RUKAHORE_SHOP_BANNER

Rook: Zajímají mě texty, cítím, že se na to všude začíná srát. Hudba by měla mít výpovědní hodnotu

Kdo byl u zrodu Grimu v Čechách? Všichni znají Smacka, ale jedna z důležitých postav je také pardubický rider, který drtil bars, když byl český Grime ještě v plenkách a lídra někdejších Iscream boyz lidé na koncertech vypískávali. Dnes jsou věci jinak a my jsme rádi, že rap ovlivňuje grime a grime ovlivňuje rap. I proto vám přinášíme rozhovor s Rookem.

Co se dnes děje s Rook Squad?

Rook Squad momentálně nefunguje tak, jak by mohlo. Wako dělá jinou hudbu, já dělám jinou hudbu, další lidi jako M-tez, kterej dělal beaty a dj Akademy se posunuli někam a jinak a každý dělá jinou hudbu, ale furt fellíme spolu, jen jsme hudebně každý jinde. Je možný, že do budoucna Rook squad přetavím v jiný brand. Rook squad byla kapela, dnes už je to jinak.

Jakou hudbu bude dělat Rook squad?

Co se týká mě, tak já teď konkrétně hodně koketuju s Drum and Bass, Jungle, jsem členem Next:gen Crew začal mě dost bavit Jungle, chtěl bych jít víc do hloubky těchto věcí, takže Reggae a dnb, jungle. Sound bude blíž ostrovní music.  Jinak současná Amerika a Trap mě tolik nebaví

Zatím nemáš venku žádné album, čím to je?

Jak bych to řekl, zatím sem nepsal tolik textů. Aktuálně poslední dobou dokončuji album. Radějí dělám na něm s Pemane selektah. Těšim se na to!

Peman tam bude mit i nějaké bars, nebo bude jen produkovat?

Ne, on tam bube primárně produkovat, bude tam mít jednu sloku, jinak to budu já. Je to naše společná deska, ale sloky budou převážně moje.

"Lidi dnes neposlouchají desky, ale singly. Všechno stoji prachy, a když uděláš dvacetitrackovou desku a a zjistíš, že si lidi z toho jdou jen tři tracky, tak seš nasranej. Myslim, si že menší alba jsou cesta."

V poslední době se dělají dost krátké desky. Kanye West vydal album s Pusha T nebo s Nasem 7 trackové alba, myslíš, že to je cesta?

Myslím, že asi jo. Lidi dnes neposlouchají desky, ale singly. Všechno stoji prachy, a když uděláš 20ti trackovou desku a a zjistíš, že si lidi z toho jdou jen tři tracky, tak seš nasranej. Myslim, si že menší alba jsou cesta. Vlastně jsem měl ten pocit už dávno, od té doby co dělám music.

Takže si už mohl mít 7 desek ?

Ne, ale myslím si, že ty náklady by se ti normálně nevrátily. Všechno to je o penězích.

Poslouchám věci nových lidí a někdy mi ty věci znějí jako z prdele. Štve mě, že si ty lidi na tom nedají záležet. Jak to máš ty se zvukem, zakládáš si na něm?

Začínal sem s DJ Bussym (Azurit kingdom) ten vždy dělat skvělej zvuk. Potom jsem s M-tezem postavili menší studio, chtěli jsme si to dělat sami, ale zjistili jsme, že to není úplně prdel. Deníky mimo jsme si dělali sami, ale pak jsme se vrátily do normálních studií. Zjistil jsem, že mi vyhovuje si to nahrát sám, ale výsledný zvuk nechám udělat u někoho jiného,

S čím vším Rook přišel v posledních osmi letech? "Vydal sem v roce 2010 první demo, v roce 2011 EP, v roce 2012 jsme vydali s Wakem rook squad první EP, potom 2 EP Street runner, mixtape Deníky mimo, EP Vítr v bedně," zrekapituloval východočeský emcee.

V tvojí tvorbě je cítit vždy výpovědní hodnotu, když zhodnotím jiné interprety, tak mi to tam někdy chybí, proč to tak děláš?

TVL zajímají mě lyrix! Mám pocit, že se na to začíná celosvětově  srát. To mi vadí. Myslím, že v music by měla být výpovědní hodnota. Já se neinspiruju MCs. Je jich málo, které si v ČR poslechnu. Nemají lyrix a nebaví mě, proto raději poslouchám jiné věci než je rap, tam kde je pořád nějaká výpovědná hodnota. V rapu už tolik ne.

Nedávno si vydal vítr v bedně, proč by to mělo lidi zajímat ?

Název mluví za vše! Jsou to myšlenky, které jsem posbíral za poslední dobu, některé věci měly jít na jiné projekty, ale nakonec  situace dospěla k tomu, že jsem to vydal na svím EP. Dává to smysl a zní to dobře. Jsem s tím spokojený. Baví mě to všechno.

Na co se lidi můžou do budoucna těšit, co plánuješ?

Nemám rád deadline. Doufám, že do konce ledna bude deska s Pemanem nahraná. Potom začnu řešit klipy. V březnu by mohli být první singly, kdo ví.  Doufám, že mezi tím vyjde ještě mixtape BezBrzd2, který míchá Critical J a Magenta a objeví se na něm víc MCs.

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná