Sodoma Gomora: Nová deska vyjde na jaře 2016 a singl Chcípni odtajnil, jaký bude mít zvuk

Bylo nebylo….ale jo..bylo ticho. Kauza Českého Slavíka už je pod pokličkou a zřejmě ani nebublá. Kromě hojnosti koncertů Řezníka a Desada však naše ucho a oko dlouho potěšeno nebylo. Ale už je a opět může srdce každého Sodomagora plesat. Vlajková loď českého Horrorcoru opět vyplouvá, aby rozčeřila hladiny stojatých vod v tuzemské louži. Stáj ZNK se vyznačuje vybroušeným obrazem a provokativním zvukem, který je nám servírován i v tomto případě. Vytáhla Sodoma Gomora do práce na nové desce, nebo jen oprášila mikrofony ve studiu?

Pamatuji si na děsivý snímek z roku 2001 Jeepers Creepers, ve kterém mutant živící se lidskými částmi těla jezdil v káře po svém teritoriu a lovil své oběti. V posledních týdnech se zřejmě ztratilo i v Praze pár lidí, kteří jsou stále pohřešováni. Několik svědků popsalo únosce jako dvě divné existence ve starém pohřebáku, kteří překvapené kolemjdoucí nacpali do auta a odjeli s nimi neznámo kam. Na internetu byl zveřejněn 24. května vizuál označený názvem „Chcípni“, který odhaluje střípky, které doposud všem unikaly. „Jednoho večera jsem vyšňupal moc kofeinu, a když sem pak nemohl usnout, tak sem si začal představovat ten klip. Vždycky to tak v hlavě celý vymyslím, takže si to dokážu přehrát od začátku do konce. Byly to dva perný natáčecí dny, ale vyšlo to skvěle. Většinu interiéru jsme natočili na nákladovým nádraží Žižkov. Auto sme sehnali z muzea socialistických vozů v Liberci," prozrazuje hlava stáje ZNK.

Řezník není jen mužem před kamerou, ale často je právě tím, který celou několikaminutovou podívanou vymyslí a zrežíruje. I tento vizuál je tomu důkazem. „Režíroval a vymýšlel sem to já a za kamerou byl Rashid Garipov, takže osvědčená kombinace známá třeba z Holky v mým sklepě nebo Pořád jenom hate. Akorát s produkcí sem oslovil Davida Procházku, kterej to má vystudovaný, protože sem si navymejšlel spoustu píčovin a potřeboval sem s tím pomoc. Taky sme potřebovali lepší techniku – tentokrát sme točili na REDku (což je filmová kamera) a ne na foťák jako vždy před tím,“ poodkrývá polovička Sodomy Gomory, že každá pomocná ruka se hodí.

Po zhlédnutí celého klipu mě upoutal především závěrečný náraz letadlem do skály, který mi připomněl březnovou tragédii německé letecké společnosti Germanwings na jihu Francie. Při četnosti provokací této skupiny ve svých skladbách by se tomu nikdo nemohl divit, přesto má domněnka byla v tomto případě mylná. „Bylo to vymyšlený už předtím, ale je pravda, že teď to k tomu svádí! Spíš to má podtrhnout nesmyslnost celý unášecí/vraždící/ obrazy prodávající akce. Čirá demence,“ uvádí Řezník své dílo na pravou míru.

Několikrát jsem se dozvěděl, že Řezníka a Desada bombardují jeho fanoušci a fanynky s prosbou, že by se rádi zúčastnili natáčení jako komparz. I v tomto klipu se objevuje mnoho tváří, ale majitel Martyho Pubu prozradil, že v tomto případě šáhli jen do vlastních řad. Celá podívaná byla premiérově připravena na sobotní koncert v pražském klubu Storm v rámci tour Sodoma Gomora a James Cole. „Akce byla skvělá, určitě nejrozjetější dosavadní zastávka této tour. Klip při premiéře lidi milovali, i když už si ho ani pak nepamatovali, protože po našem koncertě byli všichni totálně na sračku,“ prohlašuje Řezník po opadnutí kocoviny a emocí.

Netypický je i hudební podklad, který obsahuje velmi řezavou basu. „Oslovil nás týpek, co si říká Coer, že by nám chtěl zkusit něco udělat a poslal tuhle mrdu, ze který sme se okamžitě na místě posrali. Potom, co sme uklidili hovna, sme hned začali psát texty a totálně sme tomu propadli. Chtěli bysme novou desku Sodomu víst takovýmhle směrem, protože nás to nadchlo,“ uvažuje Řezník, jakým krokem by se Sodoma Gomora mohla ubírat. Proto se nešlo nezeptat ani na práci na desce, pokud tedy nějakou mají v plánu. „Realisticky to vidím na jaro 2016,“ uzavírá polovička Sodomy Gomory, která i letos patří mezi zajímavé akvizice dalšího ročníku Hip hop Kempu. 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná