Rozhovor s Clear Soul Forces o tom kdo, odkud a proč jsou!?

Dnes bych vás chtěl seznámit s bandou Clear Soul Forces, která je rozhodně tou nejkvalitnější co jsem za poslední roky slyšel. Slyšel jsem o nich už dřív, ale mou pozornost získali hlavně díky singlu “Get No Better”. Při jeho poslechu jsem si připadal, jako když jsem poprvý slyšel A Tribe Called Quest, De La Soul či Souls of Mischief.

Jenže tady nejde o žádnou kopii, ale něco čerstvýho a hlavně originálního. Zažili i pár šíleností, jako bylo vyhoření soundsystému před začátkem křtu prvního mixtapu a následnou improvizaci. V březnu letošního roku vydali své velmi kvalitní debutové album Detroit Revolution(s). Připravil jsem pro vás spolu s nimi rozhovor o albu, začátcích a plánech do budoucna.
 
 
Jelikož vás většina lidí v Čechách zatím nezná, poprosím vás abyste se nám prvně představili.
 
Jsme Clear Soul Forces, čtyřčlenná kapela z Detroitu v Michiganu. Jednotlivě jsme L.A.Z, J. RoC , E-Fav and Ilajide. Zdravíme všechny pohodový lidi v Čechách!
 
Dali jste se dohromady skrz rodinu, bratrstvo a s J.Rocem na battle a open mic akcích, co byl ale ten první moment, který nakopl myšlenku kapely?
 
Jednoho dne jsme spojili síly a složili se na čas v nahrávacím studiu. No a najednou jsme narazili na Royce da 5'9", zrovna dokončoval své Street Hop album. Zeptali jsme se ho, jestli by si poslechl naše věci. Souhlasil a nakonec jsme pro něj a jeho bráchu Kid Vicious rapovali od desátý večer do sedmi ráno. Během toho non-stop rýmování jsme si začali uvědomovat spojení mezi náma, o kterým my do tý doby neměli ani ponětí. Dokonce i sám Royce pak navrhl, že bychom měli rozjet společnou kapelu a zbytek už je historií.
 
Jako vycházející kapela, jste určitě zažili mnoho věcí. Co je pro vás zatím ten největší zážitek?
 
Do dnešního dne to určitě bude zkušenost z letošního SXSW festivalu, jednoho z největších hudebních a interaktivních festivalů vůbec, který se koná v texasském Austinu. Tam jsme měli šest vystoupení během dvou dnů a byla to šílená, avšak užasná zkušenost.
 
Reprezentujete Detroit, kde je dost pestrá rapová scéna. Koho z vašich řad respektujete nejvíc?
 
Máme respekt pro všechny umělce, kteří si uvědomují svět mimo naše město a dělají hudbu od srdce. Je jich tu vážně hodně od Elzhi, Royce a Eminema až po One Be Lo, Danny Brown či Finale. Vyrůstají tu prostě skvělý MC’s.
 
Když už mluvíme o scéně, kdo je pro vás inspirací a vzorem?
 
Jelikož jsme každej z jinýho těsta, tak se to liší. Ale určitě mezi ně patří Little Brother, Nas, Outkast, Tupac nebo J Dilla.
 
 
Nedávno vám vyšlo debutové album Detroit Revolution(s), co tomu předcházelo?
 
Měli jsme pr něj původně název The Fources With You, jenže jsme vůbec nevěděli jaký zvuk by vůbec mělo mít. Po delší době konečně přišla inspirace a rázem jsme věděli jakým směrem se vydat. A jelikož název k tomu neseďěl, tak jsme ho jednoduše změnili. 
 
První singl z alba “Get No Better” je masivní. Když si vemu vaši předchozí tvorbu, je cítit, že se úplně změnila vaše energie… Samozřejmě k lepšímu. Byl process tvoření toho songu a celé desky o něčím speciální?
 
Byl to vlastně první song, se kterým jsme na album přišli. Proces tvoření byl jiný v tom, že jsme si poprvé sedli společně a vzájemně se doplňovali. Ten večer nás změnil od základu, hlavně tím je ten song speciální. Poté už nebylo problém stovřit plnohodnotné album o 15-ti stopách během jediného měsíce.
 
Máte na albu nějaký hosty?
 
Ne. Chtěli jsme se zaměřit na CSF zvuk a seznámit tak lidi s naší tvorbou a produkcí od Ilajide. 
 
Jak proběhl křest, opět problémy se zvukem?
 
(Smích) Ne, tentokrát žádný problem. Právě naopak, bylo vyprodáno jak u dveří, tak i na baru. Nějaká ta bitka se tam objevila, ale sranda byla. Ha ha. 
 
Co mate v plánu teď?
 
Snažíme se dát dohromady tour, vyrazit na cestu - rádi bychom přijeli i do vaší země - a propagovat naše album. To můžete stahovat na www.clearsourforces.bandcamp.com a taky brzy vyjde nové video. Těch bude samozřejmě víc, stejně jako dalších věcí co plánujeme. Takže čekujte náši Facebook stránku a vypněte tu podělanou TV :D !!!  #REVO
 
 
Clear Soul Forces se vám představili a vám už jen zbývá navštívít jejich Bandcamp, navrhnout vlastní cenu alba, takže i nulovou a stahujte Detroit Revolution(s). Pánové vědí co chtějí a jdou pevně zatím, ostatně to dokázali svou deskou, která je jako vystřižená z doby před dvaceti lety. Kdyby jste se o pánech z Detroitu chtěli vědět něco víc, tak je tu pro vás pár dnů čerstvý dokument od Red Bullu. Podpořte kvalitu a připojte se k revoluci!
 
 

Marek - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná