Sharkass: Sharlota neví, jak působím jinde než před kamerou, proto nemůže soudit mou ženskost

Je milé, že na náš rozhovor se Sharlotou ještě nestačila usednout deseticentimetrová vrstva prachu. Důkaz o jeho trvanlivosti předloží o pár centimetrů níže další tuzemská female emcee Sharkass, jíž vybudila k reakci slova první dámy Blakkwood Records směřovaná na její osobu.

Rozhovor: Lidi chválí to, co jim nevádí, protože pak nemusí závidět, tvrdí Sharlota

Pro úplnost si je připomeňme. Na otázku, jestli někdy slyšela jiné české rapperky, odpověděla Sharlota následující: "V podvědomí mám jen Sharkass, ale to je další věc...nikdy jsem proti ní nic neměla, ale zdálo se mi, že to, jak se prezentovala, taky nebylo úplně fresh. I když rapovala dobře nebo skvěle, to jak se oblékala do klipů nebo jak se obecně prezentovala? Takhle se nemá prezentovat holčičí rapperka. Ona byla kluk. Ano, já taky nosím klučičí hadry, protože mi je v nich dobře, ale zase vždycky mám na sobě něco, co ze mě pořád dělá tu ženskou. Na druhou stranu musím říct, že její věci byly hodně sledovaný a i úspěšný a myslím si, že to bylo kvůli tomu, že moc nevyčnívala z davu. Že byla dobrá, lidi ji sledovali, ale nikoho nesrala. Tím pádem měla hodně fanoušků. Lidi chválí to, co jim nevadí, protože jí nezávidí. A tím pádem to pro mě přestává mít smysl," uvedla spoluautorka věcí jako "5 minut" či "Chimaera", od níž bychom se měli za pár týdnů dočkat rapového singlu "Fajn". V podotázce pak však svou konkurentku za její freestyle minulosti pochválila s dodatkem, že by si na to sama nikdy netroufla.
 
A přání Sharkass? "Ráda bych se vyjádřila k interview Sharloty, kde mé tvorbě a mně samotné věnuje poměrně dlouhý odstavec stejně jako v dalších svých rozhovorech, zatímco já se o ní nikde nezmiňovala. Několik lidí mi i také psalo otázky, jak si myslím, že by rapperka měla působit a podobně, jaký mám názor já na Sharlotu samotnou, tímto bych jim chtěla tedy vyhovět a zároveň říct svůj názor na to, co řekla Sharlota," pronesla ta, jež ovládla jeden z Battle Nightů po finálové výhře nad Strapem již před šesti lety.
 
Jak by tedy podle tebe měla vypadat ženská zástupkyně rapu?
 
"I přes to, že se zhruba pět let věnuji rapu, si netroufám tvrdit, jaká by ta "pravá" rapperka měla být. Sharlota říká, že sexy a svůdná, já znám ovšem mnoho rapperek jako Keny Arkana, Lady Sovereign, Missy Elliott či českou Laru 303, které se oblékají ve svých videoklipech či na stagi podobně jako já - ve sportovním stylu."
 
Proč právě sázka na tento styl?
 
"Mým účelem bylo vždy dělat hudbu a být posuzována za to, jak ji dělám, s výstřihy a podobně se neprezentuji proto, protože si myslím, že převážně kluci, ale i holky pak přestávají vnímat tu hudbu a soustředí se moc na oblečení, na to ukazované tělo, make-up a podobně. Ráda bych ale zdůraznila, že se Sharlotou se osobně neznáme, tudíž ona neví, jak se oblékám a působím jinde než "před kamerou", až pak si myslím, že by mohla soudit moji ženskost."
 
A jak oslovuje nebo neoslovuje Sharlotina tvorba tebe? 
 
"Hudbu dělá tuším nějaké dva, tři roky, a pořád se vyvíjí, tím pádem jsem zvědavá, jaký styl hudby či podobně bude dělat za další dva tři roky, a nechám se překvapit. Já se vyvíjím také, měním názory a pohledy na hudbu, tím pádem nechám hodnocení její hudby na někom zkušenějším. Myslím si ale, že je vidět, že ji to baví. Ta cesta, kterou se prezentuje, je její cesta, a i když třeba občas udělá něco, co někomu přijde jako výstřelek - myslím, že je důležitý si uvědomit, že já i ona jsme dost mladé, a že většina těch interpetů, co jsou považovány za vzory, se jimi stali, až když jim bylo třeba 28 let."
 
 

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná