Jak to vidí Aloe Blacc?

22. června se českému publiku porpvé představil kalifornský rodák Aloe Blacc spolu se svou kapelou The Grand Scheme. Svým vystoupením tak uzavřel desátý ročník festivalu United Islands. Během své výtečné show nabídl k poslechu jak starší tvorbu, tak i nějakou tu novinku. Dokonce se pokusil i o legendární Soul Train Line, kterou však u nás moc lidí nechápe. I tak se publikum zapojovalo u každé písně a rovněž tančilo. Po koncertě jsme se s ním sešli, abychom si promluvili o nejen o jeho nadcházející tvorbě.

Jak se vede Aloe?

Mám se dobře. Show byla skvělá. Moje kapela je vážně dobrá. Jsou to lidi z Paříže a Berlína. Jednoduše to jsou velmi kvalitní umělci. Publikum bylo úžasný, takže jsem se bavil.

Tvá spolupráce s publikem je jedinečná. Soul Train Line se na koncertech, obzvlášť v Evropě, moc nevidí.

Musel jsem to udělat. Lidi sem přicházejí se pobavit a někdy potřebují, aby jim někdo napomohl si ten zážitek ještě vylepšit.

Naposledy jsme s tebou mluvili. když jsi dělal hlavně hip hop. Plánuješ něco podobného do budoucna?

Pracuji s Exilem na nových mixtapech a také albu. To je už hotové, stejně tak i jeden mixtape. A měli by být venku už brzy.

Je to tři roky, co jsi vydal Good Things. Jak se na to album díváš zpětně?

Musím říct, že od té doby se mi staly dobré věci. Můj život je díky tomu mnohem lepší. A jsem také připraven vypustit něco nového. Jsem rád, že mohu vytovřit album, které pořád zní jako klasika.

Kromě tebe bych řekl, že další umělec, komu se to povedlo, je Michael Kiwanuka…

Jo, přesně tak, ten je výborný. Absolutně.

Jak vidíš dnešní hudební scénu?                        

Docela se mění. Je hodně nových konceptů a metod, díky stále vznikajícím novým technologiím. V hudbě jako takové budou vždy dobří hudebníci. Myslím si, že v dnešních dnech mají větší možnost být slyšet. Teď už jen zbývá postarat se o to, aby byli placeni za tvoření těchto nádherných uměleckých děl. Musí si přeci něják vydělat na živobytí. To je nejdůležitější, měli bysme podporovat umělce!

Preferuješ tvořit uvědomělou nebo zábavnou hudbu?

Normálně se to snažím dělat půl na půl. Nějaké písně s politickou či sociální zprávou a pak občas jen zábava. Myslím si, že hudba je hlavně o tom, aby ses bavil. A když do toho můžeš vložit i důležitou zprávu, tím líp.

Když už jsme u politiky, jak vidíš současný stav USA a světa celkově?

Podle mě tím nejzávažnějším problémem jsou lidé, kteří se neohlížejí na ostatní. Je to politováníhodné, protože nás tohle rodiče neučili, když jsme byli ještě děti. Je jedno jaká země a jaké náboženství, všichni víme, co je správné. Svět by byl mnohem lepším místem, kdybychom prozuměli druhým a soucítili s němi.

Naše země nemá zrovna nejlepší politický stav. Před pár dny podal demisi premier vlády, kvůli vyšetřovaní korupce kolem něj a jeho spolupracovníků.

To je šílené. Od lidí ve vládě očekáváš to nejlepší pro tolik lidí, za které jsou zodpdovědní. Je to špatné. Ale zase dobře, že je s nimi teď proces. Aspoň to bude příkladem a přinese snad i spravedlnost. Věděli to předtím a měli konat lépe.

Loni jsi byl zapojený ve francouzském projektu Roseaux. Mohli bys jsi nás s ním seznámit?

Roseaux je produkční tým z Paříže. Nazpíval jsem třináct převzatých písní, které mi vybrali oni. A ve studiu jsme je předělali do vice akustické a jazzové až lounge verze. Podle mého názoru to je výborná hudba na relax. Můj koncertní klávesista je jedním z nich. Takže spolupracujeme už nějakou dobu.

Jak jdou připravy na tvé vlastní třetí album?

Mám už spoustu písní připravených na vydání. Ještě si však chvíli počkám. Prvně chci dát svému publiku poslechnout některé singly na koncertech po světě. Album by pak mohlo přijít koncem roku nebo začátkem toho dalšího. Rád pracuji na písních sám, takže zatím žádné hosty neplánuji. Možná pak budou nějaké remixy.

Nějaký vzkaz českému publiku?

Hlavní je milovat a být milován. Pokud máš nějakou otázku nebo problém, odpovědí je láska.

Marek - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná