Řezník: Nechci dělat žádnej emo shit, ale autentickou reportáž ze dna spirály

Přišel, zasel bouři, sklidil uznání a zase odvál. Tak bych definoval dva roky starého Řezníka a jeho poslední sólo počin. Na jaře tohoto roku je však zpět v plné síle. Je ráznější, vtipnější a pro mnohé ještě více nestravitelnější než dříve, ale je prostě svůj. Kdyby sešel z cesty, dostal by to řádně sežrané od nejaktivnější fanouškovské základny v Čechách, ale po poslechu jeho nové desky nabývám dojmu, že se bát nemusí. A ono mu také, mezi námi, ledacos projde. Co tedy nová placka přináší a co nám o ní samotný Řezník v rozhovoru prozradil?

Po roce jsme se opět sešli u rozhovoru, jen nevím, jestli ti mám i nadále říkat Řezníku, nebo třeba „Pane Au“.  Je možné tě vidět i u školek mimo Prahu a Rumburk?

Ahoj, určitě ano! Snažím se vždycky využít volnýho času, když jezdíme se Sodomou po koncertech. Teďka trénuju nějaký nový karetní triky, na to se ty kreténi chytnou snad pokaždý.

Poprvé jsi v klipu veřejně sundal svou masku a nepoužil ani make up. Nepsali ti fanoušci, aby jsi ji raději zase navlékl?

Pár takovejch jich bylo, ale sem vcelku hezkej kluk, takže většina s tím neměla problém. Navíc lidi teď rádi vymačkávaj moje boláky. Je to jako taková ta bublinková fólie. Ven ale stejně radši pořád chodím zahalenej v burce.

V burce? Zaregistroval jsem, že ses vrátil z dovolený. To jsi letěl z belgického letiště, že o tom mluvil celý svět?

Jo, byla to bomba!

Říkáš, že ošklivý lidi to maj těžký a nezaujmou ženský svým mozkem. Jak si tedy urval svou ženu na snubák?

Nechal sem si v Japonsku vyrobit multifunkčního sexuálního androida, takže sem vlastně pořád lůzr.

Rappeři většinou hodnotí sólo jako díla, ve kterých se mohou nejlépe realizovat. Svazuje i tebe Sodoma Gomora nebo Mortal Cabinet?

Je pravda, že pro osobní realizaci je sólovka lepší. Tentokrát sem to pojal hodně osobně a řešil věci, který bych do ostatních projektů asi necpal. Vytvořil sem takovou vlastní říši za zrcadlem, do který dávám posluchačům nakouknout. Na druhou stranu pro mě ale určitě ostatní projekty nejsou nijak svazující. Vždycky dělám všechno naplno a v Sodomě a Mortal Cabinetu mě to baví dělat zase trochu jinak.

Nebojíš se tedy, že by ses už letos vypsal a na nové desce SG nebudeš mít co říct?

Ne, to rozhodně ne. Na sólu sem dělal 2 roky a ty poslední fáze desky sou spíš řemeslný, než tvůrčí, takže na Sodomu už sem zase celkem nažhavenej. Už máme pár věcí hotovejch a děláme na dalších. Zároveň sem teď ještě i nahrával nějaký featy.

Deska lezla na poslední chvíli div ne z prdele. V čem byl takový problém? Ještě mi vysvětli, co bude dělat v den releasu v Sodoma Gomora Pubu Paula Wild. Mám si dovézt lubrikant?

Pořád sme ladili finální máster a nebylo to úplně ono. Včerejší noc sem vůbec nespal, ale výsledek stojí za to. Haha, Paula Wild je tam na nějakym večírku spy.cz, kterej je tam úplně mimo mojí akci. To ale neznamená, že neplánuju jí trochu prošťárnout hudradlo!

Hlavním hostem je bezesporu Madchild. Jak jsi ho uhnal a stihl jsi ho při jeho koncertech v Čechách urvat i na klip?

Podařilo se mi ho urvat skrz Snowgoons, se kterejma sem v kontaktu. Bohužel klip se tentokrát nepodařil, protože bylo celkem těžký se s ním spojit, ale osobně mi říkal, že to dáme do kupy, takže je to ještě pořád ve hře.

Avizoval jsi návrat ke starým prasárnám, ale já cítím, že deska je ještě daleko temnější. Prožíval jsi u nahrávání deprese nebo to je ten tebou zmíněný faktor, že ses publiku konečně otevřel?

Deprese a beznaděj prožívám celej život, tentokrát se mi to tam asi podařilo otisknout líp, než kdy předtím. Ale zase to není tak, že bych seděl doma a koukal do zdi, rád se bavim s kámošema atd., ale celkově mi lidský počínání přijde hrozně malicherný. Každej řeší totální píčoviny. Nechci žít ve společnosti kreténů a stresovat se blbostma.

Musím uznale a kladně kývat, že si více hraješ s barvou hlasu. Už to není Řezník, který chce jen vše vyřvat, ale místy to sekáš snad až do double timu, zatímco jinde jdeš více do přirozený barvy hlasu. Nebudeš však v depresích měknout až do stádia Lipa?

Haha, tyvole to rozhodně ne! Nechci dělat žádnej emo shit, ale autentickou reportáž ze dna spirály.

Proč mám z celé desky pocit, že si sice přijal prohru, ale do posledního dechu chceš bojovat? Máme od tebe čekat opět něco velkého typu „Soudní proces“ nebo „Pořád jenom hate“?

Můj vnitřní motor je pořád nastartovanej a jdu do věcí po hlavě - a když se mi do cesty připlete idiot, tak si to obzvlášť vychutnávám. Tohle sou věci, který žiju, a tak je předkládám posluchačům. Pokud ale vím, tak žádná velká kauza na obzoru zatím není, ale idiot nikdy nespí, takže kdo ví, co přijde!

Takže ti žádné jméno v současné době v žaludku neleží?

Ne tak, abych kvůli tomu musel dělat nějakej velkej bugr. Pár lidí sem setřel v Nenávidím Všechno pt. 2.

Když jsme u té prohry, jak vnímáš to, že ti po Slavíkovi není souzen ani Anděl?

Byli sme nominovaný v kategorii Hard and Heavy s Mortal Cabinet. Nějak extra sem to neprožíval, protože přeci jenom tohle zrovna úplně to, co bych dělal primárně. Ale byl by to dobrej pocit něco vyhrát, zatím mám na svym kontě jenom diplom za třetí místo z turnaje v kuželkách.

Křest bude již za týden opět ve Stormu. DeSade si minule pozval skvělou transku. U tebe to končí Zverinou nebo se mám opět bát?

Radši se měj na pozoru, protože se tam bude potulovat zfetovanej Pan Au!

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná