RUKAHORE_SHOP_BANNER

Sodoma Gomora: V podstatě jsme vždycky chtěli udělat takovou desku, jen jsme o tom nevěděli

Vlajková loď stáje ZNK opět brázdí tuzemské vody a víří zdejší hladinu. Svou novou deskou „Multikill“ přinesli Řezník a DeSade na trh něco na naše poměry nového a revolučního a opět se zase o něco více trhli od proudu a razí vlastní cestu. Myslím, že v takovém hudebním hávu by jim to mohlo na show fungovat ještě lépe než doposud. Jaký názor mají však na svou placku sami autoři? To zjistíte ve velmi výživném rozhovoru, který se točí nejen kolem desky, ale i koncertů a vánočních svátků. Pro slabé povahy to zřejmě příliš není, ale o zábavu během čtení nouze rozhodně nebude.

Dneska je v trendu si zkracovat názvy kapel. Proč ne SG? Bojíte se, že by si vás pak pletli se seriálem Hvězdná brána?

Řezník: SG tomu říkáme my mezi sebou, ale osobně mám strach, že při širším užívání by si to pak lidi mohli plést s SS, a to nechceme. Navíc "Sodoma Gomora" zní prostě skvěle!

DeSade: Kdyby jsme byli Suicide Girls ze Singapuru, tak jsem pro, ale takhle nám to vyhovuje! Z názvu lze vycítit hnus!

Pojďme si popovídat o vánočních slibech, když už máme zase další za rohem. Před dvanácti měsíci jste nám slibovali kupu materiálů, některé z nich však zatím nejsou. Mluvilo se o stájové desce ZNK, Haadesovi a také DeSade se prsil, že jeho sólo taky letos ještě vyleze…

Řezník: Sliby chyby! No já za sebe mám splněno, letos sem vydal sólovku, film, knihu a teď tu Sodomu. Haades by měl vyjít hned po novým roce a s kompilací sme zatím moc nehli, tak snad příští rok!

DeSade: A moje další album bude depresivní a temný. Po mý poslední desce „Here I Cum“, která vylezla skoro letos (prosinec 2015), bylo všechno celkem fajn, takže nebylo možný psát depky. Proto jsem pilně pracoval na tom, abych si život dost posral a to se mi právě teď koncem roku povedlo, takže na dalším sólu právě pracuju a až teď to nabírá pořádně temnou atmosféru.

A za Marónem se podívat půjdete s cukrovím a pilkou na železo?

Řezník: No, říkal sem si, že už by bylo na čase mu napsat, ale pořád se k tomu nemůžu dokopat. Máme jen nějaký kusý zprávy od Curwy. Teď sem teda psal do lochu jednomu kámošovi z Rumburka, ale taky sem se odhodlával měsíce.

DJ Ill Rick: Minulej tejden jsem mluvil s jeho ségrou, všechny by moc rad viděl, ale návštěvy jsou omezeny jen na rodinu. Každopádně každej dopis uvítá.

Jak prosperuje Sodoma Gomora Pub? Máte už vánoční výzdobu a čeká tam hosty něco speciálního kromě obsluhy nahoře bez?

DeSade: Pub celkem jede, za dobu svýho fungování se našlo pár Sodomagorů, který to maj jako základnu, což je super! Fotěj se tam a maj radost, že takový místo existuje. Nejen pro ně jsme na předkal před křestem nový SG desky 16.12.2016 koupili sud mrdky, takže už bude nejen lahvová, ale i točená!

Řezník: Mrdka se tam teď hodně pije, nevím, proč se to tak rozmohlo.

Ill Rick se často ozývá, že o něm není moc napsáno. To je ale škoda, když vám kryje na každé show záda, ne? Pojďte ho trochu vypromovat, řekněte mi, jak jste na něj před lety narazili a jak je pro vás nepostradatelný…

Řezník: Ricku, kolik si za tuhle otázku zaplatil?

DeSade: (smích) Kdo je Rick?

Řezník: Hrávali sme spolu s MW a Rick s nima jezdil. My sme tenkrát pořádně neměli DJe, tak se toho Rick párkrát ujal a zjistili sme, že to spolu skvěle funguje. Na živo to dobře nakopává, jen nesmí bejt na mrdku, to pak pouští místo našich beatů songy od Kontrafaktu. A museli sme mu zakázat hrát na všech mejdanech Sound of da Police, ale už to pochopil a je dobrej!

DJ Ill Rick: Od tý doby mě zotročuje celý ZNK.

Řezník: Tenhle rok byl u tebe poměrně v klidu bez mediálního humbuku, pokud přehlédneme tvou aktivitu na vícero frontách. Mám to brát tak, že jsi už starej, dostal jsi rozum a nemáš chuť nikoho známého provokovat? Ve hře je třeba ještě Magnézka, Poděbradka nebo Ondrášovka….

Letos akorát Pan Au vopíchal Mishu, ale už to nebylo nic tak gargantuovskejch rozměrů jako dříve. Nechci zase za každou cenu vymejšlet skandály. Samozřejmě když to přijde, tak to přijde, ale chci se teď spíš soustředit na muziku a nešaškovat.

DeSade: Jak se rozrůstá sbírka fotek tvých fanynek? Jak hodnotíš rok 2016? Byl plodnej nebo posluchačky stárnou a už nemají co fotit kvůli gravitaci? Pamatuju si na tvé zděšení na letošním ročníku Hip Hop Kempu. Můžeš čtenářům nastínit, co mám na mysli a jestli jsi měl něco většího už v životě v rukou?

Tak fotky od fanynek průběžně choděj, kolektuju je, a pak to všechno zveřejním do Hate Clubu. Každou show, kde se fotíme, se toho nafotí mraky, ty čubky už samy choděj a automaticky se vysvlíkaj před zraky svých frajerů. Že prostě musej mít podpis na kozách… to je Rock'n'Roll, pyčo! Už mě to ani nebaví. To jsem ale vymyslel kundovinu, teď to musíme dělat. Jinak z HHKempu si moc nepamatuju, jenom šílenej kotel a to, že jsem se vylil tak, že jsem brejkoval a u toho ztratil telefon!

Já myslel to gigantické poprsí jedné fanynky, která jej tahala odněkud ze suterénu…

DeSade: Vůbec nevím, moje paměť tak daleko nesahá…

Řezník: Já si to, myslím, pamatuju, bylo to něco na způsob Haliny Pawlovský a závidím DeSadovi, že na to zapomněl. Já to mám doteď před očima.

DeSade: (smích)

Zatímco slovenská jména v Čechách hrají pravidelně, Češi pod Tatry moc zvaný nejsou. Pomohla vám v tomhle třeba Alfa Sekta? Dokázali byste třeba předskakovat Spiritovi na fesťáku Hip Hop Žije?

Řezník: Tak na fesťáku bysme tam zahráli, proč ne. Já sem teď hostoval na desce Molochovi, tak mě tam k nim zval, ale zatím to nějak nedopadlo. Rádi tam zahrajeme, ale je to kurevsky daleko, takže to chce aspoň nějakou minitour.

To spojení s Molochem bylo zajímavé a překvapivé. Moc na deskách ostatních nehostujete. Proč tomu tak je? Stále vám scéna tak smrdí?

Řezník: Ano. Jako chcanka! S většinou těch lidí se známe z koncertů, sou to hodný kluci, ale hudebně mě to prostě nudí. Proto sme to rozjeli po svým a snažíme se spolupracovat s lidma ze zahraničí, který nás bavěj, protože tady nás nebaví nikdo..

DeSade: Já jsem nedávno nahrál sloku pro Slováka z Prievidze, kterej si říká Drama. Je dost dobrej a už jsme toho spolu udělali v minulosti víc. Nahrál jsem sloku pro song, kde je na refrénu dokonce Zverina.

Na anglické verzi Wikipedie jsem dokonce při popisu subžánru horrorcore našel mezi zvučnými americkými jmény i Řezníka. Z minulosti vím, že zahraniční média vám pozornost věnují. Přišly nabídky i na koncerty?

Řezník: Všímaj si nás. Teď sme s DeSadem hostovali na desce Scuma, což je celkem legendární rapper ze států. Prostě nás oslovil, tak to nám udělalo kurevskou radost. A já budu na další kompilaci od Reel Wolf Productions, dokonce točili i mojí sloku do klipu. Jinak sme v kontaktu s lidma z Faygoluvers, což je největší portál o tomhle žánru, píšou o nás a snažej se nás dostat na Gathering of Juggalos - ohromnej fesťák v US. To by byl splněnej sen.

Pojďme ale k desce, která je konečně venku. Berete „Multikill“ vzhledem k unikátnímu zvuku jako takovej milník? Nebojíte se, že někteří skalní fans zanevřou a řeknou, že tenhle zvuk natáhne více „plevelu“?

DeSade: Těžko říct, co se stane. Ty beaty ale řežou a já jsem s deskou spokojenej! Producenti Coer a Malcuth odvedli skvělou práci, klobouk dolu!

Řezník: To víš, že sme si říkali, že takovejhle styl možná nesedne úplně každýmu, ale prostě od první takový skladby - Chcípni - sme si tenhle sound úplně zamilovali a skvěle do toho naše hlasy sednou. V podstatě sme vždycky chtěli udělat takovouhle desku, jen sme o tom nevěděli. Naštěstí sme natrefili na dva šikovný producenty, který nám to pomohli splnit. A ten finální zvuk je prostě boží, tahá to vnitřnosti skrz prdel ven! Na to nemůže nikdo říct ani hovno. A stejně – a všem se člověk stejně nikdy nezavděčí.

Samozřejmě, že jsem už několikrát slyšel, že tenhle zvuk se vám zalíbil a je na české poměry unikátní. Jak to hodnotíte po nahrání desky? Budete v tom pokračovat nebo ještě počkáte, jak to přijme publikum? Budou v tomto duchu i vaše další sóla?

Řezník: No je teď dost těžký vracet se k něčemu jinýmu. Je to jak když si poprvé zaprcáš s patnáctiletou thajkou a najednou bys měl jít zase zpátky šukat Aťku Janouškovou. Moje sólo bude mít teda určitě zase klasickej sound jako předchozí alba. A další deska Sodomy? Uvidíme. Teď hlavně chceme, aby si všichni poslechli Multikill.

DeSade: Mami, určitě na Vánoce přijedu. A teď prosím o radu. Udělala se mi na lulánku nějaká pekelná vyrážka, hrozně to pálí a svědí. V noci si to vždycky rozškrábu, a pak jsou peřiny od krve, ale přesto mám ráno topor jako ta svině a nejde nemasturbovat, čímž to ještě víc rozdráždím. Takhle furt dokola. Nevím co s tím. Stydím se s tím jít k lékaři. Poradíš?

Řezník: DeSade, spletl sis konverzaci…

Někteří interpreti často mluví o tom, že týmová deska není osobitá jako sólo. Jak to máte vy? Máte některá témata, která by Sodoma Gomora jako celek nepojala za své?

Řezník: Na sólovkách se vrtáme ve svejch sračkách a na Sodomě je to prostě taková vražedná jízda bez zapnutejch pásů.

Rappeři často loví hosty na koncertech v backstagích, kde je nejprve opijou, a pak z nich vyloví slib spolupráce. Kolik láhví padlo u lanaření holandské bandy Dope D.O.D? Americkou rockovou grupu z Kalifornie jste sbalili kde?

DeSade: Co se týče Dope DOD, tak jsme jim prostě napsali a oslovili je. Kdo jinej by měl bejt hostem na desce tohohle soundu? Jsem neskutečně rád, že se to povedlo. Beat se jim musel dost líbit, protože jejich sloky jsme dostali asi za den a půl od chvíle, co jsme jim poslali beat!

Řezník: S Hed PE to bylo v podstatě podobně. Vůbec sem teda nečekal, že to klapne. Zpěvák Jahred nejdřív slíbil poslat sloku, ale pak to nějak zmotal a nahrál refrén. Nakonec tam máme refrén i sloku a je to kult.

A ten tracklist, který je napůl český a napůl anglický? Musíte se zahraničními hosty uskromnit a podvolit univerzálnímu jazyku?

Řezník: Fans se nemusej bát, že bysme tam rapovali anglicky, to nehrozí, akorát sme volili nějaký názvy tak, aby byly srozumitelný i venku. Něco sou takový univerzální slova jako třeba Multikill, Terminator nebo Outsider, ale na featech se zahraničníma hostama je lepší mít název anglicky - i jim to pak hodí správnou atmosféru.

Už týden po releasu je ve Stormu naplánován další mejdan. Co jste si pro nás kromě nového repertoáru připravili?

DeSade: Zahrajeme rozhodně dost tracků právě z novýho alba. Přeci jenom je to křest! Myslím, že budova Stormu se zbortí a všichni tam zahynem, až Ill Rick pustí do beden ty mocný beaty! Krom toho samozřejmě neopomeneme klasický hymny!

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná