Rich Quick hovoří o Sad Songz EP a nahrávání s Rakaa a Reef the Lost Cauze

Po květnovém vydání remixu “Travelin’ Man”, kde hostují Rakaa Iriscience z Dilated Peoples a Reef The Lost Cauze, chystá filadelfský rodák Rich Quick na zítra vydání svého EP Sad Songz.

A doufá, že s ním prorazí. EP kvůli tomu zdržel o několik měsíců a za zády mu s ním stojí dvojice legendárních producentů Chuck Treece a Stress The White Boy.

Co bylo při přípravě Sad Songz EP nejobtížnější?

Nejjednodušší je vždycky nahrát samotný songy. Jakmile máš tuhle část hotovou, tak přichází ta obchodní, kdy musíš lidi přimět, aby projektu věnovali pozornost. Pokud chceš, aby vše bylo perfektní, narazíš na překážky. Jedná se o můj první pořádný projekt, takže se snažím mít vše na nejvyšší úrovni. Musím si být jistý, že jsme nic nepřehlédli. Puntičkářsky se o všechno starám. A to je i ta nejtěžší fáze – ujistit se, že je vše připraveno, jak má.

Je to i důvod, proč se EP o několik měsíců zdrželo?

Přesně tak. Abys jakýkoli projekt pustil ven, tak musíš vědět, že se o tom bude mluvit. Kdybychom EP vydali v únoru, jak jsme původně plánovali, tak by rozhodně neudělalo tolik rozruchu jako teď. Těch několik měsíců jsme využili k přípravám a spolupráci s lidmi jako Reef, Rakaa, Tim Armstrong z Rancid a nebo Jakk Frost. Kdybychom to vydali dřív, pořád by se jednalo o skvělý projekt, ale neměl by pozornost, jaké se mu dostane teď.

EP je kompletně produkováno dvojicí Stress a Chuck Treece. Jak jsi se s nimi dal dohromady?

Hrál jsme na showcaseu Beats & Rhymes ve Filadelfii a Stress tam byl spolu se svým bratrem DJ Sav One. Já jsem hrál s Mr. Greenem. Stress viděl moje vystoupení a navíc o mně slyšel už dřív. Po koncertě jsme se dali do řeči, že bychom spolu mohli něco nahrát. O ničem konkrétním jsme se ale nebavili, bylo to spíš ve stylu „Líbí se mi tvůj styl. Zkusme něco nahrát a uvidíme, co z toho vyleze.“ Od té doby se vše posunulo na další úroveň.

Jak jsi zmínil, tak na jsi na remixu “Travelin’ Man” spolupracoval s Reefem a Rakaa. Jak k tomu došlo?

Zařídil to Stress. Má v hudebním prostředí hodně kontaktů. Přemýšleli jsme o správných interpretech pro remix a tahle jména nám vyšla jako ideální. S Reef navíc o sobě už nějakou chvíli víme, takže to bylo logické spojení. Rakaa pak přidává do celého mixu svůj kus historie. Oba přišli se skvělými slokami.

Lidi mi často říkají: „Wow, pracoval jsi s Reefem a Rakaa, to je jako sen.“ A mají pravdu. Pro mě to je sen. Já na nich vyrůstal. Rakaa sice svoji sloku poslal, ale s Reefem jsem byl klasicky ve studiu.

Co od EP očekáváš?

Nemám konkrétní očekávání, kam by mě to mělo dostat. Vím ale, kam už se se svojí muzikou dostávám, a to je mnohem dál, než jsem si kdy představoval. Stress a Chuck se mi snaží s mnohým vyjít vstříc, takže se mi během několika měsíců změnil celý život. Nevím, kam to celé směřuje, ale je skvělé být součástí takového projektu.

Co pro tebe bude dalším krokem?

EP vychází zítra, pak bych rád vyrazil na turné. Hrál jsem už na východním pobřeží, kde to bylo dobrý. Pochopitelně pak budu dál pracovat a snažit se věci zlepšovat.

Jak to se scénou ve Filadelfii v současné době vypadá?

Scéna ve Filadelfii, obzvláště pak ta undergroundová, vzkvétá, co se dá, díky úspěchu Meek Milla a dalších interpretů. V podstatě celá Pensylvánie je centrem pozornosti díky úspěchu Wiz Khalify, Mac Millera nebo Asher Rotha. Část scény ve Filadelfii je rozdělená na klasický pouliční hip hop, což je třeba Rediroc a Ape Gang, a tu zmiňovanou underground část, kterou tvoří lidi jako Jedi Mind Tricks, Outerspace a Reef.

Co tě po vydání EP čeká?

Pravděpodobně natočíme další. Všechno se děje hrozně rychle. Můžu doufat jen v to nejlepší. Plánuju pokračovat, dokud se nedostanu tam, kam patřím.

Lukas - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná