Ruste Juxx hovoří o albu Ready To Juxx, Duck Down a chystaných projektech

Ruste Juxx má napilno. V září mu totiž vychází šestá deska během posledních pěti let.

Jmenuje se Ready To Juxx a inspiroval ji debut od Notorious B.I.G. Ready To Die. Ruste se na albu spojil s producentem VStheBest, který jej má zvukově na starosti, a vydává jej prostřednictvím svého nově založeného labelu Blaze My Fire. Po 15 letech od svého úvodu na desce Magnum Force od Heltah Skeltah, Ruste vysvětluje, jak těžké je zůstat nezávislý, popisuje chystané projekty, ohlašuje evropské turné a vzpomíná na přítele Flood Diesela.

Tvé nové album Ready To Juxx vychází na Soulspazm a tvém vlastním labelu Blaze My Fire. Proč jsi se rozhodl jej založit?

Myslím, že je teď pro to vhodná chvíle. Každý chce svoji kariéru posunout dál. Já potřebuji vydávat nejen svoje vlastní alba, ale také dát prostor ostatním, například klukům z Crown Heights v Brooklynu. Chci, aby má pověst rostla a abych byl schopný z ní vybudovat značku.

Pořád jsi ale spojený s Duck Down, ne?

Ne, nikdy jsem k Duck Down upsaný nebyl. Vždycky jsme podepsali smlouvu pro každý konkrétní projekt. Není to tak, že jsem s nimi svázaný.

Duck Down je ale pořád moje parta, jsme stále rodina. Je možné, že s nimi desku ještě někdy vydám.

Ready To Juxx je tvé šesté LP v pěti letech.

Tvrdě pracuju. Snažím se nezastavit. Vydávám muziku, která se lidem líbí. Je to moje práce. Neustále koncertuju, natáčím spousty videí a nesedím na penězích.

Album je komplet produkované VStheBest. Jak jste se seznámili?

Je jedním z nové vlny producentů. Pochází z Filadelfie. Nahrál jsem dřív pár songů pro jeho projekt a tím jsme se poznali. Pak jsem slyšel mraky jeho beatů a rozhodli jsme se nahrát společně album. Název Ready To Juxx napadl jeho. Je to skoro jako Ready To Die. Ne, že bychom použili beaty nebo texty od Biggieho, ale celý nádech a koncept Ready To Die je vyprávěn z mé perspektivy.

S výjimkou Indestructible byla všechna tvá alba produkována jedním producentem. Vyhovuje ti to víc mít jen jednoho beat makera?

Myslím, že jo, protože je snazší domluva. Začne tě z toho bolet hlava chodit za každým producentem zvlášť. Je mnohem jednodušší najít jednoho dobrého a s ním desku dokončit.

Nahráváš s méně známými producenty jako Endemic, Kyo Itachii nebo teď VStheBest. Jak je nacházíš?

Popravdě mě vždy kontaktovali jako první oni. Obrací se na mě hodně producentů – s některými nahrávám, s jinými ne. Tihle byli jedni z nejlepších, takže jsem neváhal.

Bereš tyhle projekty jako jednorázové?

Já a Marco Polo jsme se bavili, že bychom udělali pokračování k The Exxecution. Taky pracuji na novince s Kyo Itachi, ale nejedná se o následníka Hardbodie Hip Hop, je to úplně nové album. Uvidíme, jak se všechno vyvine. Se všemi jsem zadobře, takže nikdy nevíš.

Tebe světu představil Sean Price. Proč myslíš, že se ti podařilo uspět i samostatně?

Protože jsem nahrával už před tím, než jsem potkal Seana Price. Byl jsem hladový a odhodlaný uspět. Jakmile jsem se dal dohromady s Seanem a objevil se na desce od Heltah Skeltah (song “Magnum Force” z alba Magnum Force z roku 1998), začal jsem nahrávat spousty hostovaček – od Duck Down kompilace (song “Live The Life” z Duck Down Presents z roku 1999) až po mixtapey. Vždycky jsem takový byl a měl ambice. Chtěl jsem stát na vlastních nohou, jako to dělám teď se svým labelem. Věřím, že jsem skvělý interpret s dobrou muzikou, kterou chce svět slyšet.

Jak těžké je být nezávislý?

Je to složité, ale dokážu se s tím poprat. Každý den pracuju. Nahrávám s lidmi z celého světa. Zlepšuju se, nahrávám alba, vydávám je, hledám příležitosti a vydělávám peníze. Mám toho dost. Není to sranda, ale musíš dřít. Miluji to, takže neodkážu přestat.

Na podzim jedu na turné do Evropy. Budu v Maďarsku, Španělsku, Amsterdamu a dalších městech a zemích. Mám Evropu rád. Jsou tu dobří fanouškové. Milují mě a já miluju je. Těším se taky na vydání desky. Doufám, že ji lidé ocení. Myslím, že to je jedna z nejlepších věcí. Ne proto, že je nejnovější, ale protože to je jednoduše dobrý album. Produkce je krutá, texty taky.

Flood Diesel, kterého fanouškové mohou znát ze skladeb jako “Smack Muzik” z alba D.I.R.T. od Heltah Skeltah nebo “Cardiac” z Jesus Price Supastar od Seana Price nedávno zemřel. Můžeš o něm zmínit pár slov?

Flood byl dobrý kamarád a dobrý otec. Byl taky skvělej MC. Pochopitelně mi chybí. Přál bych, aby se to nestalo. Plánuju, že mu věnuju skladbu. Se Seanem možná něco natočíme. Zatím nevím. Ale Flood byl dobrej kluk.

Lukas - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná