RUKAHORE_SHOP_BANNER

Sergei B a Pastor: Na nikoho tu nečeká červený koberec, smlouva na tři alba a deset mega

Stáj Azurit Kingdom zažívá otřes ve svém bytí, neboť posunula svůj rap biz na nový level existence, vydala mixtape, který sklízí celkem dobrý ohlas a ještě na závěr tohoto roku plánuje společnou desku. Sergei B i Pastor mají již několik zářezů na své diskografii za sebou, nelze se proto domnívat, že by se samozvaní „první trap music v Česku“ nemohli blýsknout velmi specifickým a hodnotným produktem. Nahlédněte do obsáhlého rozhovoru s oběma aktéry, který vám přiblíží jejich label, mixtape, ale i avizované nové album, jak to mají se featy nebo proč je Ostrava drsný kout České republiky.

Sergei: Na zápěstí máš vytetováno 250. Nebojíš se inflace, že se budeš muset za pár let nechat přetetovat díky vyšší ceně za gram?

(smích)…. V době, kdy to bude aktuální, budu chtít 250 Eur za G

Pastor: Jestli mě paměť neklame, tak se label Azurit Kingdom začal rýsovat již v roce 2007 a dá se považovat za tvé dítě. Jak těžké je dnes založit vlastní label tak, aby prosperoval a byl plně konkurenceschopný na trhu v tak malé zemi?

AK jsme začali budovat někdy v roce 07. Než se z toho stal label, trvalo to několik let a jsme stále v procesu. Otázka zní, jak má vypadat label? V ČR jsou to většinou nějaké profily na FB, bitteru, YT, pár triček, nějaké to CD a živnost, v tom lepším případě. Ale label by měl podle mě fungovat jako firma, od A až po Z, vytvářet zisk, značku, jméno apod. Na CZ a Sk trhu je opravdu pár takových „subjektů“. V letošním roce jsme se zařadili mezi ně a řekl bych, že jsme znovu na začátku. Dnes už s trochu jinou perspektivou a obzorem. Založením labelu, a to bychom si měli uvědomit, vstupuje člověk do byznysu a to je jiný svět, fungující na určitých pravidlech apod. Nedá se to srovnávat s tím, co předvádí většina CZ a SK uskupení. Chování je základ.

Když jsme u vašeho labelu. Neplánujete rozšířit své řady MC´s v něm? Nevyrůstá v Ostravě nějaký nový talent, který registrujete a chcete mu dát šanci a prostor? Nebo hodláte dlouhodobě stavět jen na sobě?

Pastor: To asi záleží na situaci a konkrétním člověku. Časem se uvidí, ale žádným plán v tomto smyslu nemáme. Co se týká talentů, nehodnotíme to takhle. Buď se někdo vynoří a bude mít chuť pracovat nebo pass. Je třeba si říct, že nikdo na nikoho nikde nečeká, už vůbec ne s červeným kobercem a smlouvou na tři alba a deset mega.

Ještě trochu té historie, jak vás dva svedla cesta dohromady? Neskrývá se pod tím poznáním nějaká trefná a vtipná momentka?

Sergei: Šel sem kolem hajzlu. Já měl bankovku ale žádný heges….potkal sem Pastora, který to měl naopak..bang

První trap music v Česku podle vašich slov, nebudu se ptát tedy na konkurenci.  Zajímali by mě spíše vaše tipy na zahraniční interprety, které nejvíce ceníte.

Sergei: Gucci Mane za to, že dává 30 alb ročně.

Pastor: Těch lidí jsou mraky. Neberu to ani tak, že někoho cením, necením. Většinou tady za oceánem neznáme poměry a jsme hodně daleko od pravdy ve většině úsudků. Člověk si tím buduje zbytečné mantinely. Gucci Mane za produktivitu, Kavin Gates za životní příběh, Future za pokrokovost, Wacka Flocka navždy změnil trap music. Musel bych ti jmenovat všechny lidi, co znám a co jsem poslechl.

Neplánujete někoho ze zmiňovaných kontaktovat a pozvat je na vaši plánovanou desku?

Sergei: Na trhu s US featuringy mám přehled, co se týče cen jednotlivých rapperů. Plánuju udělat věc s týpkem z Memphisu, neprozradím ale jeho jméno. Zásadní postava Dirty South music. Co se týče producentů ze zahraničí, ti jsou v plánu neustále, protože mají zvuk, který žádný blbeček v CZ a SK nedokáže ani z 15 % napodobit.

Pastor: V minulosti jsme zaplatili za produkce dost, Sergei B a LEx Luger, já a aZaytoven. To jsou jména, ke kterým si nikdo ani nečichl. Zadarmo můžeš mámě chodit na nákupy, ale za hudbu musíš platit i svému producentovi. My platíme vždycky a všem a všichni to ví, můžete si to říct mezi sebou, protože tyhle peníze ti lidé potřebují, aby mohli dělat svou věc. Je to práce, chce to čas a energii a musí ti to vydělat, jinak se tomu nelze věnovat 24/7.

Zaplatili byste za feat na vaši desku a říkáte si naopak o honorář za vaše sloky?

Sergei: O honorář si říkám neustále, když se týpci ptají, je mi ale jasné, že to jsou wankstas, kteří nikdy nezaplatí, takže hážu čísla jak ožralý milionář. Spíšs si z toho dělám srandu. I kdyby ty prachy měli, tak se vsadím, že budou znít úplně na piču, což je důvod jim ani neodepsat.

Pastor: K těm produkcím…. Je ot pořád dokola. U nás i na Slovensku je málo producentů, kteří by si tak opravdu mohli říkat. Trap beaty dělají především lidi, kteří větří trendy shit, love, úspěch, fame, nesmysly. Málokdo může říct, že od té doby, co produkuje, dělá trap shit. To může třeba Willy Vynic. Zbytek by měl držet hubu. Učí se pouze postupy a kopírují zvuky a zaběhnuté věci.

Sergei B: Prohru je třeba definovat. Za prohru jde brát co? Nejsou to zápasy na body nebo K.O. nebo tak….prohraješ, když se na to vysereš a neuděláš to, co si začal…

Pastor: Vrací se Adyos ještě na freestylerské pole, nebo už se věnuje jen plně studiové tvorbě?

(smích) Tak v prvé řadě freestyle v ČR úplně nedopadl, jak všichni víme. Je to celkově pojetím. Samozřejmě se nemůžu vrátit na pódium a battlovat, fyzicky bych napadl soupeře, to je jasné. V druhé řadě to vážně nemá příliš úroveň. Samozřejmě jsou u nás velice schopní chlapci, co se týká techniky, ale nedává mi to smysl. Smysl by dávaly battly ve stylu URL, KOTD, UW battle rap league. Víš, kdo proti komu, máš čas na přípravu, honorář v kapse, tři kola a žádná hudba, protože u nás MC´s honí beat a melou sračky.

Sergei: Netradičním bych mohl na naše poměry ocenit tvé texty prošpikované vtipnými hláškami, které však koketují s tvrdou realitou. Ptát se, kde se inspiruješ, je asi zbytečné, proto se zeptám, na které své hlášce se nejvíc ukájí fans a nad kterou osobně nejvíce plesáš ty?

Moje oblíbená je „Pičo, s kým mluvíš? Dám ti facku, ať se vzbudíš“. Jinak fans se ukájí na tom, jak to podám, ne co říkám.

Pastor: Tvá sólová deska z loňského roku vyšla tak nějak ve vší tichosti. Jaký máš na ni ohlas zpětně? Které skladby fungují na koncertech nejlépe?

Ano, nevyšlo nám úplně plánování. Vydali jsme v létě, v podstatě bez singlu a bez vida, a i vzhledem ke konceptu jsem to čekal. Neměl jsem v plánu oslovit lidi kvůli jménům, chtěl jsem jen své lidi, a to se stalo. Je to dost osobní, řekl bych. Nicméně křest byl epic, pražský křest vyšel skvěle. Co se týká shows, hrajem Z města, Eazy, Gangster, Anipiču. Tuším, že do začátku prázdnin vyjde klip na Eazy, uvažujeme ještě stále o klipu na song Gangster, na který je ale potřeba větší investice.

Co vy a koncerty? Stále platí pravidlo, že pokud nedostanete 40, na Hip Hop Kempu nevystoupíte?

Sergei: Ne stále, ale až odteď. Dejte si svých 40 dohromady (smích)

Pastor: V pátek 13. 6. Křest desky v Ostravě.Jjako dvakrát předtím i tentokrát to bude hell, věřím. Potom Nový Jičín, Vysoké Mýto, Příbram, Hranice, Znojmo…. Volá stále více lidí, což je motivace.

Přejděme k novému mixtapu. Jak dlouho trvalo finální smíchání? Jedná se pouze o předzvěst regulérní desky, nebo AK plánuje vydávat mixtapy častěji?

Pastor: Dali jsme dohromady v podstatě všechny společné věci se Sergeiem, které jsme za těch pár let udělali a doladili pár dalších. To je AK Mixtape 2014. Aby si lidi uvědomili, že AK jsou dva MC´s a DJ, a to proto, že ještě tento rok chceme vydat společné album.

Sergei: Plánujeme více mixtapes tohoto rázu.

Mixtape vystřílel celkem patrony, co se týče hostů. Zvučná jména tuzemské scény, která se budou horko těžko trumfovat. Máte v plánu nějakou bombu, kterou posunete ještě hranici (krom již zmiňovaného američana), nebo budete na albu preferovat jen sebe?

Sergei: Záleží na tom, s kým budem zrovna fetovat

Pastor: Nechme se překvapit, kdo dostane jakou bombu letos (smích)

Čím to je, že ve vašich textech působí Ostrava jako nejděsivější kout České republiky? Nemá na tom velký podíl velká nezaměstnanost v regiónu a s tím zvýšená kriminalita?

Sergei: No to si piš, že má….

Pastor: Povahy, charaktery, osobnosti, atmosféra, způsoby života. Všechno je jiné, tak jako všude na světě.

Pastor: Máme svobodu myšlení ukotvenou v Ústavě

Kdybych vás požádal o netradiční exkurzi vašeho města, kudy byste mě provedli, abych měl nezapomenutelný zážitek?

Sergei: Ty jsi blázen (smích)

Pastor: Stodolní bychom taky dali, otázka je, jestli bys to dal ty (smích)

Ostrava je místem s velkým počtem lidí z jiných etnik, ale i ortodoxně smýšlejících hnutí. Jaký postoj zastáváte vůči ostatním?

Sergei: Negativní. Nejčastější odpověď, kterou používáme, je NE

Pastor: Já myslím, že bez emocí, žijeme všichni v jednom městě. Není kam utéct.

Sergei: Tak my jsme sami o sobě sympaťáci, viď (smích). A opravdu ne, nechodí se hajlovat.

Pastor: Zároveň nejsme Klára Samková.

Na závěr mi povězte něco o avizované desce, kterou plánujete tento rok. Máte už nějakou představu o konceptu? Během roku je přeci jen široký pojem, přestože je už půlka téměř za námi.

Sergei: Bude ze života, to jde slyšet. A když si to dáš do souvislostí, hodí to tenhle obraz. My jsme ho namalovali, ostatní to řeší…

Pastor: Určitě to bude listopad/prosinec. Uvidíme dle situace, neradi slibujeme. Bude to více hudební záležitost. Řekněme, živé nástroje, vokály apod. Jmenovat se bude Bída & Bolest, vše ostatní bych nechal ještě spát. Teď přijdou další videa k AK Mixtape, x shows a podobně..

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná