Tafrob a Jay Diesel: Špatně snášíme, když nás někdo potká a chce se fotit

Přestože mají různé matky, stejně jsou to BRATŘI JAK SE PATŘÍ, kteří žijí svůj život NA PLNÝ KULE. Nepřejícníci se jim ho sice občas snaží znepříjemnit a proto se někdy cítí jako PSANCI, nicméně nic jim nebrání v tom, aby si vyhulili hlavu při tónech ROLOVACÍ a napráskali pupek tak, až křičí, už dost #MILANEEE. O kom je řeč? No přece o tandemu Jay Diesel a Tafrob, který má na svědomí E.P. Už to pal, kvůli kterému jsem také vyhledal tuhle českou verzi dua Metod Man a Redman.

V úvodní skladbě zazní, že jste jako Tango a Cash, později pak odkaz na Starsky a Hutch, mě někdy napadá paralela s Method Manem a Redmanem, což se mi potvrdilo třeba i na Votvíráku, kdy jste si oba vylezli na zátarasy a rapovali k lidem. Napadá vás ještě nějaká legendární dvojice, která by vystihovala vztah mezi váma?

T: Někdy Pat a Mat nebo Ren a Stimpy .

J: Bud Spencer a Terence Hill, jinak Mr. Meth a Red zazněl v „Rolovací“ .Votvírák, kde jsme odprezentovali EP před větším publikem byl naprosto supr. Díky všem za podporu. Fans znají texty nazpaměť a když to s námi jel celej kotel, bylo to fenomenální.

Jak a kde vůbec vznikla ta idea, že spolu nahrajete E.P.? Tracky spolu nahráváte už od nepaměti, znáte se dlouho, ale společné CD přichází až teď. Čekali jste až uzraje ten správný čas  nebo to bylo naprosto spontánní, kdy jste nahrávali zase spolu a zůstali jste ve studiu o pár hodin víc?

T: Byl to naprosto spontánní nápad. Celý jsme to od začátku chtěli takový odlehčený, vybrali jsme beaty, témata a jelo to. Udělali jsme to hlavně pro sebe a pro ty, kteří mají rádi naše společný věci.

J: Přesně tak, nic jsme neplánovali, prostě to přišlo jako vyústění naší dlouhodobé spolupráce, jak na poli rapu, tak i kamarádství. Tímto díky PvP za vydání.

Když už jste se do toho pustili, nechtěli jste toho nahrát víc? Pět skladeb a dva remixy není ve finále moc. A nebo má být tahle mini deska, E.P. jen jakýmsi předkrmem před dlouhohrajícím regulérním kolabo albem?

J: Je to prostě jakýsi dárek fanouškům, kteří nás po celou dobu podporují, pecek je tam pět, ale proto je to EP, jestli přijde regulérní kolabo album uvidíme, každej máme svoje projekty, na kterých pracujeme, aktuálně vybírám beaty na svou třetí desku, Taf jí dokončuje.

T: Oba děláme ještě na jiných věcech a tento počet skladeb nám přišel akorát.  Až na odpadnuvší Rolovací remix je to cajk za necelý kilo, no ne? Společný album je zatím ve hvězdách, já dokončuju svou desku a pak tam mám jeden velkej projekt, o kterým se už brzy všichni dozví víc informací.

Jak koukáte zpětně na to zpoždění vydání, které vzniklo čekáním na sloku od Majk Spirita do “Rolovacího“ remixu, která ani stejně nakonec nedorazila? Nelitujete toho? Byla pro vás tak důležitá, že jste fandy tak šponovali?

T: Litujeme! Bohužel s východníma bratrama  je to někdy na dlouho co se slok týče. Dál už se to natahovat nedalo, takže to šlo ven bez remixu, ale snad ho vypustíme dodatečně na net. Fanouškům se za to omlouváme, mají u nás jedno malé pivo.

J: Tak samozřejmě nás to mrzí hlavně vůči našim fanouškům, posunulo se to kvůli hostům, každý měl práci na svých aktuálních počinech, jinak EP jako takové už bylo hotové koncem března. Rolovací remix s vícero MCs je stále ve hře, až bude dokončený, dáme vědět.

Produkci mají na starosti jen dva lidi a to ODD a Kenny Rough. Proč zrovna oni? Nechtěli jste ještě někoho jiného? Já osobně jsem ODDho pořádně zaregistroval až právě díky skladbě “Rolovací“, ale upřímně od té doby se o něm mluví pořád…

T: Jsou to ogaři šikovní a rozumíme si, slovo dalo slovo, (plus kluci nám nějaký peníze) poslali beaty a hned v první várce jsme vybrali prakticky všechny podmazy. Super spolupráce!

J: Je to z jednoho jediného důvodu, oba jsou velice talentovaní mladí producenti, fajn lidi, který si na nic nehrajou a stojí nohama na zemi. Jak zmínil Taf, tak všechny beaty se vybraly z jednoho packetu a bylo jasno. ODD je navíc z velmi vznešeného rodu pocházejícího z jihu Francie, upil nás kvalitním vínem a upálil výborným Weedem.

A kdo přišel vlastně s nápadem na gurmánskou pecku “#Milaneee“? Když se na vás podívám, tak bych podle postavy spíš tipoval Diesela? 

T: Upřímně ani nevím, asi to vzniklo při nějaké z našich společných hostin v Betlému. Můj nápad byl dát jako název twitterovej hashtag #milaneee, což mi přijde vtipný a hlavně to jak to tolik lidí řeší. #lolek

J: Celý EP se nese v odlehčeném duchu, tak jsme to plánovali od samého začátku. Oba se řadíme mezi “Gourmety” (gurmány), rádi stolujeme, radi kuchtíme a samozřejmě jíme. #milaneee nás napadlo společně a nádherně to zapadlo do našeho uvolněnýho konceptu, navíc jsme do klipu nasekali spoustu chytáků na všechny, profi řešili, jako rybu co při konzumaci neubývá atd. Hodně jsme se při natáčení pobavili a nafutrovali vyvoněným jídlem.

Na závěr se chci zeptat, je to opravdu tak špatný s haterama? Je všeobecně známo, že když člověk dělá něco pořádně, tak má kromě fanoušků a i spoustu odpůrců. Jeden (“Psanci“) z pěti tracků na E.P, který tu má navíc i remix, se tomuhle tématu věnuje a i nový singl Tafroba “Je Třeba zabít Tafroba“ vzpomíná na nepřejícníky, tak se proto přímo vybízí se zeptat, jestli se to v tomhle ohledu nějak výrazně zhoršuje a nebo je to prostě jen vděčné téma, na které se dá v podstatě pořád něco psát? Jinak mimochodem hláška od Tafroba, že „na něj čekají supi“ zní docela paradoxně, když se jmenuje vlastním jménem Pavel Sup.

T: Je to asi furt stejný, jen pokud jsi trochu víc známější, nebo nedej bože úspěšnější, tak to roste trochu. Na blbý pokřikování na ulici i lehce dementní příspěvky s hrubkama na YT nebo FBfanstránce jsem si už zvykl, prostě to k tomu všemu patří. Já někdy spíš špatně snáším, když mě někdo potká a chce se fotit. Připadám si jak blbec s tím naším lokálním fejmem, ale snažím se usmívat a být nice guy, já jsem přece taky něčí fanoušek. A těm supům, to jsem napsal právě proto, aby se mě na to lidi ptali. Slovo!

J: S tím focením souhlasím, ale patří to k tomu a jsme na to zvyklý. Svoje hatery máme rádi, jsou to svým způsobem fanoušci, co si nechtějí připustit, že se jim to, co děláme líbí #lolek.

Jak jsi řekl, pokud děláš něco dobře a jsi známej, má to samozřejmě svoje odpůrce, vždycky se najde někdo, komu ležíš v žaludku. Většinou jsou to ale jen takový nešťastníci, je mi jich vlastně celkem líto. Místo toho, aby sami něco dělali, tak jen tvrdnou u komentářů a hejkaj do virtuálního prostoru. Jako člověka tě zná málokdo a v anonymním světě internetu je lehký ulehčit si špínou na tvojí osobu. Můžu říct, že jsem za to rád, za ty roky ve hře jsem obrněnej jako hroch a držím si zdravej nadhled. Tím zdravím všechny, co nás upřímně podporují a i ty  co nám nepřejí. I vás je třeba. 

- Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná