Slovenský rap mi sedí víc než český, říká Grajciar a slávistu Juhara nazývá zažraným fanatikem

Hip hop a fotbal že jsou úplně vzdálené světy? Ne tak úplně. Jen v česko-slovenském prostředí v současnosti evidujeme celou řadu prvoligových hráčů, kteří mají pro dotyčný žánr slabost stejně jako my nebo vy a jakožto příklad můžeme uvést Tomáše Sivoka, Marka Kuliče, Jiřího Kladrubského Tomáše Juna nebo slovenského reprezentačního beka v liverpoolských službách Martina Škrtela, jenž letos v létě neváhal navštívit bratislavský festival Hip Hop Žije, na němž před objektivy pyšně pózoval s Majk Spiritem. Podobný vkus má i jednatřicetiletý záložník Peter Grajciar, jenž patří k těm, kteří si v průběhu kariéry zahráli jak za Spartu, tak za Slavii. Jak vášnivým fanouškem je tedy bývalý fotbalista tureckého Konyasporu či gruzinského Dinama Tbilisi, jenž se na podzim po těžkém zranění rozehrával ve Vlašimi pod přísným trenérem Vlastimilem Petrželou?

Jaký žánr ve fotbalových kabinách aktuálně vede?

"Myslím, že je to vec vkusu. No nejaký rock prevládá. Ja osobne mam rad slovenský rap."
 
Český ne? V čem je podle vás ten slovenský lepší?
 
"Vypočujem si aj český rap, nie však tak často ako slovenský, ten mi sedi viac. Pači sa mi, ako niektori slovenský raperi napreduju a ako si rozbehli svoju karieru."
 
Máte na mysli Rytmuse nebo Majk Spirita? Odkdy jejich kariéry sledujte?
 
"Ano, ako povídáte. KF počuvam už niekoľko rokov, taktiež Spirita. Ale myslim, že aj ostatni sa pomaly deru na výslnie - je ich dosť. Rapovou hudbou som bol zasobovaný často kvalitne, lebo chalani, s ktorimi som hraval, to sledovali a stale prichadzali s niečim novým."
 
Těmi ostatními myslíte koho? 
 
"Počuvam kohokolvek: Kajo, Separ, Suvereno, H16, Moja Reč."
 
Kdybyste si mohl do svého playlistu zařadit jen tři česká jména. Která by to byla a proč?
 
"Pfuuu. No je to zložite, pretože ja osobne v hudbe nemám vyhradene jedine zameranie. Okrem rapu si vypočujuem uplne všetko, čo sa mi pači od žanru klasiky až po rock. Takže 3 mena v tom širokom zozname je ozaj ťažke vybrať. No ak by sme išli priamo k hiphopovým menam, tak napr. Ektor je fajn, sedi mi jeho hlas." 
 
Jaké skladby považujete za klasiky, které vám třeba v autě burácely a buracejí hodně dlouho?
 
"V aute mam ozaj super hudbu a skladby od KF ("Keď Jazdime my", "Moja cesta", "Mam v pici", ..) Majka Spirita ("Babylon Hori"), Mojí Reči ("Hrdinovia") Tona Suchoty ("Chlapci"), Suverena ("Gigolo, "Hore je Dobre) a kopec iných skladieb. Toto su len tie, čo ma napadli teraz."

A co americký rap, nebo turecký, kde jste také působil? Přistupujete k hudbě tak, že tomu musíte rozumět?
 
"Turecký veru nepočuvam, neviem ani o nejakom tureckom rapperovi. Americký dajme tomu, no neni to moja zakladňa. Ak je pekný podmaz, vypočujem si v pohode čokoľvek. A je pravda, že som rad, keď rozumiem textu. Anglicky sa sice ako tak dohovorim, no som radšej, ak pesničke rozumiem."
 
Podporujete interprety tím, že si kupujete originalní nosiče?
 
"Nie vždy je to pravidlo, ale origoš si raz za čas zakúpim. Tá cena zas nie je tak vysoká, aby si to človek nemohol dovoliť."
 
Nemusel jste někdy hip hop ve společnosti hájit? Že se vám třeba divili, jak něco tak primitivního můžete poslouchat...
 
"To asi nie, nepamätám, že by som niečo také musel obhajovať.  V spoločnosti sa aj mne nepáči kopec vecí a obhajoba je v nedohľadne. Čo počúvam je výhradne len a len v mojej réžii a je to len moja vec."
 
Považujete se za zapáleného fanouška, který se dokáže v autě či ve sprše unést a rapovat či zpívat si společně s interpretem?
 
"To áno, to je u mňa v aute bežné. Keď mi ide niečo, čo mám ozaj rád, tak si normálne regulérne zaspievam - zarepujem...Ale inak som asi otrasný spevák. Na verejnosti by som si to nedovolil, haha."
 
Nazval byste někoho z předních fotbalistů hiphopovým expertem?
 
"Najväčšim zasobovačom je jednoznačne Martin Juhar ze Slavie Praha. Ten je do toho zažratý. S nadsazkou poviem, že to je hudobný fanatik, haha."
 
Nenavštívili jste spolu v metropoli nějaké větší koncerty?
 
"Nie, neboli sme. Aj ma volal, aby sme išli, ale nejako to stroskotalo. Ale nevylučujem, že sa na nejake koncerty nepozriem."

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná