Afu-Ra: Do Čech mě kromě mé ženy přivedl multikulturalismus

Tento legendární devadesátkový patron se v poslední době začal častěji objevovat po Evropě a hlavně Česku. Důvodem toho je jeho přesun do Třebíče, kde momentálně žije se svou ženou. Po jeho návštěvě již dobře známé akce Freestyle Mondays jsme se domluvili na pár otázek o jeho současném životě i plánech

Pocházíš z temných ulic New Yorku. Co bylo motivací k tomu se přestěhovat do Česka? Byla tvá žena, která je Češka, hlavním motivátorem?

Tak zaprvé, nežiju jen v Třebíči. Žiju mezi New Yorkem a Třebíčem. New York není tak temný, má hodně světlých stránek, proto tam ještě pořád fellim. Popravdě to byl multikulturalismus, který vládne Evropou. A Česko je ve středě tohoto všeho a to byl jeden z hlavních důvodů. Ale samozřejmě, moje žena v tom hraje roli. Miluju ji a to bylo taky velkým důvodem přestěhovat se této země plné skvělých lidí, jídla a krásné přírody.

Utrpěl si kulturní šok při svém přesunu? Co bylo nejtěžší, s čím ses nejdýl vyrovnával? Narážíš pořád na situace, kde si nevíš rady?

Cesty, kterými jsem v životě kráčel, zrcadlili to, čeho jsem chtěl v životě dosáhnout. Ano, rozhodně jsem zažil kulturní šok a pořád jej zažívám. Žiju podle teorie, která říká, že když žiješ mimo svou komfortní zónu a snažíš se uspět, měl by ses naučit hrát s kartami, které ti život dá. Proto není nic, co by bylo pro mě obtížné, nebo těžké. Musím s tím nakládat, řešit to, ale nepovažuji to za problém. Cítím se poctěn a obdarován tím, že můžu žít život jako člověk a umělec v Česku, se svou rodinou a přátely.

Zřejmě si si vědom vlny imigrantů, kteří proudí do Evropy v posledních letech. Dostal ses někdy do potíží, nebo situacií, kde ti někdo dal pocítit to, že si černoch žijící v relativně malém městě?

Ano, jsem si vědom této situace a myslím, že není správné, že někdo je v tak zoufalé životní situaci, že musí utíkat z místa svého domova. Můj život v Třebíči je docela hezký, normální a poklidný. Je to přesně to, co potřebuji vedle mého šíleného života kolem hudby, neustálých tours a koncertů. To, že jsem jeden z mála černochů v malém městě má své pozitiva i negativa, záleží na tom, na koho narazíte. Ale nemůžu říct, že bych se někdy dostal do nějakých potíží kvůli barvě kůže.

Co lokální hip hopová scéna? Znáš lokální umělce? Posloucháš někoho? Nedávno jsme se potkali na Freestyle Mondays, kde si zajel pár freestyle rapů s lokálama. Chystáš s někym z české nebo slovenské scény spolupráce?

Ano, znám českou scénu a mám pocit, že krásně doplňuje ten rozličný obraz, který v hip hopu můžeme světově najít. Ale musím přiznat, že jelikož Česky nemluvím plynule, je pro mě těžké hodnotit kvalitu obsahu. Ale kdybych si měl vybrat jedno jméno, které 100% cením, rozhodně to bude Prago Union. Momentálně se snažím spíše založit bookingovou agenturu, která bude schopna bookovat kvalitní hip hop pro Evropu a celý svět. Takový portál, přes který se kvalitní hip hop bude schopen dostávat do celého světa a já můžu promovat mé oblíbené interprety. Momentálně makám na živné půde pro vydání svého dalšího alba - jsem v kontaktu s různými zástupci médií a bookingových agentur po celém světě a snažím se, aby tento nový projekt byl přijat co nejlépe.


Jak si už naznačil, letos vydáš svou další sólovku. Můžeš se podělit o nějaké detaily? Plánuješ využít podpory velkých jmen z USA, jak tomu bylo i v minulosti, nebo budeš pochodeň tentokrát nést spíše sám?

Album se bude jmenovat THE MAZTERCHEF a dovolím si říct, že je to to nejlepší, co jsem za svůj život udělal. Mám nachystané kolaborace s velikány typu Ruste Juxx, Sean Price, Jeru The Damaja, Big Shug, Sizzla a taky produkce od legendárního PF Cuttin! Afu-ra, bude vždycky jméno, které je na své cestě hip hopem, ale dává respekt svým kořenům. Snažím se dělat skladby a albumy tak, aby si lidi užívali tu hudbu a energií, kterou se snažím odevzdat. Snažím se o koncept, který spojuje sociální, politické ale i osobní témata, za použití těch nejlepších producentů a umělců, které znám. THE MAZTERCHEF vznikal přes 5 let a nebojím se říct, že je to to nejlepší, co jsem udělal.Si schopen nám nastínit, co je náplní dne Afu-ru, ženatého muže žijícího v Třebíči?

Ve všeobecnosti, první věc, co udělám každy den, je že řeknu své ženě, že ji miluji. Dáme si snídani a pak pracuju s jednou organizaci v Třebíči, která se zaměřuje na výuku anglického jazyka rodilými mluvčími. Učím všechny generace a užívám si této interakce a práce. No a tohle kombinuju s nahráváním ve studiu, cvičením, svou rodinou a přáteli. Užívám si život naplno a těším se na to, co přinese budoucnost. Děkuju za příležitost k rozhovoru a posílám pozdravy a lásku celému Česku!

photocredit: Julien Kerduff

Marty - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná