je to můj kamarád a navíc je to hrozně jednoduchý dělat s jedním producentem…

V minulosti jsi svou náklonnost k německé scéně doložil účastí Kitty Kat na desce „Krásný ztráty“. Máš i nyní v rukávu nějaké eso v podobě hostů?

Ne, ne… Azad nepotvrdil (smích)

V poslední době o tobě nebylo slyšet ani ve spojitosti s pódii. Zapomněli na tebe promotéři nebo čekáš, až vyjde deska?

Koncerty nemám a ani na vydání nečekám. Lidi mě asi nechtějí. Nevím, proč tomu tak je, to by ses musel zeptat jich. Já koncertovat chci, hodně moc, mám výborný koncerty, ale víš jak to je. To, že děláš dobrý rap, ještě neznamená, že máš potom koncerty.

Je to třeba i vinou, že ti v posledních letech ujel vlak?

Třeba jo, třeba taky ne. Když nejseš debil, tak víš jak to je. Já se neumím vnucovat, přemýšlet nad kalkuly a dávat koncerty za tisícovku.

Tak ti promotéři nabízejí špatné podmínky?

Ne…to vůbec. O podmínkách to není. Já jsem nikdy nehrál za moc peněz, nikdy jsem nechtěl catering do backstage a vždycky jsem měl dobrej koncert. Je to asi dobou. Uvidíme, až vyjde deska, co pak bude…

Sám jsi několikrát ve své tvorbě zmiňoval, že tě rap nikdy neživil. Máš vůbec ještě nějaké ambice, že by se tak jednou mohlo stát? S jakým očekáváním pracuješ na té nové desce?

Já jsem byl vždycky realistou a stál nohama na zemi. Když jsem vydal první desku, tak jsem dál chodil do práce, když jsem vydal druhou, tak jsem taky chodil do práce, stejně tak u třetí… pak jsem teda taky chvíli do práce nechodil (smích)… ale to je svoboda. Na nikom nejsem závislej, s nikým se nemusím bavit v backstagi, smrdět někomu u prdele, aby mě pak někam poslal…prostě fuck off. Řeknu, co chcu a dělám to z lásky. Je jasný, že bych se tím radši živil, ale o tom to není. Rap je o lásce.

Jsme na dalším ročníku Hip Hop Kempu, kde jsi nehrál svou show, ale objevil ses v roli porotce freestylového battlu na Chapeau Rouge stagi. Vidíš v těch mladých nějaký potenciál? Jak bys dnes obstál ty po boku Resta, Zveriny či Strapa?

Všechny bych je pojebal do chrapy… (smích) Ne, vole, všichni to jsou dobří MC´s, takže bychom si užili skvělej freestyle battle, protože by ho dal Rest skvěle, dal by ho skvěle Strapo a skvěle by ho dal i Zverina. Já bych to pak uzavřel jako největší pán. Bylo by to skvělý jak před těma roky.  Být porotcem v takové soutěži je většinou zlo. První kola mě ubíjí, říkám si, že horší už to asi nebude, ale pak se objeví jeden či dva, co to všechno zachrání.

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná