Snak The Ripper: Mí sousedé si asi myslí, že hulím crack

Kanadská grafitti hvězda, která prorazila v rapu, a dnes na severoamerické scéně jasně září. Podporován klasikami jako Onyx, nebo R.A. The Rugged Man, s vlastním labelem za zády. Když si to šéf Stompdown Killaz labelu namířil na území České Republiky již potřetí, neváhali jsme a domluvili interview. Jak to již bývá zvykem, nic nešlo podle plánu, a proto tento rozhovor vzniká kolem třetí hodiny ranní na pražské Národní třídě.

Snak & Suzie

Takže na začátek vídim, že ses dnes na stagi objevil se Suzie (nafukovací panna) - je Suzie součástí crew místo Jacklyn Gee, která na tvé letošní evropské tour chyběla?

(smích) Suzie se připojila až dneska, tohle byla její první show. Nešlo ani tak o záskok za Jacklyn, jako o to, že jsme chtěli dalšího člověka do party a na stage, víš, je vždycky dobré, když ti někdo tančí v pozadí. A za nás si vedla velice dobře! Suzie s náma rozhodně pokračuje a zítra odjedeme další show v Římě!

A berete ji jen do Říma, nebo plánujete obrazit i Vatikán?

Všechno vole! Nejdřív zničíme Řím, a pak Vatikán. Viděl si ten film? Jak se to kurva jmenuje? (smích) Jo, Weekend at Bernie's! Tak přesně takhle Suzie pojede! Nejdřív dáme Koloseum, pak nějaké špagety, prostě pojede to vše. Dokonce ji plánuju vzít na Segway tour!

Začal si jako graffiti umělec, velice rychle ses stal tváří SDK v rámci graffiti a postupně odtud prorazil do rapu. Nenapadlo tě někdy nějak spojit tyto dvě umění v jednu show?

Hele, na stagi přímo ne, protože aerosoly ve vnitřním prostředí způsobují mentální retardaci a náhodné pochcávání se, takže jasný, pokud budou všichni v sálu mít na sobě respirátory, zbombím to tam celé od podlahy po strop. Ale né, realně, tohle by šlo udělat někde venku a již jsem nad tím párkrát uvažoval, ale zatím to nedostalo reálné obrysy.

Jo, třeba ve videích jste to již párkrát použili...

My to děláme pořád! Jak říkáš, já tak vlastně začal - dělali jsme graffiti, u toho jsem něco rapoval a lidi si to oblíbili. Vlastně, když tak nad tím uvažuju, i v Římě máme v plánu s lokálama odjet session a něco namalovat. Miluju to! A doufám, že mě nezabásnou a neshniju v nějaké italské base. Tady Junk je můj italský právník, tak snad to bude v pohodě. (smích)

I když pořád technicky žiju v Kanadě, nikdy nejsem doma. I když jsem v Kanadě, nejsem doma, protože jedeme tour po celé zemi. 

Ve skladbě "From The Dirt rapuješ" o tom, že nereprezentuješ žádné město. Co by tedy bylo pro tebe mimo rodinu a přátele nejtěžší opustit, kdybys musel z Kanady nadobro odejít?

Víš co, rodina a přátelé jsou to, co mi chybí již teď. I když pořád technicky žiju v Kanadě, nikdy nejsem doma. I když jsem v Kanadě, nejsem doma, protože jedeme tour po celé zemi. Tady to, (ukazuje na svůj cestovní kufr) tohle je můj domov momentálně. Duté vlákno, dva a půl krát dva a půl stopy, prostě krabice, která je plná špinavých mokrých ručníků, spodního prádla a k tomu jedna obrovská vlajka Stompdown Killaz. Takže to je to, jak teď bydlím a žiju, a bude to tak až do konce září. Tohle máte takové privátní MTV Cribs u Snaka! Tady můžete vidět úžasný výhled na mou zátoku deprese a nicoty...(smích)...ale ne, dělám si prdel. I když na nás občas na letištích blbě čumí, protože jsme parta potetovaných týpku v řetězech, s kuframa plnýma černých triček, lyžařských kukel a vlajek s baseballkama. Zatím nás ale všude pustili bez problémů. Miluju svůj život a to, že můžu jezdit po světě, ale chybí mi domov a rodina. A je úplně jedno, co se se mnou stane, vždycky budu žít v Kanadě, ať se děje co se děje. Teď mě nechápej špatně. Miluju Prahu, pro to, jaká je. Dneska jsme se byli podívat na střeše tohoto hotelu a byl jsem z toho úplne v píči, sotva jsem lapal po dechu. A totálně jsem to všechno hned rval na Instagram, protože to je nejúžasnější výhled, co jsem zažil. Ale je to jiné, protože to není můj domov. Doma je doma, rozumíš, co chci říct? Nikdy neopustím Kanadu, je to můj domov. Ale vždycky rád dojedu třeba do Prahy, protože tady to město je jak můj druhý domov, tolik to tady miluju.

Dávej záznam ze živého koncertu Snaka přímo z našeho Youtube kanálu:

Dělal si s několika legendami za svou kariéru - Onyx, Outlawz, R.A. The Rugged Man, která z těchle spoluprací ti nejvíc sedla?

Hele, uvedu příklad. Crooked I a já jsme začali ve stejné době, ale je pro mě furt legendou, kterou jsem prostě musel mít na albu. Ten člověk není normální a cokoliv, co vyplivne, totálně žeru. Takže u mě to není o tom, že bych někomu platil a plnil si ty sny na sílu. Třeba feat s Onyx, prostě slyšeli moje věci a chtěli to udělat, protože jsem rapper, který to zabíjí. A postupně se z nás stali kamarádi. Třeba včera mi Sticky psal, ať se držím na tour a že mě miluje. Chápeš? Sticky Fingaz! Legenda! Je to sureální a já tomu občas pořád nevěřím! Miluju tyhle lidi a tu hudbu, co spolu děláme!

Kdybys měl vybrat jednoho producenta, se kterým bys chtěl udělat celé album, kdo by to byl?

Hele, nemůžu vybrat jen jednoho, ale pár ti jich dám. Zaprvé, D-Rec, můj fella tady vedle mě! Dělal všechny moje první beaty a od té doby jsme spolu nic nenahráli a ja to chtěl udělat již nějakou dobu. Takže až se vrátíme z tour, jedem rovnou do studia a dáme se do toho! Zadruhé, DJ Premier, to by bylo skvělé. Dále Ayatollah, já nevím, je jich tolik. Netlač na mě tolik. (smích)

A co tvůj někdejší projekt Brass Tacks? Dočkáme se pokračování?

To byl skvělý počin. Bohužel Evil a Sin spolu již nevycházejí, takže k ničemu novému asi nedojde. A já jsem zaseklej ve středě, jelikož jsem byl tím hnacím motorem tohoto projektu. Ale teď už s tím asi nic neudělám, i když bych moc chtěl.

Ty vaše videa byly šílené...

Jo, to byla jiná doba. (smích) Cintali jsme po sobě, žrali fazole z konzerev v nějaké stáji, tahali striptérky do kláštera a podobné nesmysly. No proště peklo. Škoda, že je to pryč.

A co se děje, když má Snak den volna. Nejsi na tour, nenahrávaš ve studiu, si prostě běžným člověkem. Co nejraději děláš?

Chceš to fakt vědět? Když přijedu z tour, jsem v píči. Spím přes den, ve čtyři odpoledne a celé noci jsem vzhůru, protože žiju v evropském čase. Mý sousedé si asi myslí, že hulím crack, protože v noci jezdím károu, když nemůžu usnout a nejsem zrovna nachcanej. (smích) Ale jinak dělám ty takové klasické věci. Paříme s kámošema Call of duty po netu, nebo čumím se ženskou na seriály jako Breaking Bad. Prostě cokoliv, co mi pomůže se zrelaxovat. Ale moc takových dnů není.

Hulím tolik, že bych hulením měl být sponzorovanej

Všichni víme, že rád hulíš a jsi angažovaný kolem konopí. Jak to v součastnosti vypadá s legalitou v tvém městě, a pokud se konopí někdy zlegalizuje, uvažuješ, že by ses vydal cestou jako B-Real, Snoop, nebo jiné ikony, které své jméno použili k propagaci vlastních produktů?

No, u nás doma již legalizace byla odhlasována a do platnosti by ten zákon měl vstoupit během dalších 12 mesíců. Ale pro mě to není žádný rozdíl, protože stejně půjdu vždycky za svým dealerem, protože je levnější a má stejnou kvalitu jak státem řízené prodejny, které musí odvádět daně státu. Mrdám na státní hulení, mý fellas mají top kvalitu a já vždycky raději podporoval lokální výrobce, než masovou produkci.
A ohledně vlastních produktů, již teď mám svůj vlastní shatter extrakt od firmy Quadz, který se jmenuje The Ripper. Je to čisté, kvalitní matro, pokud někoho baví extrakt, může si jej objednat. A co se týče vlastních genetik, tohle si já nejedu. Já hulím jak blázen. Hulím tolik, že bych hulením měl být sponzorovanej, né ho ještě sám vyrábět! (smích)

Marty - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná