Spolupráce s rapperem? Kdyby to ladilo dohromady, nebránila bych se tomu, říká Helena Vondráčková

To, abychom naše laskavé čtenáře konfrontovali s popovou zpěvačkou, se ještě v celé osmnáctileté historii bbarak.cz nestalo. Pokud ve vás tedy spojení písmen "p", "o" a "p" vyvolává alergickou reakci, zakryjte si oči a požádejte někoho blízkého o zavření prohlížeče. Všechno je ale jednou poprvé a přesně po vzoru tohoto sloganu před vámi leží krátké povídání s domácí zasloužilou umělkyní Helenou Vondráčkovou, která svého času reprezentovala crew Golden Kids a jejíž dlouholetý spolupracovník Jiří Korn patřil k průkopníkům tuzemského bboyingu. Řeč v Řitce se stočila na J.A.R. i Beyoncé a milý rappeři, pokud byste chtěli hlavní hrdinku z "Šíleně smutné princezny" či "Jen ho nechte, ať se bojí" na refrén, tohle téma je hratelné...

Vaše první slovní asociace, když řeknu rap?
 
"Vidím deejaye, jak sedí a rukama melou černou vinylovou desku po přístroji. K tomu ještě ty slovní - tomu nemůžeme říkat zpěv - výkřiky."
 
Považujete vůbec hip hop za plnohodnotný hudební žánr?
 
"Nemyslela jsem to hanlivě. Ale vyloženě pevěckej výkon to není. Spíš rytmickej. Tam je důležité trefit se správně do rytmu."
 
Byla jste se někdy kouknout na koncert ze soudku "black music"?
 
"V Praze jsem navštívila vystoupení Beyoncé. Moc se mi to líbilo. Je to velká profesionálka. Hlasově, pohybově, tím celým širokým spektrem. A ještě k tomu je to pěkná baba."
 
A znáte nějaké tuzemské představitele?
 
"Moc to nesleduji. Vůbec žádného." 
 
Ani jste neslyšela například Karla Gotta s Bushidem, nebo Jiřího Korna s Vladimírem 518?
 
Korna jsem slyšela a ještě někoho. Naše Lucka...Ne, Leona Machálková udělala "Lásko má, já stůňu" s nějakým rapperem."
 
Jo, to byl Michael Viktořík z J.A.R., vedle jejichž slok jste "Bulhárech", které tuším kdysi řešila i bulharská ambasáda, stepovala a zpívala...
 
"To bylo super. Nedávno jsme se s Otou Klempířem setkali na jednom večírku a na to natáčení vzpomínali. Seděla jsem jednou na terase a přemýšlela, koho bych oslovila, aby si se mnou zazpíval. Napadl mě Dan Bárta a přišlo mi, že by to bylo zajímavé spojení. Najednou telefon, volá mi Roman Holý a říká: Hele, mám pro tebe nápad. Já mu odpověděla: Jo, já taky. Když to řekl, vylítla jsem radostí do vzduchu. A tak vznikla naše spolupráce."
 
Od té doby vás nikdo neoslovil? Dokázala byste si nějakou takovou spolupráci vůbec představit?
 
"Ne, neoslovil. V některých písních by to asi bylo možné. Kdybych zjistila, že to ladí dohromady, nebránila bych se tomu."

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná