Rick Ross je jako můj starší brácha, říká Stalley z Maybach Music Group

„Stát Ohio, skvělý tenisky a nejtvrdší emcee v celým bloku“ byly tři jasně patrné charakteristiky, se kterými se Stalley prezentoval v pondělí v pražské Lucerně.

Možná měl ve skladbě “One More Shot“ přidat i nejvřelejší, protože v osobním kontaktu je Stalley neskutečně přátelský. Jestli mu člověk fandí na papíru, pak jej reálná konverzace v takovém přesvědčení ještě utvrdí. Je samý úsměv, vtípek a zábavná odpověď. A to i v případech, kdy dojde na loňskou rozmíšku mezi Wale a Meek Millem ohledně absence vzájemné propagace nebo leaknutí Kendrickovy desky.

V České republice jsi nyní podruhé.

Přesně tak.

Hodně fanoušků to možná ani netuší, ale naše země hrála roli při tvorbě tvého posledního alba “Ohio“, protože to bylo na Hip Hop Kempu, kde jsi poprvé potkal De La Soul, kteří se objevují v závěrečné "Navajo Rugs".

Hip Hop Kemp byl super, ohromný publikum. Přijeli jsme a viděli to moře lidí, kteří mávají vlajkami zemí, ze kterých pochází, a cestují stovky kilometrů, aby si mohli poslechnout tvoji muziku. Hrál jsem ze začátku večera a když jsem skončil, dali jsme se s De La do řeči. Líbilo se jim mé vystoupení a celá jeho energie. Zůstal jsem pak na jejich koncert a společně jeli busem do hotelu a pak i na letiště. Vyměnili jsme si čísla a shodou okolností se následně viděli na SXSW, kde jsem se jich rovnou zeptal, zda by měli zájem na mé desce hostovat.

Znali tvoji tvorbu, než jste se potkali?

Ano, říkali, že se jim moje muzika líbí. Myslím, že poznali, že pokračuji v základech, které kdysi pomáhali pokládat oni – důraz na text a tvrdý beaty. Už jen slyšet od nich, že poslouchají moje songy, byla neskutečná pocta. Jsou to De La Soul - co můžeš chtít víc? (směje se)

Slyšet De La Soul na desce od MMG asi není první věc, co posluchače napadne. Jakých reakcí se ti na skladbu dostalo?

(směje se) To je přesně ono – bylo to překvapení. Kdo by to čekal? Ale obecně se song velmi líbil. Lidi cení, že mám na albu takové legendy. De La nenahrávají s každým, takže to má význam. Navíc oni by do toho nešli, pokud by samotný track za moc nestál. Bylo skvělý s nimi pracovat. Slovy ten pocit ani nedokážu zachytit.

Tvá druhá vazba k České republice pochází ještě ze “Savage Journey...“, kde máš skladbu “Petrin Hill Peonies“ (Pivoňky z Petřína).

Byl jsi tam někdy?

No jasně. Petřín je v Praze populární místo.

Je to tam krásný, viď?

Ohromně. Máš výhled na celé město. Jak ses o Petřínu dozvěděl?

Jsem trochu nerd, takže jsem nějak hledal nejkrásnější zahrady světa a viděl fotky z Petřína. (směje se) Úplně mně to učarovalo. Hned jsem věděl, že se tam chci někdy podívat. Zatím jsem se tam nedostal, ale mám nejlepší příležitost to napravit.

Bylo skvělý vidět, že o takových místech někde v malé zemi v Evropě vůbec víš.

Zatím mám z Petřína jen spoustu fotek a těším se, až vše uvidím na vlastní oči.

Rád bych se teď na chvíli přesunul k MMG. Neber první otázku příliš vážně, ale až na konci března bude vycházet “The Album About Nothing“, změníš si profilovou fotku na Instagramu na jeho obal?

(Hluboce se směje) Asi ne. Možná. Fakt nevím. Samozřejmě podporuju všechny lidi z našeho kempu. Ale když nad tím přemýšlím, tak to alespoň na den udělám.

Myslíš, že ta roztržka mezi Wale a Meek Millem nějak změnila náladu v MMG?

Vůbec ne. Vše zůstalo při starém. Je to jako bratrský vztah – chtějí si pomáhat a vidět vzájemné úspěchy  – občas toho je ale na každého hodně. Meek Mill třeba ani nevěděl, co se zrovna děje a chystá, a proto se o desce nezmínil. Mohlo to být úplně takhle jednoduchý. Jsem rád, že to vyřešili, hrají spolu koncerty a objevují společně na fotkách. Myslím, že pokud dokáží podobné situace ustát a vyřešit, ukazuje to, že jsou v jádru přátelé.

Jak často se vůbec s lidma z MMG vídáš?

Moc ne, protože každej máme mraky věcí, na kterých makáme. Já jsem teď tři týdny na turné, takže jsem měsíc nikoho neviděl. S Rick Rossem si píšeme textovky. Často spolu hrajeme na různých akcích, ale jinak jsou všichni v pohybu, takže se s někým potkat není úplně jednoduchý. To je ale dobře, protože to znamená, že máme co dělat a že se nám daří. Kdybychom měli čas společně sedět a vykládat si, byl by to signál, že málo pracujeme (směje se).

S kým jsi si v MMG nejbližší?

Asi s Rossem. On mě přivedl, takže pro mě od začátku představoval rodinu, takovýho staršího bráchu. S ním to je určitě víc než o muzice. Spolu se bavíme o všech možných věcech.

Působíš klidným dojmem, v podstatě vycházíš s každým. Když měl Ross dřív problémy s Jeezym nebo s G-Unit, jak jsi to vnímal?

Ptáš se, kdyby teď prošel dveřma Banks nebo Yayo, co bych řekl? Asi „Jak je,“ protože já s nimi žádný problém nemám. Popravdě je ani neznám. Nikdy jsme se nepotkali. Takže bych je pozdravil a věřil, že bude vše v klidu. To, co se mezi nimi odehrávalo, se dělo dlouho před tím, než jsem se k MMG přidal. Nemám problém s nikým, dokud jej neslyším zmiňovat mé jméno. Abych ti řekl pravdu, tak ani netuším, kvůli čemu ty beefy začaly. Jeezy s Rossem jsou už teď v pohodě, ale u 50 Centa nevím. Tady vidíš, že ani ty důvody neznám (směje se). Možná mi poradíš.

Myslím, že s Fiftym to pořádně začalo až s těmi Officer Ricky sketchmi.

To ale přišlo z ničeho nic, ne?

Podle mě to byla doba, kdy 50 Cent dissoval v podstatě každýho.

Pravda. Alespoň víš, že to šlo mimo mě. Jsem v jádru mírumilovný člověk, tak doufám, že se vše vyřeší.

Tohle je novinka, popravdě se to stalo včera. Kendrick Lamar měl vydat svoji desku příští týden, ale Interscope ji omylem pustil ven o týden dřív.

Fakt?

Jo. Jak bys v takové situaci reagoval, kdyby k něčemu takovému došlo u tvého alba?

Byl bych nasranej. Určitě bych si to šel na label vyříkat a dal jasně najevo, že takhle to nepůjde. Na druhou stranu s tím v momentě, kdy to má celý svět k poslechu, už nic neuděláš. Musíš se na to dívat pozitivně a brát v jistém smyslu jako požehnání. Kendricka znám a myslím, že on je přesně ten typ osobnosti, která se snaží to takhle vnímat.

To samé napsal na Twitter, kde řekl, že všechno je v pohodě a ať jsou všichni v klidu.

Přesně. Dokud to lidi kupují, tak není důvod být naštvaný. Ale s labelem je potřeba si takové věci vyříkat, protože tohle se nesmí stávat.

Co budeš dělat po konci turné?

Vrátím se do Států a pojedu koncerty tam. Taky se chystám natáčet nový tracky a pomalu přemýšlím o dalším projektu. Těším se na to. Evropa mě nabijí, je tu úplně jiná energie a nálada. Vždycky mi dá nový pohled na svět, který se pak snažím přenést i do muziky.

Lukas - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná