Sharlota: Chci to dělat do té fáze, že 50 procent tě ultra nenávidí a 50 procent tě ultra miluje

Píše se poslední květnová středa roku 2015, vesmír už se vesele rozpíná necelých 14 miliard let, středoevropský čas se pomalu blíží čtvrté hodině odpolední a autor těchto řádků má před jedním z pražských epicenter globalizace sraz s první dámou Blakkwood Records Sharlotou, jíž na onom náměstí nejde přehlédnout hned ze dvou důvodů. Jednak má v telefonu zprávu "Red&black" a je tedy předem instruován o tom, jaké barvy v davu hledat a jednak už z dálky vidí skupinky mladých žadatelů o společné foto s někým, koho zatím viděli pouze na YouTube či Instagramu, v lepším případě na pódiu. Mladá interpretka, jež si těsně před interview chtěla koupit disk "Love Story" od Yelawolfa, ale protože nebyl, pořídila si alespoň poslední Madonnu, má dar vzbuzovat emoce a cestu stát se "českou Nicki Minaj" má vymetenou velmi slušně. Bbarak.cz si s milovnicí Jordan tenisek povídal nejen o tom, kdy se hodlá postavit i na vlastní sólové nohy...

Bobby: Máš ambice být hraná v rádiu?
 
Sharlota: "Určitě. Na Spinu už jsme se ostatně párkrát objevili. I "Pět minut" s Foscem má podle mě velký potenciál být letní rádiovkou, protože je to pohodové a zase to není taková ta píčov*na od bazénu s drinkem. Pyšná jsem i na tu punkrockovost, protože mám od mámy punkové kořeny. Hrozně ráda jsem na tom dělala a fakt jsem se na tom vyřádila."
 
Řádíš tak trochu na dvou frontách. Pozoruješ rozdíl mezi publikem na diskotéce a v klubu?
 
Sharlota: "Abych řekla pravdu, tak ne. U českých posluchačů je to jedno. Ať už je to honosný klub, nebo hnusná stará diskotéka, lidi jsou furt stejní. Jsou tam namachrovaní frajeři, na nichž vidíš, že mají prachy a většinu tvoří špínka, která je všude."
 
Myslel jsem to spíš ohledně podpory...
 
"To už ano. Jezdím jak s Blakkwoodem, tak s Abdem a je to fakt velký rozdíl. Teď jsem porovnala jednu diskotéku, kde jsme hráli před rokem. Bylo narváno, 700 lidí. V tom samém klubu pak na Blakkwood přišlo třeba 200 lidí. Je to hrozný rozdíl mezi tím, když se lidi jdou jen vylít a bavit se, než když se jdou jen bavit za konkrétní muzikou. V Boskovicích jsme hráli v jednom lepším klubu, kde bylo 800 lidí, ale všichni mrtví. Vystupovat před takovým publikem, které ti nedá žádnou odezvu, je něco hrozného. Jen na tebe čumí a ty na tom pódiu nechceš stát a je to za trest. Pak je druhý extrém - například špatně promovaná akce, kam přišlo 20 lidí, ale i ta hrstka vydala více energii než těch osm stovek."
 
 

"Kontrafakt a Azurit Kingdom," odpověděla Sharlota na otázku, jaké dva projekty ji v současnosti na československém poli baví... 

Nepřijde ti šílené, že 21 let od prvního dema PSH nemá česká scéna ani jednu relevantní rapperku?
 
"Mě se zdá, že lidi to tu za žádnou cenu nechtějí přijmout. Jako rapperka nemůžeš být drsná, protože bys byla klučičí. Nemůžeš být moc sexy, protože bys byla děvka. A nemůžeš být zase moc jemná a nežná, protože bys byla nic a nikoho nezajímala. Kvůli tomuhle to má holka těžké. A další důležitou věcí je, že čeština je hrozně tvrdý jazyk. Když si představím, že rapuju ve slovenštině nebo v angličtině, tak to skvěle zní, ale když holka rapuje v češtině, tak musí pečlivě vybírat slova, aby to znělo dobře. Od holky je to psí."
 
V ČR už to pár holek zkoušelo, ale nikdy to nebylo až tak relevantní. Provokativní sexsymbol a la Niki Minaj chybí. Neláká tě to napravit?
 
"Každopádně to tu chybí. Zrovna Nicki je můj sexsymbol, je to můj velký vzor a mám ji hrozně ráda. Sice spoustu lidí řekne, že je hrozně komerční, ale škatulkovat to je v dnešní době směšný. Dost lidí mi např. v klipech vyčítá věci, co nedokážu překousnout. Třeba moji mimiku. Začínají nenávidět, že dokážu dobře hrát a přehrávat různý věci a sere je to. Lidi chtějí, aby přišla zpěvačka nebo rapperka, stoupla, rapovala jako leklá ryba a aby se u toho nijak netvářila. A pak by řekli, že je to docela dobré. Ale to tady nikdo nechce. Já nechci být docela dobrá. Když už něco dělám, tak to chci dělat pořádně a chci to dělat do té fáze, že 50 procent tě ultra nenávidí a 50 procent tě ultra miluje. A to je můj případ, zrovna já nemám nic mezi."
 
Slyšela jsi někdy skladby od jmen jako Lara303, Zuzka, Groopi, Kenta nebo Sharkass?
 
Vůbec. V podvědomí mám jen Sharkass, ale to je další věc...nikdy jsem proti ní nic neměla, ale zdálo se mi, že to, jak se prezentovala, taky nebylo úplně fresh. I když rapovala dobře nebo skvěle, to jak se oblékala do klipů nebo jak se obecně prezentovala? Takhle se nemá prezentovat holčičí rapperka. Ona byla kluk. Ano, já taky nosím klučičí hadry, protože mi je v nich dobře, ale zase vždycky mám na sobě něco, co ze mě pořád dělá tu ženskou. Na druhou stranu musím říct, že její věci byly hodně sledovaný a i úspěšný a myslím si, že to bylo kvůli tomu, že moc nevyčnívala z davu. Že byla dobrá, lidi ji sledovali, ale nikoho nesrala. Tím pádem měla hodně fanoušků. Lidi chválí to, co jim nevadí, protože jí nezávidí. A tím pádem to pro mě přestává mít smysl."
 
Zrovna ona si udělal jméno skrz freestyle. Jak jsi na tom se spontánností ty?
 
"Jo, to mega cením. Na freestyle battle bych si nikdy netroufla. Je to těžká disciplína. Já jsem člověk, který jedná hrozně impulzivně a do všeho skáče po hlavě, ale co se týče mých věcí, ty musím mít do posledního puntíku promyšlené, šlapající a nalinkované. Improvizuju jedině tehdy, když se na koncertu změní situace a stane se něco, co nečekáš. Například jsem vyhodila celý sál tím, že jsem rozlila vodu a to i do aparatury. Všude bylo ticho a fungovaly jen mikrofony. V tu chvíli jsem musela něco udělat, takže jsem donutila celý dav zpívat refrén a čekali jsme, než si kapela znovu  nahodí aparaturu. Jsem člověk, který dokáže zachránit situaci."

Jak myslíš, že je v dnešní branži a obzvláště u něžného pohlaví důležitý vzhled?
 
"Rozhodně důležitý. Kdybych nebyla tak kontroverzní jak jsem, tak to lidi nezajímá. Čím víc jsi jinej, tím víc lidí sereš a tím víc lidí zajímáš. Máš tisic krásných zpěvaček, který jsou holčičkovitý a nádherný a v podstatě jim nemůžeš říct nic špatného, ale to se hrozně rychle okouká."
 
Na scéně je základem věrohodnost, dokázala bys zpívat nebo rapovat cizí text a můžeš stoprocentně respektovat někoho, co si je sám nepíše?
 
Je důležité rozdělovat profesní a kamarádský život. Když vím, že to je člověk, který mě v životě nepodrazil a je to můj velice dobrý kamarád, tak pak k tomu dokáže přistupovat stylem ať si dělá, co chce, ale já se s tím nebuddu ztotožňovat nebo to podporovat. Co se týče mně, já jsem si vždycky všechno napsala sama, případně jsme to vytvořili společně s klukama. Nedokážu si tedy představit, že bych měla interpretovat jiný, než můj vlastní text. Jsou ale i lidi, kteří jsou dobří, ale zase neumí nic vymyslet a sami by neprorazili. Vem si teď Podzemgang. Má to pod sebou Ego a nevěřím, že ti všichni lidi to mají ze svojí vlastní hlavy. Ne že by si to nenapsali sami, ale je vidět, že si je pod sebe musel někdo vzít. Sami od sebe se neukázali, nikdo je neobjevil, ale Ego jim dal šanci a s těmi věcmi jim pomáhá. A myslím si, že takhle to funguje ve většině různých uskupení. Jsou tam silnější jedinci, kteří pomáhají těm slabším, protože v nich vidí potenciál."
 
Zatím ti chybí spolupráce s opravdu velkým jménem scény. Tlumíš to záměrně, že se tomu chceš vyhnout, nebo se kontakty dosud nepropojily?
 
"Byla už jsem v kontaktu s Rytmusem, vzal si na mě číslo, volali jsme si, ale nehrotila jsem to. Nejsem ten člověk, který by za každou cenu chtěl hamty, hamty, hamty ať mám víc než tamty. Jsem hrozně pyšná na to, že jsem se do pozornosti nedostala přes žádná média ani přes manažera. Začala jsem s Abdem a vše jsme si od začátku až doteď vyšlapali sami. I Blakwood, pořád je to pro mě ta rodina, pomáháme si a furt není nikdo nad námi, který by měl větší sílu a tahal by nás. Takže jestli řijde nějaká spolupráce s větším jménem? Myslím, že přijde. Jen ty větší jména ještě ode mně potřebují vidět víc sólových věcí, aby si řekli, jestli to opravdu chtějí dát. Ještě chtějí vědět, co ve mně je."
 
Dokázala by sis samu sebe představit například ve společném tracku s Orionem? 
 
"Tyhlety jména jsou pro mě až tak velké, že si ani nedokážu představit, že bych s nimi byla v kontaktu. Jsou to pro mě řečtí bohové v Česku. Poseidon a další, kteří tady jsou už od pradávna a těžko na ně někdo může něco říct. Neznám člověka, co by na ně řekl něco špatného."
 
 
Potkáváš se s lidmi ze scény, vnímají tě? Jaký od nich máš ohlasy?
 
Jo, jo. Pořád si ale myslím, že spíš než to, co dělám, je zajímá, kdo jsem. Že ty lidi mě mají v podvědomí, zdravíme se, známe se, bavíme, ale není to proto, co dělám, ale kvůli tomu, jaká jsem. Jsem pro ně nějakým způsobem specifická a zajímavá a i když je třeba tolik nebaví to, co dělám, tak je baví moje osobnost."
 
Jak se podle tebe staví zaběhnutá jména branže k nováčkům? Nepřijde ti, že se jim moc nechce pouštět k ukrajování koláče?
 
"Určitě. Nechtějí svůj post pustit, za žádnou cenu. Jsou tu několik let a drží se zuby nehty. Ale na druhou stranu - tady je málokdo z mladých lidí dobrý. A když už je dobrý, nemá tu chuť si zatím jít, protože to kvůli starším pákám vzdá. Mám na to tedy názor, že najít v Česku opravdový talent je hrozně těžké. A když už se tak stane, stejně se na něm musí furt hrozně pracovat. Sami od sebe se lidi bojí, nechtějí nic dělat. Vždycky čekají na to, než se jim podá ta ručička. A takhle to nefunguje."
 
Pokud jde o hudební průmysl, jakou nejlepší radu si ve svém životě dostala a kdo byl jejím autorem?
 
"Jedna z nich bude od Kontrafaktu. Když mě chválili za "Perníkovou", tak mi řekli, že mám být víc sexy. A to jsem si asi poslední dobou vzala k srdci, protože od malička jsem hodně klučičí typ, rozumím si s nimi, jezdím s tátou na auta a ovlivňuje mě, že jsem v pánské společnosti. Spoustu lidí mi vyčítá, že jsem třeba sprostá a mluvím jako dlaždič, ale osobně to tak neberu. Ovlivnilo to i moje oblíkání a pořád jsem měla problém s ženskostí. Teď jsem ale o věcech začala víc přemýšlet, víc jsem se naučila mít samu sebe ráda a hrozně mi to pomohlo s mým sebevědomím, takže už dokážu s hrdostí nosit podpatky a cítit se fakt sexy. Hodně to bude znát na té nové věci, kde si myslím, že sexy jsem."
 
Přečetla sis už o sobě někdy nějaký kritický hlas, kterému si - byť po čase - dala za pravdu?
 
"Nic. Negativní komentáře jsou furt stejné a na jedno brdo. Od malička jsem hrozný komediant, šašek a extrovert a to, že zpívám, je jen bonus. Normálně jsem veselý, ukecaný a energický člověk a to, že dělám hudbu, vede spoustu lidí k názoru, že si myslí, že si na tu pozitivní a extravagantní slečnu jen hraju. Ale já jsem touto slečnou byla už od malička. A už na základce jsem kvůli tomu neměla spoustu kamarádů. Takže ani nešlo o tu hudbu, šlo o to, jaká opravdu jsem a tato moje povaha spoustě lidem vadí. Že se fotím polonahá? Lidi absolutně nedokáží pochopit, co je provokace. Jde o to, že Kim Kardishian si nafotí fotky, kde je úplně nahá i s přirozením a je to největší boom, bůhvíjak módní věc. Každá herečka se ve svých filmech líbá s někým jiným a já jsem natočila klip s Leo Beránkem a byl z toho boom na rok. Ti kritici nedokáži oddělit profesní od osobního života. Myslí si, že to, co se děje na scéně, je i v běžném životě."

Rapovat jsem tě zatím slyšet dvakrát. Proč toho nebylo víc? Máš k tomu respekt a předtím, než s něčím vylezeš a řežeš, tak raději desetkrát měříš?
 
"Ano. Mám k tomu velký respekt. Aby lidi věděli, například svůj první rapový singl "Perníková" za rapový ani nepovažuju. Tehdy šlo o můj bláznivý nápad vykřičet do světa "takhle ne, budu se bránit" a celý ten track je složen z komentářů, což ale paradoxně hodně lidí nepochopilo, protože v Česku platí, že pokud danému člověku neřekneš, ať se posadí přímo na tohle místo, tak se posadí o pět centimetrů dál. Dokud mu to nepodáš, tak si sám pro to nepřijde. To byl spíš můj proslov, než rap. První věc, na níž jsem opravdu hrdá, je moje nová skladba, která má vyjít do měsíce. Je to pilotní singl s názvem "Fajn", který bude na mém EP, který chci vydat na podzim nebo v zimě. Uvidíme, když to nevyjde, tak třeba později. Všechny dosavadní věci jsem si připravovala třeba rok, než jsem je dala dohromady a jak říkáš, před řezáním raději měřím. Pracuji stylem, že se věnuji jednomu tracku a až ho udělám celý, tak se vrhnu na další."
 
Je pro dnešního mladého interpreta ještě vůbec důležité vydat celistvé album, nebo už jen stačí tu a tam singl, tu a tam klip a koncerty?
 
"Na scéně hrozně záleží na tom, o koho jde. Já zatím nemám EP, ani desku, ale jezdím každý víkend už tři roky. To už je něco přes 200 koncertů, ale furt mám jenom ty singly, nějaké refrény a vlastně jednu jedinou sólovou věc, kterou je "Perníková".  Mě to ale stačilo, jsem tak kontroverzní, že lidi pořád zajímá, co dělám a doteď jsem tu desku nemusela mít. Sama od sebe ji ale chcí mít, takže na ní pracuju.
 
V jaké jsi fázi?
 
"Bude to EP. Momentálně mám skoro dělané čtyři věci. Celkově bych na něm chtěla mít asi 7 tracků, s tím, že už mám rozdělaných i pár spoluprácí, u nichž si myslím, že je lidi nebudou čekat, protože nebudou z Blakkwoodu."
 
Máš osobu, se kterou konzultuješ tvorbu a na jejíž názor dáš? Využíváš při nahrávání i výkonného producenta?
 
"Ne. Pokud jde třeba o beaty, dávám jen na sebe, co se mně líbí a co já chci. Ale co se týče dalších nápadů, například zmíněné EP a další věci, tak už je rok a půl konzultuji s Lucasem z Blakkwoodu. Tomu jsem říkala každé hovno a vždycky jsme z toho vymysleli něco dobrého. To je člověk, kterýmu věřím. Máme podobný vkus na ujebaniny. Dokážeme se shodnout na tom, co bude dobré."
 
Co se týče profesních přání, mladí emcees můžou snít o koncertu na Kempu, beatu od Wiche atd. Jak se postupem času měnily tvoje mety?
 
"V podstatě ne. Od začátku bylo mým snem to, aby mě ostatní hudebníci nějakým způsobem přijali nebo respektovali. A to se týče i posluchačů. Jsem hrozně složitá i náladová osobnost. Kůli tomu, že mě lidi nechtějí chápat, tak mě nechápou. Když mě ale poznají více, tak pochopí, jakým způsobem dokážu být dobrosrdečný a hrozně citlivý člověk. Proto některé věci špatně nesu a někdy i přehnaně reaguju. Jenom kvůli tomu, že mě to hrozně emocionálně ovlivňuje. Mluvím o tom kvůli tomu,  že se taková věc v Blakkwoodu v podobě jednoho rozchodu stala a všechny zasáhla. Nějak se to ale špatně pochopilo, že jsem z toho nakonec vyšla nejhůř já a mrzí mě to, protože jsem ta, která je má hrozně ráda. Vzniklo spoustu případů, kdy jsme se viděli všichni a Renne Dang se nějak choval. Jiný lidí to neviděli, ale já to viděla. Nevydržela jsem to, odešla, n ebo se rozbrečela a ostatní to brali tak, že dělám scény. Neviděli však ten pravý důvod, že to je pro mě velice citlivá věc. A místo toho, aby se zachovali jako přátelé a zeptali se, co mi je a proč se takhle chovám, tak se ke mně otočili zády a řekli mi, že s tím už nechtějí mít nic společného. A to si nemyslím, že praví přátelé dělají. Ale rozhodně pracuji na tom, abych dala všechno dopořádku. Fakt jsem člověk, který když si někoho pustí k tělu, tak mu na tom druhém záleží a dělá vše pro to, aby to bylo ok."
 

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Swc Hans
  • Swc Hans
  • 13.34 dne 04.06.2015

Tak ona může mít takový ego, vždyť už prcá třetího debílka z toho labelu a přitom se pořád nerozpadl. To chce kuráž. Myslím, že má ambice na to bejt pravá ´´bitch´´. Hrozně low kráva po který neštěkne pes za půl roku... Možná už za čtvrt. Zajímalo by mně kolik stálo to promo na BBaráku. Tipuju tak dvě přeblafnutí ;)

Petr Plásek
  • Petr Plásek
  • 17.54 dne 03.06.2015

Nedospělá slečno, kážete profesionalitu a dobrosrdečnost. Je zarážející, jak si protiřečíte a přitom pomlouváte lidi z branže. Pokud "nutíte" druhým základ tvorby a "fresh" se 20 x v klipu převléci a nafocovat erotická sebeprezentační fotoalba, pak je to chudé. Dospějte.Zdravé ego ano, ale vaše? Co jste kdy dokázala?

Viktor Dymek
  • Viktor Dymek
  • 17.36 dne 03.06.2015

Je rozdíl mezi upřímností - něco umět a namachrovaností. Tvoje texty jsou slabé. Tvorba založená na špulení zadkem a grimasami - to je ta zaručená prezentace ženskosti? Sebekritiku nebereš, jak píšeš. SharkaSs obejdi, na tu opravdu nemáš a dobře to víš. Proč ten minulý čas o ní a v pozadí ta averze?..že by závist?

Milan Nechvátal
  • Milan Nechvátal
  • 19.58 dne 02.06.2015

ta první je samozřejmě Lara..

Milan Nechvátal
  • Milan Nechvátal
  • 19.58 dne 02.06.2015

Ta holka o rapu totálně netuší, všimnul jsem si toho jen já? a ty její názory...to ani nemůže myslet vážně, kde bere tu jistotu, že ví všechno nejlíp... celej ten jejich blakkwood je směšnej kalkul...A ještě jsem chtěl napsat, že už mě vážně štve jak pořád všichni přehlíží jednu ze dvou nejlepších rapperek Mannii

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná